Споделена история от Здраве

Аборт в ранна бременост
здравейте на 22г. съм и ми предстой аборт с пълна упойка, бремеността ми е първа, крие ли някакви рискове и упойката вредна ли е и на 100% ли се излиза от нея. за първи път ми е и съм много притеснена. Благодаря предварително...

Коментари

1.   Пълна упойка е по-добрия вариант за теб. Не се страхувай, не боли, не се усеща нищо. Просто лягаш, слагат ти упойката и те унася. Единствено може би докато ти сложат упойката се страхуваш, защото не знаеш какво да очакваш. Но заспиваш дълбоко, мисля, че трае само около 10-15 мин всичко. Няма от какво да се страхуваш, наистина не боли и не усещащ нищо.
мои приятелки си имат живи и здрави деца след аборт, няма страшно. науката е напреднала, когато всичко се извършва навреме като при теб, няма от какво да се страхуваш.
като излезеш от упойка може да ти е малко замъглено или отпаднало, но е нормално. ще дойдеш бързо на себе си, млада си, ще се възстановиш бързо. Не вдигай тежко след това, пази се
Може би всяка трета жена има аборт, така че не се тревожи. ще се почувстваш по-добре след като вече не си бременна, мисли си за това и смело.
дано съм била полезна поне малко, пиши после как е минало, стискам ти палци

2.   Мила, не се тревожи, упойката не крие рискове и ще излезнеш от нея. Предполагам, че ще правиш "вакуум" аборт? Цялата процедура минава много бързо за 10 - 15 мин, максимум, и ще си излезнала от упойка вече след тези 15 мин. В колкото по- ранен момент от бременността направиш аборта, толкова и рисковете които евентуално могат да възникнат (могат и да не възникнат) ще са по - малки. Успех и кураж ти желая! Ще видиш, че всичко ще е наред, пожелавам ти го!

3.   АКО БЯХТЕ отговорни, нямаше да УБИВАТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ ДЕЦА и то с каква ЛЕКОТА...

Дано Господ ви прости и дано най-вече вие си простите.

Живота на жените, убили децата си никога повече няма да е съшия... успех от тук нататък.

Ако вашите майки ви бяха убили? За това никой и не помисля...

4.   Упойката е най-малкото от което трябва да се притесняваш. На мен ми вадиха сливиците с пълна упойка когато бях на 4, изобщо няма никакви проблеми, само ще си малко сънлива след това. Мен повече ме притеснява факта, че си стигнала до аборт. Абе, мацка ти за контрацепция чувала ли си? Или и ти като една моя позната, коята беше правила 3 (! ) аборта и накрая роди нежелано дете (лекарите и казаха, че четвърти аборт ще е опасен за здравето й), само защото била чувала от приятелка, че от хапчетата се пълнеело! Хайде, моля ви се! А от аборт се става по-слаб, сигурно?
Извинявай, сега си притеснена и не ти е до това, ама в бъдеще мисли с главата си и не допускай да стигаш до аборт, защото това си е операция и хич не е добре за здравето ти.

5.   Не плашете и не съдете момичето! Не слушай укори, всеки решава за себе си. Няма нищо страшно, упойката не е опасна, бързо ще излезеш от нея. всичко ще е наред:))))

6.   Абе №3 какво се впрягаш толкова? Нито знаеш историята на момичето, нито нищо. Представи си да е била изнасилена? ! Аман от такива като вас!
Авторке не се притеснявай, нищо няма да усещаш, напълно безвредна е упойката.

7.   всичко мина нормално чувствам се добре пия антибиотик за 3 дни течението ми е по слабо нормално ли е

9.   На мен също ми предстои... Но си имаме две прекрасни деца които обичам ужасно много... Знам че това което правя не е от най-правилните неща но за момента нямам избор... И наистина не винете човек без да знаете цялата история.. .