Споделена история от Здраве

Студени крака и ръце
Здравейте! Аз съм младо момиче на 18 проблема е, че имам студени крака и ръце. Ето сега сме 5 октомври началото даже не е и зима, а на мен краката и ръцете са ми лед и нямат топлене, за да си стопля краката винаги след като се изкъпя трябва по най-бързият начин да си обуя чорапите за да не изстинат пак и, когато съм на вънка без значение с какви обувки съм пак ми стават студени по някога, което е много гадно. Ръцете ми са ЛЕД трябва да ходя на мивката да ги мокря със топла вода да се стоплят и след това да ги държа в я в джоба, я под завивката на топло ако са на открито след около 10 минути пак са студени... Не знам какво да направя лятото нямам такъв проблем трябва да отида на лекар ли не знам.. ако може историята ми да бъде публикувана :)

Коментари

1.   Най-вероятно е студова алергия или синдром на Рейно.. порови се в интернет :) Успех!

2.   Хаха нормално е лятото да нямаш този проблем :Д Не е нищо фрапиращо, не е за лекар и аз съм така и съм свикнала просто носи дебели чорапи и ръкавици какво толкова

3.   Аз съм момче на 26 и като наближи зимата и аз имам такива проблеми, но не чак като теб - ЛЕД! Та за да изпитваш студ значи кръв не достига до самите крайници. Моят съвет е не с топла вода, а със студена и ще усетиш разликата - казвам го това от опит, понеже съм изчел много неща на тази тема и ти гарантирам, че действа. Студената вода провокира кръвта да се движи. Купувал съм си гинко билоба уж за студени крайници, но не съм усетил голяма разлика... предимно правя номера със студената вода, като излизам навън винаги ръкавици и винаги с обувки с дебела подметка... поне 1 см. И понякога вечер преди да си легна си правя масаж на ходилата и на дланите с един дървен предмет леко назъбен - мисля, че е за разточване на тесто. Потърси отнякъде и си вземи и понеже при теб е по-сложна ситуацията прави го всяка вечер, даже и през деня може, но гледай да е назъбено, иначе няма да има ефект...

4.   Трябва ти един стабилен младеж, който да те сгрее със сърцето си! :) И още няколко малки съкровища, които да допълват топлината!
Жена ми беше същата като тебе, но след 2-то раждане се оправи, така че - споко! :)

5.   И аз съм така, бах му майката, момче на 17 години съм, обувам дебели чорапи в къщи, докато навън е сигурно 20 градуса, но резултат няма :D кажи-речи съм свикнал вече :D

6.   Хубаво е да започнеш да спортуваш. Предполагам, че не се движиш достатъчно. При мен спорта помага. Сутрин прави някаква гимнастика, а вечер тренирай нещо друго. Храни се добре, с качествени храни. Масажите също помагат кръвта да се раздвижи. Прави сух четков масаж - взимаш една голяма четка с естествен косъм за баня, желателно е да е с дълга дръжка, и започваш да масажираш тялото си сутрин и вечер по посока на часовниковата стрелка. Имам предвид абсолютно цялото тяло, дори лицето. Прави се по 20 минути сутрин и вечер. Досадно е, но помага. Другото, което правя аз е да не привиквам да се къпя с прекалено гореща вода, а малко по-хладка. Това го правя обаче през лятото. дано да съм ти помогнала с нещо! :)

7.   авторката

Благодаря ви на всички за коментарите и съветите :*

8.   Аз пък ще ти предложа нещо, което изпробвах върху мен. Лютото раздвижва кръвта. Аз си слагам мъничко лют червен пипер в чаша гореща вода и го изпивам вечер като чайче. Иначе лютото се яде трудно и не всеки го може. Звучи налудничаво, нали? Но аз вече не страдам от студени крайници. Знам какъв кошмар е да ти ледениеят краката в най-големите летни горещини. Ако не се страхуваш от това "лекарство" - опитай. но знай, че лечението е продължително, за да има ефект. Впрочем, това го прочетох в интернет и опитах. Има ефект!