Споделена история от Здраве

Искам да сваля килограми в областта на бедрата
Здравейте!
Ще се опитам да бъда максимално кратка.
И така моят, така да се нарече, проблем е, че искам да отслабна. В областа на корема всичко е наред може би, защото постоянно правя коремни преси. Ако знаете и друг начин за отслабване около коремната област или просто за поддържане, кажете.
Искам, обаче да сваля килограми около областа на бедрата и дупето. Положението все още е добре, но все пак искам да започна докато е време.

Правя по 50 и отгоре клякания всеки ден. Знаете ли какво друго да правя, за да остслабна около бедрата и дупето ?
Недейте да ми предлагате фитнес залите, защото нямам възможността да отделям време за тях, а пък и нямам излишни пари.
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Тичане/скачане на въже в домашни условия. В големи количества.

3.   Каране на колело.

4.   По принцип жените свалят килограмите отгоре надолу, т.е. първо отслабват от горната част на тялото, после корема и накрая краката. Ако съсредоточиш натоварването само в една част, това не значи, че само от нея ще сваляш. Чрез коремните преси просто си стягаш корема (което е много добре). За да сваляш килограми като цяло, а в частност и от бедрата - аеробни упражнения, бягане. Най-добре виж в някой специализиран сайт.
Имаше един ама ми излезе името от главата.. абе български е.. ама пфу

Иначе продължавай с упражненията за краката, за да са здрави и стегнати и те:)

6.   Значи аз сам с наднормено тегло ако може да ми кажете как да сваля няколко килограма , това е е скаипа ми malakata6 или абв-то ми asen.stoev@abv.bg

7.   Тичане/скачане на въже в домашни условия/каране на колело. В големи количества.

8.   сутрин 15-20 мин скачане на въже с 1 почивка и вечер същото + много рахзодки и огразничение в храната ще помогне ли ? Искам да сваля 5-6 килограма..

9.   Аз не съм с наднормено, но е хубаво да отслабна с 2-3кг в бедрата! През деня правя енергични упражнения вкъщи, не вечерям или за вечеря хапвам някакъв плод (без бабанан) и почти всеки ден се разхождам по 2часа.

10.   аз съм много нисичка и искам да отслабна в областа на краката и дупето. Мога да спазвам диета и от утре започвам с диетата искам за 20 дни да остслабна поне 5-6 кикограма

11.   Както виждам всички сте с що-годе еднакъв проблем! И аз бях така даже все още работя по въпроса! Значи, сутрин като стана преди закуска тичам с умерено темпо 30 мин. , На ден правя по 200 клякания ( не на веднъж, примерно 100 сутрин и 100 следобяд, ама по серии ) ии сега мисля да си вземам въже за скачане, защото е много полезно! И така, това, а ако искаш да оформяш краката по-добре пробвай с пилатес, аз така оформих моите и сега само ги пооправям! И задължително пробвай ТОЧКОВАТА ДИЕТА!

12.   И аз имах такъв проблем, и аз като вас търсех начини, но наистина ми помогна бягането, ( леката атлетика ) скачането на въже и най - вече храненето... Това което мога да ти кажа да се придържаш към храни, бедни на мазнини. Да ядеш пълнозърнест хляб, а не бял , но ако може се въздържай изобщо да ядеш хляб. Повече салати особено зелени ще помогнат ;)

13.   Здравейте аз съм момиче на 14 години и съм малко по едра в областта на бедрата. Ако може някой да даде идеи за някаква лека диета съчетана с упражнение? !?

14.   Тренирам плувкия съм. Едра съм и от тренировките постоядно ми се яде. Искам да отслабна много, за да имам хубава фигура.. но много ми се яде от тренировки моля ви помогнете ми! Тренирам по 2-пъти на ден..

15.   Аз пък имах за сваляне и в бедрата и в корема... Няма сваляне само с упражнения, момичета, трябва и диета.. Аз пробвах 2-3 диети от интернет, свалях 2-3 кила и веднага си ги качвах. Тогава четох, четох и прецених, че ми трябва ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ, а не диета, защото от диетата не се сваля правилно и се сваля и мускул, а мускула трябва да остане в тялото, защото произвежда млечна киселина, която избутва мазнините. Не знам дали модераторите ще ми публикуват коментара, но моят хранителен режим ми го изготви Дани от Индивидуални Хранителни Режими Perfection (във фейсбук), като си доплатих и да ми изготвят сплит тренировка за корем и бедра. Първият месец свалих 9 кг, още съм в процес на оформяне, но определено ми намаля целулита, вече не е видим с просто око (по бедрата и дупето) а от обиколката на коремчето съм -2 см :)
Успех и се насочете към хранителни режими, а не диети! От диетите само допълнително ще ви излизат стрии и целулит..

17.   Здравеите! Аз тренирах 6 год хандбал и тялото ми беше мн стегнато ама не свалях кг а качвах всичко се преврашташе в маса сега съм качила кг/5/ но изглеждам по слаба. Но имам пролем като почна да тренира отножо жсичко се стяга и изглеждам отново с огромни бедра. Някои може ли да ми каже какжо да напражя да сжалям кг диети немога да спазвам:(

18.   Здравейте, аз съм на 13год. висока съм 171см. и тежа 57кг, смятам че в коремната област съм добре, понеже имам плочки, но в краката не се харесвам, проблем са големите ми мускули, бричовете и вътрешната част на бедрата. Ако можете ми кажете как да отслабна... а по темата знам няколко начина които не са съвсем чувани, но доста полезни:
Туърк или, , кючек" в продължение на 10мин по няколко пъти на ден
Разхлабителни или свещичка за разхлабване
Не яжте плодове след 14:00часа
Не хапвайте сурови зеленчуци в късната част на деня
ПИЙТЕ МНОГО ВОДА!!!

19.   Повечето написани неща по горе са митове. Няма метод/ упражнение, с което да сваляте мазнини от определено място (spot reduction), набийте си го в главата.
Минете на високобелтъчно/нисковъглехидратно меню, балансирайте калориите така, че да приемате по-малко отколкото горите (това включва и повишаване на двигателната активност) и това е.

http://breakingmuscle.com/strength-conditioning/spot-reduction-one-final-attempt-to-kill-the-myth
https://en.wikipedia.org/wiki/Spot_reduction
http://www.bodybuilding.com/fun/issa72.htm

20.   Аз също имам този проблем 1. 76 съм и тежа 75 кг на 14 години искам да постигна резултат и да стана поне 70 кг и съм пълна в бедрата не знам как да ги сваля ако може някой да помогне.