Споделена история от Здраве

Пих Ескапеле на 2 рия ден след половия акт, но вече 9-ти ден не ми идва... Бременна ли съм?
Значи.. правих секс с приятеля ми...презерватива се скъса... и пих Ескапеле на 2 рия ден след половия акт... На 30 трябваше да ми доиде...а още не ми е дошло.. Закъснява ми с 9 дена... Дали от хапчето..защото не може да съм бременна...все пак го изпих на 2рия ден..Обаче вече започвам да се притеснявам.. и реших да ви пиша.

.П.С. На 17 съм...а той на 18..

Коментари

51-100 от 112

59.   Моля за помощ правих секс два дена след като ми свърши обаче презерватива се скъса пих ескапел и сега не знам какво да правя кога трябва да си направя тест за бременност и имали вероятност да съм бременна въпреки че изпих хапчето на втория ден не съм алергична към лекарства не ми се гади не ми е протекло нищо.... Помощ

60.   спокойно 59!!! Първо те поздравявам за чудесната реакция. Колкото по-рано си го взела хапчето, толкова по-добре, но мисля, че няма как да си забременяла - споко. Възможно е обаче следващия ти цикъл да е по-рано или да се забави и т. н. - хапчето си все пак хормони и човек не знае.
Съветвам те да не се стресираш за нищо, а да продължаваш с кондомите, но си носи винаги Ескапеле в себе си. Сега не си забременяла 99%, но за сигурност, направиси и тест - лошо няма.
Само не се панирай, че ще ти приседне любовта, а и момчето ще побъркаш.
Случва се да се спука кондома, споко. Не си била в благоприятно време за забременяване, а и хапчето... няма как, според мен да си бременна, ама си направи тест, за да се успокойш... и не се отказвайте от кондомите!!! Цикълът ти ще се наруши малко - но след най-късно един-два месеца ще си ОК.

Споко деее, стига паники!

61.   59, 60 е права. Пила съм няколко пъти ескапел заради такъв проблем и всичко е било наред. Може също така да ти се появи слабо кръвотечение между двете м. Освен това, до колкото помня, не трябва да взимаш пак ескапел поне 6 месеца, така че трябва да сте внимателни. Иначе и според мен, няма от какво да се притесняваш. :)

62.   Оле много ви благодаря 60 и 61 наистина мн се паникьосах
за6тото наистина момчето откачи и мн ми се извинява но гадното беше че никой не усети кога се е скъсал и дали е свършил в мен, тези Durex май не са толкова здрави :) Или просто ние бяхме доста разкрепостени :)) мерси наистина и още нещо кога да си направя теста аз изпих ескапела на 13 в понеделник може би края на седмицата? :)) мерси много отново

63.   аз имам друг проблем преди месец презерватива се скъса пих ескапел и след 5 дни ми дойде, но след това пак се случи същия гаф, но не пих ескапел тъй като в листовката пише че не е добре да се приема повече от един път или два пъти годишно и сега ми закъснява с 5 дни правих си тест за бременност и е отрицателен

64.   63, имаш сериозен проблем при начина на употреба на кондомите.
Виж си първо ноктите - ако имаш маникюр, съветвам те да го скъсиш. Не ползвайте други лубриканти, освен тези, които са специално направени и съвместими с кондомите. Вижте дали кондомът не е твърде малък или твърде голям, сменете марката.
По принцип, при правилна употреба, не бива да се къса и най-евтиния кондом толкова често, защото всички са тествани с електрически импулси- всеки един кондом!
Аз препоръчвам Дюрекс, но може и българските - има екстра подсилени и дебели, ползвайте известно време тях, но определено нещо бъркате...
Колкото и често да взимаш иначе Ескапеле е МНОГО ПО-ДОБРЕ от аборт!!!

65.   ааа да, няма проблем, пий ескапеле даже всеки ден, все едно е противозачатъчно, пък ако ще и корема ти да стане на варено пилешко месо и кръвта ти да стане на пяна все едно е кока кола, и да гледаш как ти изтича между краката. Туй секса за нищо го нямате май, и ако ще си избирате най-некадърните партнйори по-добре пийте нормални противозачатъчни, много филми гледате, а тея пачи по филмите не разчитат само на презервативи.

