Споделена история от Здраве

Сърцебиене на психическа основа и... секс
Здравейте приятели.
Имам нужда от съвет.
Казвам се Гери и съм на 23.
Накратко ще ви разкажа за какво става дума.
Миналата седмица във вторник вечер си легнах да спя.Всичко беше нормално,но в един момент усетих силно сърцебиене,недостиг на въздух, беше ми много зле.
Моя приятел веднага ме закара в болница,където ми удариха една инжекция и ми дадоха хапче за сърцебиене.Стана ми малко по зле,после започнах да повръщам може би от лекарствата.
Прибрахме се и си легнах,защото бях много замаяна и ми се спеше.

На другия ден като станах бях леко замяна ,но нямах проблеми.Вечерта си легнахме.Заспах нормано.
На по-следващата вечер четвъртък майка ми дойде на гости да спи вкъщи.

Целия ден беше нормален.
Легнахме си и пак същото се повтори.Сърцебиене,задух,но в по-малка стенеп.Отново отидохме в болница този път само хапчета ми дадоха и отново повръщане.

Дойде събота ,а мен вече ме беше страх да заспя.Усещах и нещо като топка в гърлото си.
Започнах да пия чайове от маточина и по 30 гр уиски за разширяване на кръвоностните съдове.Нямах проблеми и в неделя,но решихме да идем на изследвания,за да се останови какво ми е.

В понеделник отидохме в известна клиника.
Правиха ми 2 ЕКГ-та,пълни кръвни изследвания,щитовидната жлеза и минах за Ехограф.
Казаха,че всичко ми е наред нямам проблеми и ,че всичко е на ПСИХИЧНА ОСНОВА.
За ,,топката в гърлото'' ми казаха,че се е получила от страх и ,че ще отшуми.
Предписаха ми хапчета ,,Небилет'' 5 мг по четвъртинка всяка сутрин,за да не се повтарят тези нощни кризи.
Сега съм по-спокойна и нямам такива кризи.
Четох и в интернет за тази ,,топка'' и пише,че е отново на психинча основа.

Хапчетата,които вземам трябва да пия 2-3 месеца,а след това да започна да спортувам.
Моля ако някой е имал такъв проблем нека сподели с мен или даде съвети.
Позволявам си да пия само по 1 кафе на ден и много малко кола.

Другото,което искам да попитам е има ли проблен да се прави секс,защото аз все още малко съм изплашена да не се натоваря и да получа сърцебиене.

Може би съм наистина емоционална и приемам всичко по-сериозно.
А и ходя и на лекции и там също има малко или много стрес.
БЛАГОДАРЯ ВИ !!!

Коментари

1.   А да не би да е хипервентилация?

2.   МИТИО: ГЛЕДАЙ ТУКА ВНИМАТЕЛНО МАЦКА! ПЪРВО ЗЕМИ ГИ МАНИ ТИЯ ХАПЧЕТА НЯМА ДА ТИ ПОМОГНАТ! И ВТОРО СПОКОЙНО! ХАЙДЕ ДА СИ МИ ЖИВА И ЗДРАВА И МНОГО УСПЕХИ ;)

3.   Напротив, точно обратното!!! Сексът ще ти помогне да се справиш по-лесно със стреса!!! Това е моето хапче за спокойствие и пълноценен сън!!!

4.   Спри кафето изцяло. Нито кафе, нито кола. Аз имах подобен проблем и от години вече не пия кафе и кола.

5.   Съгласна съм с 3 - сексът помага, особено пък щом си имаш човек, когото обичаш. Имах подобен проблем, който все още не е отшумял напълно - световъртеж постоянен, припадъци, сърцебиене, правих си изследвания - оказа се стрес и психическо напрежение. Даваха ми някакви успокоителни, но нищо не помогна и реших да взема нещата сама в ръце. Напуснах работата си, останах за няколко месеца вкъщи, гледам само весели филми и предавания, никакви новинипо тв, само от нета, прочетох някоя и друга книжка от прпиложната психология, които наистина ми помогнаха да погледна на всичко от друг ъгъл, сега започнах нова, по-спокойна и приятна работа. Що се отнася до кафето - ако го обичаш, нищо не пречи да си пиеш, ако нямаш проблем с кръвното. От тая дълга тирада всъщност исках да ти кажа едно :) - опитай да правиш неща, които обичаш и да сведеш до минимум нещата, които не обичаш да правиш - повярвай ми, светът няма да свърши, и мисли и говори само за хубави неща, не зацикляй на болести и проблеми. Препоръчвам ти "Как да преодолеем безпокойството и да се радваме на живота" на Дейл Карнеги. Пожелавам ти успех :)!

