Споделена история от Здраве

Как се справяте с предменструалния синдром?
И аз съм от жените, които имат ПМС. Понякога след цикъл, понякога дни или седмица преди цикъла, всеки път е различно. Но този път направо не се понасям. Остават ми няколко дни до цикъла и вече съм не само неспокойна, но и ме боли кръст, корем...всичко. На моменти свят ми се завива и тези неща ме напрягат, да не говорим колко ям и сладко и солено. Предните месеци нямах такива симптоми, даже бях много спокойна дни преди цикъла, но сега е различно. Как се справяте с този момент, защото на мен вече ми се плаче и ми се иска да ми идва, защото е мъчение

Коментари

1.   Това все едно аз съм го писала едно към едно за моментното ми състояние. И мен този месец ПМС ме измъчи тотално, дали пък няма общо със застудяването и на времето и с общото спадане на настроенито, поради по-малкото слънце не знам... Много тежко го карам и аз и макар че вече е на път да ми дойде, все още не мога да се понасям! Ами как... не се справям, а и аз се тъпча с храна сладко и солено, качвам килограми, дебелея, гърдите и коремът ме болят адски, а и съм се подула като бременна от задържането на течности. За нервите да не говорим, крещя по всички вкъщи! Ако някой има идея как да се справим, моля да сподели!

2.   И аз бях много зле преди, но започнах да пия противозачатъчни и нещата се нормализираха.
Това не означава, че те съветвам да правиш същото, не ме разбирай по този начин. Това е строго индивидуално за всеки организъм и това, че аз се чувствам добре от тях, не означава, че и на теб ще ти подействат така.
Всъщност аз започнах да ги пия, за да се предпазвам от нежелана бременност, а положителните ефекти ме изненадаха приятно.
Сега ме боли много по-малко, пак имам апетит, но не е зверски като преди и да се тъпча с какво ли не, нерви няма - положението е балансирано, може би ден или два преди да ми дойде просто се разчувствам и ми се плаче за около 10 минути.
Насълзяват ми се очите и ми минава.
Почти не усещам.

Съветвам те да си намериш някакво хоби и нервите, които те лепват преди цикъл да отиват по самото странично занимание. Така по-лесно се изтърпяват.
Спорта също е добро решение, защото физическото можеш напук на умората да го пребориш. Когато ти дойде ще позабравиш за нервите и ще чакаш с нетърпение да ти свърши, за да отидеш във фитнес-залата, например.
Това е от мен, чао и успех ;)

3.   Ох, за съжаление няма универсален съвет... При всяка жена е различно. При някой е по-тежко, при други по-леко. Някой път е кошмарно. Просто трябва да откриеш какво ти помага на теб. Аз се пускам по течението, защото още не съм открила лек за лудоста :)
Ако разбереш как става кажи, защото има много жени като теб.

4.   От авторката: Благодаря момичета за споделеното. Не искам да пия противозачатъчни. Преди 2 години си купих сиропа на Ивкеър, за регулиране на цикъла - защото ми е 3 дни, но ужасно обилен и съм като парцал. Пих го 3 месеца и всичко си беше ок. Сега си взех пак същото лекарство, което е на билкова основа, но понеже сиропа не се внася вече, купих капсули. От тях пък ми става лошо, явно самата обвивка ми дразни стомаха, но ги пия.

За нервите през този период гледам да излизам повече, пия чай от маточина.... старая се да не мисля, но то ме ръчка отвътре

5.   Май от билката Равнец. Помага и за ПМС и за болезнена менструация.
По-добро от лекарствата !