Споделена история от Здраве

Оперирах си "късото гемче"
На 20 съм може би малко късно за възрастта, но реших да си махна късото гемче при доктор. Той ме оперира, сложи ми едни конци и каза, че сами ще паднат след няколко дни. Днеска бях при него и каза, че всичко е добре и да мина пак след два дни. Но не се чувствам конфортно, дори избегвам да отивам по малка нужда.
Вчера кървеше, днес пак имаше малко кръв, но може би останала от снощи. Не зная до кога ще продължи това, но е много кофти. Дори не желая да гледам отдолу, защото се плаша. Аз като цяло не понясам лекари, болници и едвам се навих да отида. Сега лежа като болен и не знам до кога ще зарастне като хората. Въобще не поглеждам как е /

Коментари

1.   Какво по дяволите тряя да значи "късото гемче" и как така си го махнал???

2.   Aвтора : късо гемче - една ципа на пеница, която пречи да го забелвам във възбудено състояние. И ми направиха нещо като опрерация, голям процент от момчетата имат този проблем. Извинявам се ако съм се изказал някъде неправилно. Не разбирам много от медицина.

3.   Всичко си е в реда на нещата. За няколко дни и ще си ок. Това е много често срещан проблем. За да зарасте по-бързо си свари тетра (от аптеката) и си го кисни в нея вечер по 10-ина минутки. Това ни посъветва хирурга, който прави подобна операция на моя син.

4.   От автора : стана вече 6 ти ден, вчера ми махнаха конците. Доктора казва, че всичко е ОК. Но още ме дразни и ме пари. А при забелване имам чувството, че част от конците седат и ме опира гадно. Вероятно бързам и искам да заздравее бързо, но си го мислих за лесна работа. Още се пазя и избегвам да го къпя(само леко) . Кажете до колко дни най-много ще се оправи.

5.   Hяма ли някакви кремчета, като нистатин или клотримазол (те са за гъбички) които да облекчават дискомфорта? Попитай доктора.

6.   Здравеите! Очевидно и аз имам такъв проблем със ''късо гемче''. Искам да попитам само колко струва една такава операция?

7.   няма проблем преди 5 дни ходих на хирург заради късото ми гемче и на следващия просто го изряза и не ме е обрязвал стана за около 10 минути и вече си правя секс без проблем. пробвах на втория ден но болеше но сега след 4 дни си го правя без болка и дори чувството е много по добро защото го забелвам без проблем във каквото и да е състояние и съм много доволен от това

8.   Операцията е 80 лева мисля скоро и аз да се обрежа

9.   Може ли да ви попитам от чисто любопитство късо гемче и фимоза едно и също нещо ли са? Поне така си мисля де...
Ж23

10.   Не, не са еднакви!

11.   ми гемчето при първия секс ли се къса

12.   Къде струва 80 лв. операцията аз като ходих ми искаха 200 в Токуда София.??

14.   Здравейте, аз искам да попитам при уролог ли се ходи първоначално, каква е цената за премахване на "късо гемче", вие къде си го премахнахте? Също така искам да попитам, при лекаря здравна книжка или направление носят ли се и самата интервенция вписва ли се в здравното досие или си е просто рутинна... Питам, защото току що установих, че и аз имам май такъв проблем с "късото гемче" и обмислям сериозно да го клъцна :D

15.   В Казанлък или Ст. Загора някой да знае за такъв лекар?

16.   към:11 Гемчето, не се къса при секс, неговата роля е да опъва леко членът, за да може по лесно да се стигне до еякулация.

18.   А понеже и аз трябва да си го махна искам на попитам след операцията остава ли някакви видими следи, че е премахнато? Относно цената по здравна каза е безплатно лежиш един ден но аз от 2 3 месеца чакам да ме включат в списъка и не ме включват.. казаха ми да почакам защото имало доста по- важни случаи. И мисля вече да дам 200 лева на частно в най скоро време...

19.   Хм, 16, на моя мъж гемчето му се скъса именно при секс. Но и на двама ни така се харесва много повече! Е, да, една седмица се въздържахме, но след това сексът беше, а и до ден днешен е просто уникален!

