Споделена история от Здраве

Запек..
Пише ви момиче на 14. Проблемът ми е, че имам някакъв запек. Забелязала съм го някъде от 2-3 седмици. По-трудно се изхождам и не напълно. Четох в нета какво ли не. И от една седмица вече се храня здравословно.. Сутрин (в продължение на 4-5 дена) пиех топла чаша вода с половин изцеден лимон, закусвам една купа мюсли (овесени ядки с прясно мляко), ям пълнозърнест хляб, домати, краставици, грозде, киви, ябълки, около 1, 5-2л вода и горе долу това за една седмица. Така има някакъв ефект (изхождам се около 2-3 пъти на ден), обаче пак не се изхождам напълно. И сега от 2-3 дена не пия чаша вода и лимон и пак малко се напъвам ;д Та искам да ви попитам дали е правилно се храня, защото мисля да продължа още така. И дали знаете г/д кога ще се махне запека. Също, ако имате някаква друга идея за изчистване на червата да ми я напишете.. Благодаря предварително! :)

Коментари

1.   яж сливи :) какво е това изхождане напълно? напълно си е направо клизма. винаги остава нещо :)

2.   Имам една идея за изчистване на червата ти, ама ще прозвучи обидно, моля те не се обиждай нямам го предвид така-еби се в гъза, съвсем буквално, ще те изчисти здраво.
S. A. D.

3.   Яж много зеле! Имал съм запек 3-4 седмици... зелето ме оправи. Топло прясно мляко също става за моментно облекчение, но не много мляко, защото в големи количества може да има обратния ефект. Начи освен зелето, правилно си се насочила към зеленчуци. Особено краставици (небелени) също са полезни. Много вода зеле краставици други зелени зеленчуци, но без марули(салата). Марулите имат успокояващ ефект върху перисталтиката, демек правят червата по-лениви, затова ги избягвай. Същото е и с много сладките неща. И аз четох, че кивито и лимоните много помагали, но при мен почти нямаше ефект.

А да, пробвай и със солена вода. И всъщност е много важно каква вода пиеш, ако е само "минерална" (която всъщност е деминерализирана) е много по-вероятно да развиеш запек. Затова пробвай някаква вода със сол - една чаша 200мл вода 1 голяма лъжица сол разбъракана. Вкусът е кофти, но го изпий наведнъж. Има ефект. Понеже ще приемеш много сол, организмът ще задържи водата в червата и така тя ще овлажни смляната храна в тях. Иначе ако водата няма минерали (солта също е минерал) организмът не я задържа за дълго.