6.   Понякога и аз получавам сърцебиене и задух, но съвсем закратко и много не отдавам значение, но си е редно да се прегледам. Искай от доктора си да ти поставят холтер за едно денонощие, а ако си в София отивай в Света Екатерина - има ли нещо, ще го констатират. Иначе от секс не се лишавай, по-добро разтоварване от това няма.

7.   Прави секс спокойно, сексът нови приатни емоции а ти имаш нужда от това. Явно си се стресирала нещо. Пий хапчета за времето което са ти ги изписали ще ти опуснат нервната система и ще се успокоиш.

Пробвай да тръгнеш на йога или да се занимава се занимаваш с някакви източни учения например будизъм.

Успех!

8.   ОТ АВТОРКАТА.
Благодаря за съветите.
До номер 6 ами слагаха ми Холтер казаха,че всичко е нормално няма проблеми.
Мисля,че сега съм малко по-спокойна.
Нямам проблеми със съня.
Опитвам се да се ядосвам по-малко и да не отдавам голямо значение на всяко нещо.

9.   Подкрепям номер 4. Аз като пийна кафе или кола и малко след това получавам сърцебиене. Подкрепям и номер 3 - сексът с ЛЮБИМИЯ ЧОВЕК помага да се отърсиш от стреса. А иначе случаите когато не си пила нито кафе, нито кола и получаваш сърцебиене, и аз мисля, че са на психическа основа -съдя по себе си. Гледай да не се тормозиш излишно.

10.   Физически си добре - всички изследвания са в норма.....НО
потърси в нета-а за паническо разстройство...

11.   Здрасти аз имах същя проблем всичко започна от подготовката на дипломната ми работа. Тогава бях изпил много кафе и кола и получих екстрасистули и пак болници инжекции бетаблокери...и никой незнаеше какво ми има дефакто бях здрав. Та веднъж срещнах един приятел който и той е бил така и се е оправил като на ден пие не повече от 3 кафета на ден но да не е нес кафе и никакви коли и студен чай и най вече да не прекалявам със солта защото солта задържа течностите и по този начин се издуваш, а като се издуеш диафрагмата започва да притиска сърцето и му затруднява нормалната работа . Пробвах и аз и като гледам има ефек. вече имам по 1-2 екстрасистули на 2-3 месеца и даже по рядко.

12.   Здрасти Гери!! А съм Дима и съм със същите проблеми; на 33 години съм, имам две деца; също лекари ми казаха, че тези състояния произлизат от психиката; и аз наистина съм много емоционална, прекалено чувствителна и много често изживявам неприятните моменти и случки в себе си , болезнено и всичко това се отразява на духа ми и в един момент идва и сърцебиенето и задъхването, веригата около шията и сякаш е невъзможно да се контролира това и преодолее; страх, паника...Но, Можело!!! Погледни положително на света, срещай се по-често с хубави, ведри и весели хора, забавлявай се, смей се, влуби се, въобще не мисли за болка, болести и каточе ли наи -добре е да се спре силното кафе еспресо, защото то прекалено още възбужда достатъчно будните и емоционални хора като нас!!! Мисля, че аз започнах да преодолявам тези проблеми и мила Гери желая ти от сърце успех и на теб!!! НЯМА ДРУГ ПЪТ!! ТРЯБВА, ДЛЪЖНИ СМЕ ДА СЕ СПРАВЯМЕ И ДА ВЪРВИМ НАПРЕД!!!! ЗАЩОТО ЖИВОТЪТ МОЖЕ ДА БЪДЕ И ПРЕКРАСЕН!!!! ЧАО,ЧАО!!!