20.   От 16 към 19, Понякога се случва и това, но трябва жената да е много тясна, и не овлажнена, а самото гемче е било много късо, иначе не се къса.

22.   Здравейте днес си направих такава операция.. ако може да се нарече операция и ми взеха само 35 лв за анестезиолог всичко друго беше без пари

23.   "15. В Казанлък или Ст. Загора някой да знае за такъв лекар? "

24.   Здравейте искам да ви разкажа за моя проблем :Д От малък знам че ми има нещо и чаааак на 19 се престраших да отида на лекар, понеже правих секс 1 година по-рано и ме болеше наистина гадно ;д но все пак човек си иска :Д Пратиха ме на уролог, оттам отидох на операция, наистина тези дни бяха мн срамни за мен не бях споделял с никого за проблема си но след около 7 дни в които се чудиш какво се случва там долу и ще оцелее ли :Д накрая виждаш промяната и точно когато се нарадвах, правих и секс и пак имам някакъв проблем … това вече разбрах е късо гемче … ХОРА послушайте ме идете до личния лекар и му обяснете винаги ще ви помогне още не съм навършил 19 и трябва пак да ходя на уролог, но ще се престраша нямам никакъв избор, ако искаш да водиш пълноценен живот направи го и ТИ :)

27.   Здравейте! Направиха ми такава манипулация преди 3дни. Биха ми някаква упойка от която ми е подута доста кожата в най-горанта част, но вече спада малко по малко. Имам някакви конци, вчера единия падна. Не ме боли или кърви, само е дискомфортно! Манипулацията - НЕ ОПЕРАЦИЯ - продължи около 7-8 до 10 мин. Ходиш си веднага, пак повтарям просто е малко дискомфортно! Операцията по здравна каса е БЕЗПЛАТНА. В Токуда взимат 200лв, както и в частните, но разлика в качеството няма. Вариантите са със скалпел, с ток и с лазер (което не било точно така). Безплатната манипулация по здравна каса е само със скалпел, но доколкото разбрах дори се препоръчва, като по-бързо и лесно възстановяване, от другите повече боляло. На мен ми предписаха Ледокаин, но това май е само болкообезболяващо, от което май нямам много нужда, но си го мажа :-) Споделих просто опит ще пиша отново след пълно възстановяване. Мисля че не е толкова страшно, нито болезнено, просто не е приятно защото е на най-важното място за нас :-)

28.   Някой да си е правил лазерна операция на късо гемче при д-р Василев и да може да изкаже мнение! Много ще съм благодарен!

29.   аз. преглежда те и цядаш маже ти пачока с нещо като упойващ крем и почва единственото кофти е че почвва да мерише на опърлено хахахаи две седмици да не го тормозиш

30.   И колко струва тази манипулация при д-р Василев?

32.   Днес и аз си направих въпросната манипулация. Цялата процедура трай около 20-30 минути като най-болезнено беше упойката (инжекция която ти я забиват в пениса) след това докторът не знам какво прави защото ми беше гадно да гледам, но сега имам няколко конеца и след около 10 дена трябва да отида да ми ги махне. Сега леко ме наболява и е дискомфортно с тези конци. Операцията ми струваше 50лв (тъй като не съм здравно осигурен) и вчера платих 40лв за преглед при уролог.

35.   Аз си го оперирах при доктор Еленков. С лазер ми го направи много бързо, с нещо ме намаза и общо взето бързо мина. Каза ми да си опъвам кожичката и да я мажа с някакъв крем. Засега е добре

38.   Здравейте, на приятелят ми му предстои такава операция и в момента търсим добър уролог към когото да се насочим. Отиде при един и му иска 800/1000 лв за лазерна операция на късото гемче.

Моля да споделите добри уролози, които извършават тази процедура за град София?

Някой дали е ходил при доктор Василев в клиниката му (Урологичен център док. Василев) По телефона казаха, че цената е 280 лв. И сме много очудени от факта, че има такива голяма разлика между цената обявена при първият лекар.

Благодаря ви!

39.   При Василев не ходете, мошеник е, постави ми диагноза на база от стари изследвания от друг доктор без да пусне свои, грубо отношение към пациентите!