Споделена история от Здраве

Пих Ескапеле на 2 рия ден след половия акт, но вече 9-ти ден не ми идва... Бременна ли съм?
Значи.. правих секс с приятеля ми...презерватива се скъса... и пих Ескапеле на 2 рия ден след половия акт... На 30 трябваше да ми доиде...а още не ми е дошло.. Закъснява ми с 9 дена... Дали от хапчето..защото не може да съм бременна...все пак го изпих на 2рия ден..Обаче вече започвам да се притеснявам.. и реших да ви пиша.

.П.С. На 17 съм...а той на 18..

Коментари

1-50 от 112

1.   Не се плаши много. Отиди в аптеката и си купи тест за бременност - най-добре Sure Chek си вземи около 3лв струва и тогава ще разбереш. Ескапелето е вид хормонална таблетка и малко обарква организма може да ти закаснее или да ти дойде по рано. Аз пих постинор дуо ( като ескапеле е, но вече го спряха от производство) и закасня с 1 седмица. Но по-добре вземи си тест за да си сигурна.

2.   На мен също ми закасня с около 1 седмица и половина от хапчетата, така че не се притеснявай:)

3.   И на мен ми закасня след като пих Ескапел. И то даже с повече 2 седмици. Така, че spox :]

4.   Споко ще дойде нормално е да закъснява

5.   Миличка, ако още не ти е дошло, отиди веднага на лекар. Аз забрменях след приемането на Ескапеле!!!

6.   По-добре отиди на лекар, защото и аз съм пила Ескапеле и адски много ми обърка организма. Стана така, че не само ми закъсня ами ми и дойде 3 пъти за един месец и отидох на лекар.

7.   Няма страшно.. Не се притесняваи и на нас ни се случи и го изпих на третия ден.. Няма ми нищо но ми доиде по рано..На всеки организам деиства различно

8.   правихме секс вечерта, и на следващия ден пих ескапеле. и аз се питам дали съм бременна. рано е да ми идва още, а трябва да ми дойде към 20-21 този месец. благодаря ви предварително

9.   Aз пих Ескапеле и ми доиде навреме. Засега съм доволна. Бях точно в овулация и забременяване не ми мърдаше... При мен подейства. Дано по-нататък всичко да е ОК. Пожелавам го на всички от сърце!

10.   При мен сащо се е случвало да ни се скъса презерватива точно отпред и то доста солидна "дупка", в момента на удоволствието! Взех си Ескапеле още същата вечер, а по принцип трябваше да ми дойде след 3 дена. Знам че, когато вземеш хапчето и ти дойде почти веднага, означава че си била "малко бременна", а ако си закаснее нормално, значи нищо ти е нямало! Поне при мен беше така, всичко си беше наред.

11.   АКО СЪМ ПРИЕЛА ЕСКАПЕЛЕ ПРЕДИ 14 ДНИ И МИ СЕ НАЛОЖИ ПАК МОГА ЛИ ДА ГО ВЗЕМА ОТНОВО И МОЖЕ ЛИ ДА ИМА ПОСЛЕДСТВИЯ.

12.   Изкам да попитам изпих ескапеле на 11ти бяха минали 24 часа някаде и на 13ти (днес) трябваше да ми доиде но не ми дойде какво да си мисля и какво да правя благодаря ?!?!

13.   Аз искам да кажа, моя случей, ама ако обещаете, че няма да се смеете много!? хееххехе
Значи, след бурните страсти, се изправям и виждам, че презерватива го няма.... и полудях. Моя приятел си беше свършил работата отвън, обаче презерватива останал вътре хехехе. Това никога не ми се е случвало в живота. Имали опасност да е станало нещо? Аз също пих 15-20 мин след това Ескапеле. Сега остава да чакаме.

Според вас, имали нужда от притеснение?
До сега никога не съм ползвала нито противозачатъчни хапчета и много рядко презервативи. На 27г. но такова чудо до сега не ми се е случвало.

14.   Искам да попитам какво е вероятността за забременяване ако презерватива е останал в мене, но момчето е свършило отвън? И ако момчето е свършило отвън, но е пръснало върху вагината има ли как да влезе навътре, да се оплоди яйцеклетка и т.н.?