66.   Здравейте! Имам сериозен проблем и виждам, че и вие сте го имали, но при мен е малко по различно, защото правих секс не със партньора ми, а със друго момче. Презервативът не беше скъсан, доколкото видяхме, но когато се прибрах в къщи и пи*ках изтече бяла течност и се отличаваше много ясно.. Което според мен си беше спер*а. Супер притеснена съм и незнам какво да правя. Дали е възможно да се е случило при не скъсан презерватив. Мисля да си взема ескапеле защото не мога да спра да мисля за това.. Вече минаха 7 часа, а ще мога да си го взема след още 10... Ако го пия след 17 часа ще има ли ефект? За първи път ми се случва и съм много объркана.. аз съм на 17 години

67.   Здравейте, искма да попитам трябваше да ми дойде след 5 дни когато изпих escapelle, т. е. утре, а нямам никакви признаци за цикъл:(Възможно ли е закъснение на мензиса и с колок дни енормално? Благодаря предварително!

68.   Искам и аз да споделя опита и притеснението си с Ескапел. С приятеля ми правихме необезопасен секс. Както и да е. Пих Ескапел на третия ден сутринта, но преди хапчето дойде и чаканият ми цикъл, малко след зацапването, изпих таблетката. Цикълът ми продължи малко по дълго от нормалното. След като ми свърши след 5 дена си направих тест и след още 5 дни още един, и двата теста бяха отрицателни. Трябваше да ми дойде преди 3 дни. Болят ме гърдите и кръста, но нямам никакво неразположение или тежест ниско под стомаха. И двамата сме ужасно притеснени. Благодаря за вниманието.

69.   Здравейте пиша ви, защото взех Ескапел веднага след акта. И четири дни след това ми дойде, въпреки че ми беше свършило седмица преди това. Въпроса ми е нормално ли е това, и ако е нормално, то колко време ще ми върви. Благодаря за отделеното време.

70.   Да споделя и аз моя опит с този вид контрацептиви. Вземала съм и постинор дуо и ескапел и не съм имала неприятности. Само, че малко се разбутва цикъла наистина. Ползвала съм ги 4-5 пъти за 10 години

72.   Здравейте,
Аз пих ескапел незнам каква ще е реакцията защото всеки oрганизъм е напулно различен единственото което мога да кажа е , че нетрябва да мислим най-лошото досега не ми се беше сучвало да пия такива хапчета и чета във форумите и ми става лошо плаша се всеки го е страх всеки се побурква други пук не им е помогнал трети ги боли много, бях спокойна след като го изпих , защото моя приятел е уж внбимателен но за всеки случай или по-скоро за да ме успокои ми купи това хапче .Не трябва да се притесняваме така ще стана ,много по-зле това си е за нас .При всеки това хапче действа напулно различно и при някои не действа изобщо то няма 100 процента гаранця това хапче .Искам да кажа на всички да не се притесняват и че ако при една е станало наи-лощото незначи че и при нас ще стане така

73.   имам проблем преди няколко дни имах рожден ден (10) и не исках точно на рождения ми ден да ми дойде и взех съвет от една приятелка да пия Промолуд нор 5 и ще ми закъснее с 2-4 дни, но още същата вечер стана полов акт. Пих Ескапеле на 65 час. Днес е 16 и още не ми е дошло. Моля Ви дайте ми съвет защото откачам

75.   Здравейте, ако на някой му се е случило нещо подобно, моля кажете!
Бях в цикъл и последния ден от него правих секс с приятеля ми и той свърши в мен. След 12 часа пих хапчето и след 3 дни пак ми дойде. Кога трябва да ми дойде, как да го броя както всеки пат или след като ми дойде 2 пат когато пих ескапел?

76.   Здрасти, номер 75. Браво, че си реагирала толкова бързо - говорила съм с гинеколог, не може да забременееш.

Аз съм взимала хапчето 2 пъти. *скъсан кондом без свършване в мен
Първият път както при теб - дойде ми пак, макар, че тъкмо ми беше свършило.
Както виждаш - имало е явно втора зряла яйцеклетка и, ако не си взела хапчето....
След това нормално си броих дните и ми дойде с леко закъснение. После никакви проблеми.
Години по-късно пак ми се скъса кондом - взех хапчето и ми дойде чак след 35 дни.
Така, че... споко - различно е всеки път, но най-важното - НЕ СИ БРЕМЕННА.

