Споделена история от Здраве

Цигари - Гърло
Здравейте, от около година пуша цигари, различен брой ( някога 2-3, някога 5-6, някога и над 10) и то различни цигари. Скоро бях болен, болеше ме гърлото и когато си дръпнах и поех дима навътре и димът ми застана на гърлото. Усетих ужасна болка и изкарах дима, и след това очите ми се насълзиха. Често съм усещал подобни болки докато пуша - дали някой ще ме разсмее докато пуша, дали ще изпия 1 глътка алкохол и без да гася ще и дръпна и пак ще ме заболи... Искам да ви питам относно това мога ли да получа рак на гърлото или някаква друга болест на гърлото причинена от цигарите. Ако се налага мога да ги намаля. Също от както пуша гърлото ми често е червено и ме боли.
Момче съм на 16 години.

Коментари

1.   Продължавай да се тровиш и приятна смърт!

2.   Не ги намаляй, а ги спирай!

3.   Най-вероятно вече започваш да развиваш нещо. По-добре спри да пушиш, докато не е станало късно.

4.   Всички ще умрем някой по рано други по късно тва е щото си още млад пушач след половин година няма ти има нищо а както казва той след няколко може рак ама не е сигурно аз пуша от 4 клас и сам на 26 и ми няма нищо иначе е гадна отрова и скъпа вече тва е лек легализиран наркотик!

5.   Табекс е истината, само 29, 90лв и доживот си ги отказал!

6.   От цигарите е. Има хора, на които им влияят доста по-зле от колкото на други. До 3-4 години ще си разсипеш здравето и после ще е късно да тръгнеш да ги откажеш. Нищо чудно и алергична реакция да правиш. Имаше изследване, че комбинацията от цигари и бира повишава многократно рискът от рак на гърлото.

7.   Спри да пушиш веднага, че да не съжаляваш после и иди на лекар.

8.   Естествено, че има шанс да се разболееш от рак!!! Все едно да питаш дали ако изядеш една пица има шанс да се нахраниш...
И аз съм пушач. Само дето ти си малко малък. Като пушиш има шанс да се разболееш от рак на гърлото, устната кухина, трахеята, дробовете. Естествено и при непушачите има такъв шанс. Просто е по-малък.
Затова хората са казали "Който го е страх от мечки не ходи в гората"
Ж27

9.   На колко си и защо си започнал да пушиш ми е интересно? Хората масово пушат, за да се социализират. Поне в даскало много съученици така започнаха - за да излизат и те пред даскало да си приказват с другите на по цигарка. Това показва, че целият ни подход към социалното общуване е кофти.

10.   Спирай тези боклуци веднага, ако искаш да живееш!

11.   От Автора
Добре това, че сега ме боли гърлото сигурно е от настинката, надявам се. Не че не мога да ги спра, но просто не мога да си представя да гледам някой филм с приятели и да не запаля или като отида на кафе. Предложих да ги намаля, но щом ми казвате да ги спра ще се опитам да ви послушам. Пожелайте ми успех :)

12.   Аз също имам подобен проблем, но не съм пристрастен пушач, дори пуша от скоро. Понякога при гълтане на дима се случва да ме заболи гърлото и ми прави впечатление, че това се получава само когато пуша по-силни цигари (в момента съм с червено марлборо) Някой може ли да каже защо се получава така?

13.   Защото малборото е силно предлагам ти ако пушиш и не можеш да ги спреш пуши sobranie бяло 1 1 1 поне не трови толкова