15.   Аз пих ескапеле 24 часа след половиа акт и ми доиде уррааааааа

16.   Гафа стана 4 - 5 дни след цикъла и взех Ескапеле 11-12 часа след акта. Друг е въпроса че ми беше за първи път, но съм много притеснена, чета в разни фороми, колкото успокояващи толкова и стряскащи данни за това хапче. Моля, кажете ако някой го е пил какъв в бил ефекта и трябва ли да се притеснявам направо ще се побъркам ... :(:(:(

17.   Такаа, както написах горе, пих Ескапеле ... е дойде ми !!!!! Но 2 седмици по-рано от очакваното... така че момичета не се шашкайте ако ви закъснее или пък дойде по-рано. Всичко се дължи на хапчето, просто е доста силно и тотално обърква хормоните.

18.   Правих секс с приятеля си и презерватива се скъса и свърши вътре. Усети се към средата и го искара. Дали може да съм забременяла. Сега испих ескапеле и ще чакам ефекта. Много се притеснявам защото съм на 16 години и не знам какво да правя.

19.   Да споделя и аз, преди една седмица ми се наложи да пия такъв вид хапче. Отивайки в аптеката бях шокирана от факта, че има само едно такова ЕСКАПЕЛЕ и цената му е уникално висока 30 лв. Изпих го 30 мин след случката. И сега ми дойде 2 седмици по рано от датата. Не е обилен цикъл, но го има. Предполагам, че ще ми дойде и на самата дата, но според мен е нормално въпреки, че преди години съм пила ПОСТИНОР и такова нещо не ми се случи. При всички случаи доктора е задължителен.

20.   И аз съм пила ескапеле няма страшно! Можа да ти закъснее или да ти дийде по рано! също така можа и да прокървиш, няма да се плашите, аз съм чувала че е мн ефективен, но не е за честа употреба!!!!

21.   Здравейте, аз пих такива хапчета и то 2 пъти в месеца ми се наложи и сега от 3-4 дни ми прокървява. Може ли някой да ми каже нормално ли е?

22.   Здравейте, на всички аз също пих ескапеле преди малко повече от 2 месеца. Изпих всеизвестното хапче 13-14h след гафа (презервативът се скъса). След приема (2-3 дни) доста ме болеше корема ниско долу, след 5 дни ми дойде просто с ужасяващи болки ( винаги ме боли като ми идва, ама това беше нечовешко). Аз по принцип много се притеснявах да не съм бременна и след края на менстуацията, седмица след това си направих тест, който беше отрицателен. Менструацията ми беше нормална нямаше никакви проблеми и след 28 дни отново ми дойде, но преди това пак имах доста солидни болки... Не знам, защо обаче все се притеснявам да не е станал някой гаф...

23.   Какви за са тия глупости "не се притеснявай, пий си хапчето и всичко ще е ок"??? или другата луда "..след 14 дена пак ми се наложи да пия хапче"??? в описанието ясно пише по 1 или 2 пъти в годината, защото представлява жестока хормонална бомба, ама вас това да не ви притеснява, пийте си го ежедневно като ментови бонбонки, пък да става каквото ще. и цената му хич не е висока при положение, че ви спасява от отглеждане на дете без сериозен баща. За сравнение, по-сериозните антибиотици струват по 70-80 лева

24.   :Д:Д:Д:Д:Д

25.   Снощи правих секс, но без презерватив и преди да се усетим той вече беше свършил. пих ескапеле около 30 мин след акта, но съм силно притеснена да не забременея (а и ми свърши цикълът преди 2-3 дена и няма как да "гадая" по него) моля ви кажете ми наистина ли е толкова ефективно това хапче, както прочетох.
а и съм чувала още и за аспирин- помага ли и до колко време след секс трябва да се сложи за да има ефект? моля ви кажете

26.   Здравейте казвам се Вили и ми е мн приятно. Имам такъв въпрос може ли след 12-тия ден от половия акт да забременея. Ще съм мн благодарна.

27.   Aз пих ескапел два пъти за 4 месеца,знам че не трябваше,ама така се наложи.Възможно ли е от това да имам проблеми с кожата на лицето,защото до сега не съм имала такива,чак в такива граници де.Ще бъда благодарна ако някой има идея дали е възможно

28.   Не, на мен също преди известно време бях в такова положение. Изпих 2 хапчета за 4 месеца. Да, може да имаш и най-вероятно ще имаш аномалии в цикала , защото хапчето е много силно, а особенно когато са 2 за толкова кратък период, а и в оказанието пише да не се приема друго хапче преди да минат 6 месеца. Но успокой се и това се случва, не си искала, просто се е наложило. А за да си по-спокойна посети гениколог. И друг път умната :))))

29.   1час след белята взех хапчето цикъла ми закъсня направих си тест беше положителен

31.   20 ЧАСА СЛЕД БЕЛЯТА ВЭЕХ ХАПЧЕТО .ДАЛИ ЩЕ МИ ПОМОГНЕ? МОЛЯВИ ПИШЕТЕ МИ НЕЩО ЭА УТЕХА. ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ.