77.   Здравейте, много съм притеснена, пих хапчето 14 часа след акта. Закаснява ми с 5 дни, но на датата когато трябаше да ми доиде прокарвих леко. Направих си 3 теста за бременост и бяха положителни, отидох на лекар, и тиа ми каза че е много много рано да се каже дали съм бременна. Трябваше да ми доиде на 16, аз отидох на лекар на 13, и ми каза да отида на 23. Дек. И сега ПОЛУДЯВАМ от притеснение!!! Мислите ли че е вазможно да съм бремена?

78.   На мен след Ескапел ми дойде на 6-тия ден, но все пак се притеснявам и аз не знам защо, а нямам възможност да отида на лекар... 100% ли е сигурно, че не съм щом ми е дошло, може ли да е цветна бременност... май не

79.   Еми ако не искате да забременявате и да стават гафове не правете секс

80.   правихме секс с приятеля ми с презерватив след това презерватив се изхлузи но извън мен и потече по крака ми има ли вероятност нещо да е влязло в мен????

81.   Здравейте! Вчера с приятеля ми правихме секс, но без презерватив, взех си Ескапел, но го пих 17 часа след половия акт.. имам болки в гърдите и ниско в корема, та исках да Ви попитам спред вас подействало ли е хапчето.... мн ми е притеснено.

82.   Приятелят ми свърши в мен и пих ескапел, но днес пак свърши в мен, какво да правя... пак ли да вземам ескапел? Моля някои да ми помогне...

83.   Абе момичета (81 и 82), изчакайте поне да станете на 13 години, преди да почнете да правите такива глупост!

85.   Здравейте, на 24 март пих Ескапел, 12 часа след половия контакт, трябваше да ми дойде на 11 април, но ми закъснява 5-ти ден, през този период нямах междинно кървене. Ужасно много ме болят гърдите от около 2-3 седмици, правих си тест днес и е отрицателен. Утре мисля да повторя и да си запиша час при гинеколог.

86.   Здравейте, с приятеля ми правихме секс за први път като цяло (и двамата девствени), обаче презервативът се изхлузи точно преди той да свърши и остана в мен(презерватива). Той каза че не е свършил в мен, но не е мога да съм напълно спокойна от това, все пак презервативрт беше много навътре в мен и трудно го извадих. Много се притеснявам да не е попаднало нещо ако не вътре, то покраи влагалището. Помогнете, моля!!!

87.   Правихме секс с презерватив, но все пак си купих Ескапел и го изпих след 28 часа и ми закасня дали да си купя тест?

88.   И Аз съм пила ЕСКАПЕЛ ( презерватива остана в мен, а той от паника незнаеше дали е свършил ) Най-добре е както аз направих, посъветвайте се с родители ( По-добре майка ) те дават най-добрите съвети. Аспирина и Аналгина доколкото ми е известно един път се уплаших и сложих помагат, но да не е често защото вредят на матката. След половият акт, ако е станал фал, подмиваате се, пъхате два аспирина колкото се може по дълбоко и лежите ( желателно с вдигнати крака) например като на възглавница.. Надявам се да съм била полезна.

91.   Правих секс с приятеля си и презарватива остана в мен.. а той на половина свърши в мен на половина в раката си много съм уплашена.. приех ескапел след половин час.... след 3 дни направих тест който беше отрицателен.... на 18 ти този месец трябваше да ми дойде.. а днес сме 26 ти и съм много притеснена възможно ли е да съм бремена :(

92.   Прокървях 2 седмици след ескапел докато правих секс с приятеля ми .... всялаш той го предизвика но не ми е дошло все още закъснява ми с 11 дни :( бремена ли съм

93.   '' 1час след белята взех хапчето цикъла ми закъсня направих си тест беше положителен '' ауууу това наистина ме стресна :D

96.   нормално ли е след приема на ескапеле да ми доиде след около един час моля помогнете :(

97.   Здравейте и от мен! Изчетох всички коментари, някой са доста плашещи... Та, да споделя и аз. С приятелят ми правихме беобезопасен секс, свърши съвсем малко в мен. На 14тия час пих ескапеле. Следващия ден пак правихме секс, но този път с презерватив durex real feel - скъса се! Когато го извади разбрахме, че е свършил в мен. Имам ужасни болки ниско долу, гади ми се... Едва ли на някого му се е случвало такова нещо, но моля за мнение... Все пак оставаме си с чакането да прокървя.
П. с на 20години съм, не ме напдайте с изрази като "тя е на 13 пък. Тръгнала да прави секс". Благодаря предварително!

