Споделена история от Здраве

Депресия или просто съм пораснал
Здравейте,

На 23 години съм и от няколко години спрях да изпитвам положителни емоции - чувствам се нещастен, нищо не ме радва истински. Та започнах да се чудя дали е някаква форма на депресия, или просто съм пораснал. Като бях ученик изпитвах доста силни положителни емоции - все имаше неща, които да ме мотивират, радват искрено и т. н. Живеех на max - учех, развивах се, забавлявах се, вървеше по вода всичко. А сега всичко е някак изкуствено и силно притъпено. Абе не съм щастлив с две думи и се чудя дали не е нормално когато човек премине в период на зрялост, започне работа (работя от известно време) и започне да поема отговорности, това да притъпява положителните емоции.

Коментари

1.   Пораснал си. Явно че вашите са се грижили до последно за теб и тепърва взимаш живота в свои ръце. Прекалено много се притесняваш и те е страх че ще сгафиш и сам ще поемеш отговорността за действията си.

2.   Според мен си е чист стрес и депресия. Човек може да е щастлив и на 20 и на 30, че и на 90 години! Но така както го описваш явно стресът и проблемите ти са ти дошли в повече. Повярвай ми и аз живея в същия филм. И отчаяно търся изход.

3.   Намери си занимания.

4.   аз съм в подобна ситуация, на 22 М;

5.   и аз имам същия проблем. След като завърших всичко се обърка, не че преди беше кой знае какво...

6.   И аз понякога имах такова усещане - живота губи смисъл, но от известно време пия едно кафе с екстракт от рейши. Действа антидепресиращо, чувствам се по-добре психически, по-концентрирана съм и по-работоспособна. Ето повече информация http://www.kafe-ganoderma.eu/