32.   Трябва ли след като изпиеш ескапеле да ти дойде ??? защото така ми казаха, а не ми е дошло, но доколкото съм прочела даже закъснява..сега съм много притеснена, а трябва ли да си направя тест, за да съм по-сигурна :S

33.   Два пати пих ескапеле и 2 пати забременях...

34.   Ескапеле,предпазва от забреняване само ако се изпие преди да е станал гафа вече,ако си забременяла и 20 хапчета да пиеш,няма файда. Така че момичета умната,аз съм на противозачатъчни и на презервативи,така съм с двойна сигурност...

35.   Изпих ескапел 2 пъти в месеца моляви кажете ми какви странични ефекти ще има,много съм оплашена и няма кои да ме посаветва .. благодаря предварително ;(

36.   Пих ескопел 1 ч след гафа. Нямах странични ефекти. Мензисът ми дойде на време без проблеми

37.   И аз пих 12 часа след белята. дойде ми на време.но ме гложди отвътре. да мине че и тест да си направя. ако не е била станала белята пак ли се обърква цикъла.че той ми е единственото точно нещо.винаги идва навреме.

38.   Как може да сте толкова неграмотни сексуално. Следващият въпрос би трябвало да е: " Приятелят ми кихна в близост до мен. Възможно ли е да съм бременна??"
Ескапелчето, пък, е нож с поне две остриета. Как така го пиете по 2 пъти месечно? Имате ли представа какво си причинявате?
И като ви "чете" човек, може спокойно да си помисли, че 3 от 4 презерватива в кутийка са дефектни. Много ви се късат. Баси, не знам да се смея ли, да плача ли....Жалка картинка!

40.   Здравейте, и аз преживявам голям кошмар след употребата на ЕСКАПЕЛ. При мен вече 14дни след приемането му не се чувствам добре. Постоянно съм с подут корем, болят ме яйчниците, повръщам, кръвното ми се сменя рязко, гърдите ми са напрегнати, пречернява ми. Просто немога да кажа, че се чувствам добре. Чета вашите мнения и коментари.......И просто започвам да се плаша.

По принцип ми наближава датата на цикъла, но просто съм объркана дали вообще ще ми дойде. Направих и тест за бременност- отрицателен е. Но едва издържам на това напрежение и това огромно чакане. Имам чуството, че при мен след приемането на хапчето се обърка целият ми организъм.

41.   Eй момичета не се притеснявайте. и аз минах през това.и все още ме гложди.най важно е да има с кого да споделиш.направих си и 2 теста.отрицателни.Но въпреки всичко пак ми е кофти.ще дойде ли пак на навреме......тестовете надеждни ли са.......Това психозата е голямо нещо.луда станах да си внушавам глупости.споделете с приятел и ако можете избягвайте да си го причинявате отново.

42.   Здравейте ! :)

Аз съм момиче на 16 години.
Един ден решихме да правим секс, но този път с презарватив. И за лош късмет, презарвативът се скъса :(. Веднага отидохме с приятеля ми до аптеката. Взех си това хапче 30 мин след неприятната случка.
След като го пих не ми дойде, но си ми дойде на точната дата, но аз имам фобия постоянно, че съм бременна.
След 1 месец и половина си направих тест "Шур чек" и той излезна отрицателен, само че го направих вечерта. И така както ви казвам за мойта си фобия, след 2-3 дена пак си направих два теста и те бяха отирцателни. Но нещо си въобразявам че корема ми расте и т.н. Всички даже ми казват, че сам надебеляла, но незнам и аз.
Днеска сме 7-ми и чак сега ми дойде и незнам - нещо ме е страх. Мисля даже, след като ми свърши да ида на генеколог, защото се притеснявам.
И така, да се върнем на въпроса - възможно ли е да съм бременна ?! Ако може някой да ми пише и да ми каже, защото много се притеснявам! БЛАГОДАРЯ ви предварително !

43.   Е как така ти е дошло, пък имаш фобия, че си бременна...