99.   извинявайте значи аз имах полов акт снощи и той свърши в мен и днес ми идва някаква вода помогнете ми

101.   Имам един въпрос. Днес го правихме с приятелката ми и се скъса презерватива, но аз никога не свършвам в нея дори като имам презерватив и го извадих 4-5 секунди преди да свърша и видях че е скъсан и доколкото мисля не съм свършвал изобщо в нея има ли шанс да забременее?

102.   Тези презервативи са пълна измама. Почти винаги при мен се къса презерватива, и за това за да нямам притеснения си пия Цилест! Веднж съм пила Ескапел, с приятеля ми го правихме с презерватив Дюрекс, но той се беше скъсал а аз точно в овулация. Пих хапчето до 1ч и всичко си беше наред. Никакви странични ефекти.

103.   102 - пълна измама са кондомите за тези, които не знаят как да ги ползват.
Първо не се слагат с маникюри, после не се ползват заедно с възелин и всичко на мастна основа, и трето - ако си прекалено суха като жена, много ясно, че ще се скъсат. Не слуайно има лубриканти до презервативите.
Прочети си внимателно страничните действия от хапчето Цилест http://apteka.framar.bg/23000252/цилест-табл-3-21

но по принцип след кондома, противозачатачните са най-доброто решение.
Най-важното е да не пушиш. Ако пушиш има голям риск от тромбози!!!
По принцип за непушачки няма проблем. Успех

104.   Благодаря за съвета, относно Цилест, но ги пия от близо 2 години, запозната съм и с рисковете и с всичко, и съм си напълно доволна от тях!!

105.   Здравейте!!

Имам един въпрос и се надявам да получа конкретни отговори от всички вас.

Значи - Октомври имах нормален цикъл на 03. 10 - след 2 седмици бях прунудена да взема хапче против забременяване поради скъсан презерватив. След което получих леко кървене което продължи в рамките на 1 седмица. Веднага след това получих силно кървене като нормален цикъл за около 4 дни. Знаеки че това не е нормалният ми цикъл има ли възможност да съм забременяла след това 2ро кървене? Притеснявам се защото приятелят ми свърши в мен в края на 4тия ден от кървенето ми.

Моля ви за коректен отговор.

Мерси

106.   Стана малък гаф и пих ескапеле.. Незнам дали има някаква вероятност. Видях как свърши върху мен, но количеството не беше толкова както обикновенно и решихме за всеки случай обаче около 20 часа след това.! Надявам се да подейства, ако е имало нещо.. Дано няма де! Казаха ми, че след 24тия час да забравя да действа квото и да било! К. на 18 съм и уча и смятам, че ми е рано освен това от флирт. И ако е имало нещо е било много малко.. А това е преди цикъл 10-12 дни!?

107.   Здравейте! Моята история не е като на останалите за скъсани презервативи или изхлузени. Аз просто не правя секс с презерватив с моя приятел. Та така и несъзнателно свърши в мен, аз усетих и той беше сигурен че не греши. Октомври месец ми дойде нормален цикъл на 21 до 26. Случката със свършването става на 1- ви ноември. Пих Ескапел след около 7-8 часа. Да, обаче ми дойде на 9ти ноември. И така до ден днешен си ми тече и не спира. Не е обилно кървене, всеки ден е еднакво. Но не спира! Започвам да се паникьосвам. Дайте мнения. Благодаря предварително

108.   н. 107 - който е решил да прави секс без да се предпазва, трябва да е достатачно зрял и да си носи последиците.
Ескапеле е средство за спешна контрацепция. Аз лично съм го пила за 10 г. точно 3 пъти (скъсан кондом) и съм нямала проблеми общо взето. Случвало ми се е да ми закъснява менструацията или да ми дойде по-рано, но си е била нормална менструация с нормално кръвотечение.
Мисля, че трябва да отидеш на гинеколог и да кажеш, колко често си взимала хапчето.
Съветвам те да започнеш да взимаш противозачатачни или да почнеш да ползваш кондоми. Средно положение няма. Цяло чудо е, че до сега не си забременяла, защото мъжът отделя сперма и преди еякулацията си. Образовайте се малко с твоето момче, защото ви чакат много проблеми - аборти, нежелана бременност и сватба.
Успех

