Споделена история от Здраве

Ваксина срещу папилома вирус
Вярно ли е, че е смъртоносна?? Попаднах в интернет на няколко такива статии и се замислих сериозно дали да си я купя. Имам кондиломи и гинеколожката ми директно каза, че имам папилома вирус без изследвания без нищо. Незнам доколко да и се доверявам. Според нея друг начин за подпомагането преборването на вируса няма... Мажа се с Veregen. Става въпрос за ваксината Гардасил, нямам представа дали в България я има и дали се използва, но реших да попитам.

Коментари

1.   Вируса със сигурност го имаш, но какви щамове точно може да се разбере само чрез изследване за типизиране на щамовете, които по принцип са над 100 и половината от тях се пренасят по полов път. Щамът на кондиломите е от нискорисковите. Ваксина да си слагаш сега просто няма смисъл, защото тя се слага преди да си започнала да водиш полов живот и освен това е спорна като превенция, поне според мен. Най-доброто срещу този вирус е имуностимулаторът кориолус. От личен опит и достатъчно изчетено.

2.   Задължително си направи изследвания и отиди при друга гинеголожка да те провери!!!

3.   Щом си го хванала отърване няма, независомо дали със или без ваксина. Консултирай се с друг специалист, а иначе ваксината си е доволно опасна, мисля дори че в Англия я спряха след няколко смъртни случая. От ЧПВ лечение няма, но в интерес на истината това е нещо коетопочти всеки прихваща в някакъв момент от живота си.

4.   Не съм информирана за тази ваксина. Единственото, което зная е, че се прави преди започването на полов живот.

5.   Ох, смъртоносна, хайде стига! Като бях на 13 ми сложиха и 3те ваксини, вече съм на 21 и съм добре.

Да, има теория на конспирациите и за ваксините, факт, а дали е правдоподобна - поне така звучи.

Но четете от първоизточника, а не от някакви малоумни, скалъпени статии в интернет, с цел да стресират хората, че си нямат достатъчно проблеми.

Да, има такива СЛУЧАИ, НА ПОЧИНАЛИ МОМИЧЕТА. Но си направете труда да прочетете за тях - това важи за момичета, които са боледували от сериозни заболявания, по времето, когато им е била поставена ваксината или от самият папилома вирус.

НЯМА ДАННИ за човек, починал ОТ ТАЗИ ВАКСИНА, който Е БИЛ ЗДРАВ (без сериозни проблеми с имунната система).

Имам близки роднини, които са лекари-хирурзи, и те, както и техни колеги, с които са говорили не са съгласни, че тази ваксина може да бъде опасна.
Но е нормално да се подлага всичко на съмнение, това не е лошо.

Доколкото знам, не е редно, след като имаш вируса да сложиш ваксината (това не важи само за тази ваксина).

Но потърси ЛЕКАРСКО МНЕНИЕ И ТО ПОНЕ НЯКОЛКО!!!

Успех и дано всичко е наред, стискам палци!

7.   Мненията са изключително противоречиви и споровете около нея не утихват. Категорично не те съветвам да я слагаш. Папилома вирусът е сериозна опасност, но ако веднъж годишно си правиш цитонамазка и два пъти годишно (минимум) посещаваш гинеколог, мисля, че това е напълно достатъчно. Но без никакви пропуски. Цял живот. И укрепвай имунитета! Всичко ще е наред и без съмнителната ваксина.

8.   Сестра ми е ваксинирана преди повече от 5 години, а нищо и няма. И аз мисля, че първо трябва да посетиш поне още един гинеколког и ако мнението му е същото, си сложи ваксината.

silk. cut

9.   До №5 преди око ло 6м. имаше интервю с един лекар по някоя от централните телевизии и човека си обясни съвсем ясно, че в практиката си е срещал хора с ЧПВ, въпреки че са биле с ваксина. До авторката проучи кой всъщност стой зад навлизането на тези ваксини у нас, това е много интересна информация, само ще ти намекна че става дума за бивш депутат.

10.   Не мога да сменя гинеколожката, тук, където съм аз не можеш да избираш, пращат те на преглед и които се падне. Иначе под Гардасил е написала 0-2-6, някой има ли представа какво значи това?

11.   Според мен ми е дала тази ваксина за предотвратяване рака на шийката на матката, не за да преборя вируса?

12.   Ти явно не си в България, което поусложнява нещата. Това, че имаш кондиломи, не значи, че ще развиеш РМШ. Ваксините против ЧПВ са превантивни и поради това се слагат преди момичето да е имало сексуален контакт. След установено наличие на вируса, тази ваксина не е ефикасна. Така че не виждам как би те предпазила евентуално. Ако имаш вътрешни кондиломи, тя трябва да ги обработи. Ако нямаш какво се притесняваш, а и да имаш те може изобщо да не са стигнали до шийката. Външните си ги обработваш сама - горене, мазане. Но задължително трябва да приемаш имуностимулатор и то дълго време, защото вирусът се проявява или го лепваш, когато ти е слаба имунната система. Това е. Кориолусът е с доказано действие точно срещу ЧПВ, дори е възможно в резултат на приема му да се изхвърли вирусът.

13.   Аз съм номер 5.

Да, сложни са нещата при теб, щом не си тук... не може ли да пратиш някоя позната или роднина тук в България да поиска мнения от лекари и да им обясни кой тип вирус имаш ти?

Номер 9 - възможно е да имат ЧПВ, въпреки ваксината, случва се понякога, до колкото знам (това не важи само за тази ваксина, отново казвам, винаги го има този риск).
Но тук мисълта ми беше друга, а именно, че не е смъртоносна. (ако човек е здрав).

Авторке, чети из форумите, пиши в бг. мама например, търси и други начини да разбереш какви са ти опциите!

Стискам ти палци!