Споделена история от Здраве

Нерви...само
Здравейте! :)

Искам мнение (без да се споменава психиатър, моля). Прегледах и другите теми и има подобни на моята, но при мен са само нерви. Нямам панически атаки, не съм припадала.
Страдам от ниско кръвно, доста съм нервна, вечно бързам за някъде. В момента работя на място, където от всякъде звънят телефони, днес даже и бормашини се чуваха, хора около мен говорят без да се съобразяват и аз се сринах. Успях да се преместя на по-тихо място и започнах да плача. Чувствам се мега уморена, а съм само на 24г. Изпих 3 валериана... успокоих се, но знам, че ще стане пак така. Работя в кол център от 3 години... признавам напрегнато е и всеки един глас, който чуя ме дразни. Освен, ако не е мъжки, секси глас... :D
Не искам да ме пращате на тихи места. Та аз трябва да съм сред хора. И съм сигурна, че ще намерите някъде из коментарите причината за това. О, те са много. Но искам да огранича това състояние. По дяволите, искам да спре да ми пука! Да не съм емоционална, а силна. Да не се притеснявам и т. н.

Коментари

1.   Ако спре да ти пука хептем ще се сринеш, да не бъдеш емоционална не можеш, това си ти няма как, хората не се променят токутака, но можеш да се научиш да контролираш поне до някъде емоцйите си, а и никой до сега не е казал че за да си силна личност трябва да си темерут а а не раним и емоционален човек, ето прочети моята тема и помисли пак :), http://spodeli. net/2/story-22557. html

2.   Не, не си за психиатър, а за психолог, и то добър и точния за теб. Но да си намериш такъв е трудна задача. Ако намериш такъв, ще намериш разрешение на проблема, който може да е нещо съвсем друго. Иначе имам да пиша много, за да ти помогна.

3.   Мила, заради тъпия call center е. Две от най-добрите ми приятелки работеха същото и се сринаха за няма и 2 месеца. Ти пак и доста си издържала. Знам, че работата ти е важна. Но здравето е преди всичко. Напусни, почини си малко и търси нещо по-нормално:).

4.   Авторка: Благодаря ви :) Но... няма как да напусна. Само разходите ми са около 300 лв. и живея сама. Както и да е.
Не психолог, а мъж си трябва вероятно :D.
И за психолог нямам пари. :D Сама ще съм си психолога.
До номер 1: Как да се науча да си контролирам емоциите? Т. е. да се сдържам в някаква ситуация? Накрая ще се взривя си мисля.

5.   До номер 1: Не ми отваря линка. :)
Авторката.

6.   Намери си мъж. Правете редовен секс и ще ти мине!
Успех!

7.   Наистина явно имаш нужда някой да те напляска.

8.   :D Знаех си, че е от липса на секс. (Авторка)

9.   В случая най-вероятно мъжът по-скоро ще помогне временно, но ще навреди дълготрайно, защото ще зависиш от него. Трябва сама да си помогнеш. Така. Вземи си Атаракс, не е много скъп и е безобиден. На мен много ми помогна, не успива, дава ти чувство за спокойствие. В работата му тегли по една майна на всичко, в крайна сметка, на първо място е здравето ти. Спортът много помага за изхвърляне на напрежението. Най-добре нещо по-натоварващо.

10.   Ооо, нямам намерение да бъда зависима емоционална. Имах на скоро връзка и не го допуснах. Успях да сложа границите. Но рано или късно, когато заживееш с някой май пак се стига до това. А това Атаракс сигурна ли си, че е безпоасно? Мога ли без рецепта?

11.   Напълно бъди спокойна, Атаракса е от класа на валидол/валериан, но е техния по-добър вариант. Една опаковка е към три лева. Три пъти по половин, като може да увеличиш, ако не усетиш желания ефект, до три пъти по една. Пробвай и ми кажи дали помага.

12.   По добре не пий Атаракс много почва да ти се спи а и има странични ефекти, по добре Вземи Дормиплант същия ефект само, че е билково и не ти се приспива.

13.   В никакъв случай не пий лекарства без да се консултираш с лекар!!! Не слушай на кой какво лекарство е помогнало. Лекарствата дават алергии, страничните им действия може да са много опасни за твоя организъм и да стане лошо. Атаракса изобщо не е като валериан, няма нищо общо, това са глупости. Иди на невролог или психотерапевт. Нервната ти система е опъната до крайност и ако не вземеш мерки може да стане по-зле след време. Не слушай какво лекарство и взимала съседката, приятелката или някой във форумите. Всеки организъм е индивидуален. Номер 11, не пиши глупости като не си наясно с фармакологията и фармакокинетиката и състава на лекарствата.

14.   Оф, какви глупости само. Много съм си наясно, стига сте плашили момичето. Нищо няма да й стане от Атаракса, а действа успиващо само първите 1-2 дни. Аз пия три пъти по две и съм още жива:):):)Алергични реакции в листовакта не знам дали пише, но нали знаете, че в листовките, фарм. компании гледат да се защитят от всички, които евентуално решят да ги съдят. Не знам за Дормиплант, мен тези билкови работи хич не ми помагат, но ако иска нещо по-безобидно - да пробва мента, глог и валериана - но на капки. Според мен, авторке, имаш нужда от консултация с лекар, т. к. каквото и да пиеш, всичко това успокоява, но не лекува. Но, Атаракса, винаги се изписва, при такива като твоите лекарства, а защо съм запозната - защото имам приятелки психиатри, значи те би трябвало да разбират достатъчно от как беше - фармакология и фармо.... :)