109.   като гледам що народ задава въпроси, за чиито отговори във форум се иска кристална топка, започвам да се чудя как лекарското съсловие не е умряло от глад.
хора, има едни специалисти, казват им гинеколози. но дори и те не могат да ви отговорят без да са ви виждали, да не говорим да ви прегледат. що си губите времето да питате тук, като е ясно, че компетентен отговор на такива въпроси като "бременна ли съм? ", "има ли вероятност да съм бременна? ", "имам течение / парене, какво може да е? " няма как да получите, дори и всички потребители да са лекари?

110.   Що просто не си направиш един тест за бременност, струва 3лв. Хората от къде да знаят????

111.   Здравейте, миналия месец в същата вечер когато ми свърши правихме секс с приятеля ми и му се скъса презерватива след няколко часа пих ескапеле и след 3-4 дни имах кафяво течение в продължение на 4 дни.. на 29 трябваше да ми дойде, но все още не ми е дошло.. какво трябва да правя моля ви помогнете ми.. на 16 съм

112.   наложи се да пия ескапел тъй като презерватива му беше малък едвам си го сложи и като свърши презерватива се изхлузи и остана в мен имаше течност вътре в него но незнам дали беше всичката или имаше и в мен изпих го на 7 час още на другия ден ми се поду корема закъсня ми 9 дена и ми доиде нормално

113.   Здравеите, няма страшно. Приятелят ми свърши в мен и на другия ден го изпих. Тряваше да ми дойде на 26. 12. 2012 корема ми беше подут, циците ме боляха, цикала ми закасняваше. Появи ми се кафяво течение за около 3-4 дена, то премина във кръв. Не се плашете и аз изхабих сумати тестове за нищо. Но все пак защитата не е 100%. И трябва да не се пие повече от 2 пъти годишно, защото води до безплодие и куп мизерии. Съветвам ви да пиете противозачатъчни или по-качестжени презервативи задължително с хубав лубрикант, аз лично съм нямала скъсване от тези в sex shopa. Другите са боклуци. Надявам се да съм била полезна и умната! :)

117.   здравейте,
много коментари изчетох, чак ми се зави свят. Наистина смятам че има хора като мен които след Ескапел им закъснява, теста показва отрицателен 14 дни след предполагаемата дата на "гафа". Има ли някой, на който дори след отрицателен тест и ескапел се е оказала бременна? знам, че тестовете са 99% сигурни, по вероятно отрицателните обаче е да се грешни а не положителните...

118.   на мен ми свърши на 26. 06 и след два дена ми се наложи да пия Ескапеле трябваше да ми дойде на 21. 07. но ми закъснява направих си два теста и са отрицателни мога ли да сам на 100% сигурна в теста

119.   Първо си купи тест за бременост и каквото и да показва иди на лекар. Ако е положителен за да видиш какво ще правиш от тук нататък, ако е отрицателен за да го потвърди, понякога тестовете дават грешен резултат ако се направят много рано, т. е. теста е отрицателен, а жената е бременна. Пък и ако поговориш с доктора той ще разсее част от страховете ти, ще ти обясни дали е норамлно да ти закъснява толкова след приема на хапчето и т. н. и изобщо ще се успокоиш като поговориш със специалист. Друг съвет не мога да ти дам, защото аз от години пия противозачатачни и не съм много наяно какво е нормално и какво не при приема на такива "спешни хапчета". Само знам, че трябва да се вземат максимално бързо след "случката" и не е хубаво да го правиш прекалено често, защото са с много високо съдържание на хормони и влияят зле на организма. Обаче при екстремни ситуации-става.

120.   спах с едно момче и ми беше за първи път но след 2 седмици трябваше да ми дойде цикъла и сега нещо ми прокапва кафяво и не знам как става и съм много притеснена моля ви дайте ми съвет

51-100 от 112