44.   Ужас! Потресаващо много скъсани презервативи! И вероятно и аз щях да кажа, че горните лица нещо послъгват, докато не стана и при нас... :( Бясна съм, чудя се как можа да ми се случи точно на мен (марка Sure)... Наскоро свалих спиралата, овуто е на път, предпоставките са налице. То не бяха тестове за ову, то не бяха хипотези... Изпаднах в потрес, на другия ден се консултирах с гинеколога ми (и, момичета, научете се поне как се изписва правилно тази професия, срамота е!...) Видя ме на апарата, каза, че овуто предстои, но има риск от депонирани "камшичета", които дебнат неприятелски да срещнат "яйцето"... Та, пих хапчето 36ч след неприятната случка и сега чакам... По-вероятно било да изпревари нормалната дата, но имало и мин. вероятност да не помогне... Не ми остава нищо друго, освен да чакам... Но не съжалявам, че направих професионална консултация, сне поне малко от емоционалното ми напрежение...
Желая на всички жени само желана бременност!!!

45.   Здравейте! Както виждам доста жени са имали същия проблем като моят.. но със разликата, че моят все още не е свършил.
Ми нека да разкажа.. Както си правихме секс и вече приключил вади го той и опаа..презарватива е скъсан..моментално побегнах да търся денонощна аптека, нямаше час и аз изпих ескапелето.. На другия ден отидох при гинеколога ми и той ми обесни че не мога да направя нищо друго освем да чакам..пропусках и да кажа,че половият акт се състоя на последният ден от меностроацията ми.. Също така каза че при младите момичета е съвсем нормално да закъснее аз съм на 20 години.След 8-мия ден си направих тест (има си тест който се прави след 8-мия ден на зачеването) - беше отрицателен,тогава малко се успокоих..Но вече ми закъснява 9-ти ден вчера направих отново тест и беше отрицателен..пак малко се успокоих.Но пък днес с една приятелка си бъбрихме и и споделих моя проблем и тя ми сподели за друг неин че и закъснявало правила много тестове сигурно около 10 докато не почнали при нея адски болки и кървене тогава тя отишла при гинеколога си и той и казал че прави спонтален аборт..и се замислям дали не е възможно тези тестове да не дават точен резултат...

47.   Чета коментарите и се смея на глас колко момичета правят секс без елементарно сексуално познание.
-Бил й пораснал корема 1.5 месец след половият акт, а получела за 2 пъти менструално течение от тогава...
-Била пила 2 пъти за един месец Ескапеле и можело ли това да доведе до кожни проблеми...
Не искам да се подигравам, ама е срамота да се мислите за достатъчно зряли, за да правите секс и да не сте се поинтересували какви последици може да има.

Ето и моят случаи: пих Ескапеле (за пръв път в живота ми) 1 час след извънредната ситуация. Закъсня ми с няколко дни и си направих тест- положителен. Отидох на лекар- бременна съм.

48.   ако, мензисът ми е спрял, мога ли да пия ескапеле

49.   преди около месец се случи гафа, след около половин час изпих ескапел. дойде ми два дни след това и си свърши както винаги след около 4-5 дни. трябва да ми дойде около 25-ти (днес е 22-ри) но за момента няма и признак да ми дойде, няма болки в гърдите, болки в кръста, раздразнение и т.н. днес мисля да си направя тест, за всеки случай.

чувала съм че просто на някои жени не действа, а аз съм го пила и преди 2-3 години и си ми подейства.

Кажете какво мислите вие?

Поздрави и успех!

50.   На мен ми се наложи да използвам ескапеле. Не съм имала проблеми.Цикъла си ми дойде на време, както след като пих хапчето, така и на следващия месец.

53.   моля ви препоръчайте ми други ефективни хапчета освем ескапеле, но да се приемат след секс

57.   Предполагам, че организмът ти има някаква непоносимост към ескапеле, получаваш алергии и от сорта.... най-добре се консултирай с гинеколог.. както смятам да направя и аз... пих ескапеле на 10 час след половия акт ( дефактно на следващата сутрин след секс ).. леко съм притеснена, но все пак не до голяма степен, понеже ми е известно, че хапчето в повечето случаи действа ефикасно... ако се приеме в рамките на 12 часа... ама пак ще си отида на лекар след около 14 дена.. бтв няма вече да купувам скъпи презервативи, защото дурекс екстра сеиф ме прецака яко и то в най-горещия момент.. мн ме е яд

Все пак искам да попитам, дали е ок, ако посетя лекар след 2 седмици или по-рано, как мислите??

58.   Здравейте, аз имам един въпрос. Правих секс за 1ви път и се скъса презарватива. Отидох на генеколог (тъй като ми е нередовен цикъла), та му споменах и ми каза да пия за успокоение Escapell. Пих и след 6дни ми дойде. Обаче до там. на следващия месец на същата дата се появи кафеникаво течение за 2-3сед. max и този месец още не ми е дошъл. Също така ми казаха да не пия нищо за регулиране на цикъла. Моля за съвет! :)

1-50 от 112