Споделена история от Здраве

Проблем с нокътя.
Едва ли моят проблем може да се сравни с другите, но наскоро съм забелязала, че бялото ми на нокътя, ъм тоест тва дето е кат маникюр... влиза ми по-навътре в нокътя и адски много боли и вътре (в нокътя) кожата ми отдолу нокътя е разкъсана малко. Моля дайте съвети!! :) Извинявам се ако има грешки и ако искате мога да ви дам снимка.. :):

Коментари

1.   Нищо не разбрах. Качи снимка по-добре.

2.   Здравей! Аз съм на 14, но от много време се занимавам с маникюри, педикюри и изобщо грижа за ноктите и ръцете. Моите съвети са:
1. Не го чопли или пипай, защото може да стане по-лошо.
2. Намажи го с крем за успокояване на кожата.
3. Спокойно! Рано или късно ще се оправи само, понеже нокътя се превръща в бялата част(както ти каза маникюр). Така то ще зарастне и няма да има и помен!
4. За да стане по-бързо номер 3, използвай лак за ускоряване на растежа. Всъщност, аз самата не съм доволна от такива лакове, затова ако имаш възможност си купи "Масло за нокти на Икаров". Не искам да хваля този продукт, но наистина върши работа! Незаменим е и може да си го купиш в аптеките или дрогерии само за 2-3 лв. УСПЕХ! :)

3.   Не спомена - нокътя на ръката или на крака е, защото има значение?