14.   Аз съм момче на 19г. За пръв път се сблъсках с този проблем преди 2 години когато прекарах ОВИ. Имах повишена телесна температура (условие за ускорен пулс). Бях легнал да гледам филм и усещах сърцето си да бие по-силно от нормалното.. Не знам защо, но се панирах и драстично влоших нещата. Получих много силно сърцебиене и задух. Никога не ми се беше случвало нещо подобно.. След разправии по личната и т. н. се установи, че проблема е психически. По цял ден си мислех само за това, какво ми има и прочие. След няколко месеца кризите спряха постепенно.
Наскоро когато тренирах във фитнес залата ми се случи отново.. Изведнъж се стреснах и се появи онова гадно сърцебиене и" топката" в гърлото. Гледам да се контролирам психически и в повечето случаи успявам.
Идва си и си отива. МИСЛИ ПОЗИТИВНО И ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД. Млади хора сме да не се излагаме :D Айде поздрави от мен :pPPp

16.   Имам почти същите проблеми. На мен ми изписаха Рекситин, някакво успокоително, за да не се вълувам много. Когато ми предстои нещо ново или да се представям пред някого с нов проект в университета и сърцебиенето направо е огромно. Пия валидол. Рекситина го спрях, защото ми ставаше зле от него. Аз също имам и студени крайници, което си обяснявам с лошо оросяване, а какво е оросяването - доставяне на необоходимото количество кислород до всички органи, а четох, че сърцебиене от притесненията се дължало на липсата на кислород и сърцето ускорявало ритъма за да набави количеството кислород. Правих си няколко пъти изследвания на щитовидината, ЕКГ, Велоаргометри други подобни. Изследванията са добри, но когато почна някакви леки физически упражнения и сърцебиенето е на лице, примерно скачане на въже или дори само клякане. Кола и кафе много рядко си позволявам, защото ми става веднага зле. Ще пробвам да пия някакви оросяващи билки и лекарства и ще споделя дали има ефект. За лекарите нищо ми няма, здрава съм, мога да ям и пия всичко... Писна ми да ходя по доктори и да ми казват едно и също, а аз да се чувствам често зле.

17.   Йога и секс!
Положителни преживявания и... никой да не си слага на сърце това, дето може да си го сложи на оная работа!

18.   Сина ми имаше подобни проблеми. Започна да се занимава с йога и сега не взема никъкви лекарства. Чувства се много добре. Опитай и ти.

19.   Всъщност не получавате т. нар сърцебиене а надкамерни екстрасистоли(SVES), за момент сърцето ви все едно прескача след това ускорява, в този момент страха у вас се усилва, което влошава положението. Запазете самообладание в този момент и легнете на дясната си страна за да не усещате прескачанията. Екстрасистолите често се срещат у здрави лица провокиращи фактори са емоционалната възбуда, преумората, употребата на алкохол, кофеин и никотин. Във вашия случай не са опасни, купете си магнезий от аптеката за да подсили сърдечния мускул. Дори и сега да премахнете стреса ще трябват няколко месеца за да изчезнат.
Поздрави и успех

20.   Явно не съм единствената с този проблем, а именно -сърцебиенето. Аз съм на 19 години и по принцип съм много чувствителна и притеснителна. Наскоро преживях страшен шок-починаха 2 мои близки хора. В началото се държах, но изведнъж получих страшно сърцебиене, екстрасистоли и се уплаших. Отидох на кардиолог , правиха ми ЕКГ, даже утре ще ходя на ехокардиография. Кардиологът ми предписа Магнерот (магнезий) и се почувствах малко по-добре въпреки, че днес отново имах сърцебиене и почувствах страх. Не знам в тези случаи какво е редно да се направи. Дано се оправим по-бързо млади хора сме не е нормално. Пожелавам ти успех с този проблем.

21.   Паническо разстройство. Минава с антидепресанти, много внимание и грижи от човека до теб, секс, спорт и спокоен живот.