Споделена история от Здраве

Страх
Здравейте. Момиче сам на 22 год.
Надявам се да има хора, които ще ми помогнат и ще ми бъдат полезни.
Ще Бъда кратка...
ПРеди година се случи най - ужасното нещо в живота ми.
Абсолютно внезапно милата ми майчица ме напусна от този свят.
половин година не можех да повярвам какво се случва и
всеки ден се надявах да отвори вратата и да ми се усмихне. НЕ бях на себе си.
След тази половин година обаче живота ми стана кошмар.
Получавах Нервни кризи, сърцебиене, страх, несигурност, виене на свят и други.
Една вечер както си стоях съвсем спокойна ми стана много лошо - имах чувството че ще загубя съзнание, причерняване, отмаляване на ръцете и краката, замайване на главата, сърцебиене, обливат ме и топли вълни. Това нещо ми се случи и на следващия ден, но малко по-слабо, в последствие премина в състояние на обща отпадналост. Започнах да ходя по лекари, съмненията минаха през високо кръвно, нерви, Страхова невроза, в резултат от смъртта на мама.
Ходих да ми леят куршум, и нищо не ми помогна.
След това ходих и да ме весят.... И бях като нова
Това става през май месец. Сега сме да го кажем вече ноември - Усещам че всички симптоми се връщат.
Моля ви Кажете ми какво да правя... не мога да живея така, по този начин
и на всеки шест месеца всичко да ми се случва отново и отново

Коментари

1.   Не искам да ме разбереш погрешно, но единственият съвет, който мога да ти дам е да отидеш на психиатър. Това, което описваш са състояния, които са се отключили в резултат на стреса, който ти си изживяла и единствено психиатър може да ти помогне.

2.   Времето лекува всичко. Звучи банално, но е истина.

3.   Мойте съболезнования мила! Видях как майка ми преживява смъртта на дядо (баща и) и разбирам как се чувстваш.
Това ти е от нерви. На мен смъртта на дядо ми се отрази много зле и също бях с нервни пристъпи и сърцебиене.
Вари си чай от жълт кантарион - по 2-3 чаши дневно. Само не си купувай от този на пакетчета. В аптеката се продават билки - купи си от там. Предупреждавам обаче, че жълтият кантарион скапва действието на всякакви противозачатъчни хапчета.
Купи си, пак от аптеката, Седатив. Това е хомеопатичен продукт за нервната система. Не се привиква към него. Трябва да го взимаш 1-2 месеца, за да има траен ефект. Смучат се по две хапченца три пъти на ден.
За сърцето си вземи коензим Q10. Реално нямаш проблеми със сърцето, т. е. нямаш заболяване, а проблемите са от нерви. Коензимът помага за заздравяване на сърцето, но не бива да взима повече от един месец в годината. В противен случай се получава предозиране и ефекта е... сърцебиене.
И нека ти кажа нещо миличка - майка ти не би искала да се съсипеш така. Нормално е да изпитваш болка, мъка, дори и гняв, но състоянието в което си вреди сериозно на здравето ти. Приеми, че тя е на по-добро място. Да, ужасно е, че не е до теб физически, но тя е навсякъде около теб. Не ми казвай, че не я усещаш, когато затвориш очи! Тя те пази и бди над теб и със сигурност не и харесва да те вижда такава. Само си помисли как би ти се накарала ако можеше.
Пожелавам ти успех мила и повече положителни емоции!

4.   Искам първо да Ви Благодаря най - искрено, за отговорите
колкото до психиатъра - така и не отидох, защото хората ми казваха, че сама ще си помогна най - много, без да стигам до там.
Та и заради това не отидох и да... наистина се оправих.
Но ако трябва да бъда честна - НЕ ми се ходи, защото спасението е само хапчета, а не всички ми понасят.
Колкото до времето - колкото и време да мине аз няма да я забравя... защото тя беше най - страхотния човек.
Човекът, който най - много обичах и обичам
човекът, който ме направи това, което съм в момента.
Искам да Ви споделя
че не точно смъртта и не мога да понеса, а минутите в които Тя стоеше пред мен и ме гледаше в очите и ми викаше че умира... и а аз.... не можех да й помогна.
НЕзная какво да правя, мъчно ми е когато се пребера и тя я няма да ме посрещне.
Домът ни е пуст.
Един Човек, а всъщност ВСИЧКО.
ИСкам да бъда Както преди... с огромна рана в сърцето, но готова за живота.
Благодаря Ви.

5.   Аз бях на 24 когато умря баща ми-1979 г. от рак на стомаха. По него време медицината не беше толкова напред колкото сега-почина в ужасни болки, късаше си дрехите, повърна част от разпадащия се организъм. Знаех, че е умрял, но все си мислех, че ще се върне... отнякъде... като от командировка.... Бях студент тогава и на сесията ми писаха три двойки и прекъснах. Работих една година, продължих следването и завърших. Лечението е в теб и околните, но преди всичко в теб! Хапчетата ВРЕМЕННО подпомагат това, което основно ти трябва да правиш. Да отидеш на психиатър не значи, че си луда-в никакъв случай не е така. Той ще ти покаже пътя, по който да се движиш за да излезеш от задънената улица в която си. Намери си занимание, което да те ангажира ежедневно, както и среда от приятели и хора с житейски ценности като твоите. Не търси хора, с които постоянно да говориш за майка ти. Гледай напред-живота е пред теб! Тепърва ще дойдат любови, деца и редица други хубави неща! Аз съм поставил баща си дълбоко в сърцето и разума си и го вадя в отделни случаи-да го зарадвам с нещо, или да се посъветвам с него. През останалото време съм го оставил да почива-така е по-добре и за двама ни. Постоянната мисъл за починалия не води до добро. Той няма да се върне, най-много ние да отидем при него, което не е добър вариант. Починалият също не желае да се събираме там, горе, особено толкова рано! И никакви куршуми и тем подобни! Ще се оправиш-от теб зависи!

6.   Приятели. Могат да ти помогнат само те. Те са за това.

7.   Приятели. Могат да ти помогнат само те. Те са за това.

8.   Трябва да продължиш напред, живота продължава, така е било писано, и аз съм изгубил родител, но няма начин, ще се оправиш. Успех.

9.   Моите съболезнования за загубата ти!
Недей на психиатър, иди на спихолог. Сподели проблемите си, търсете заедно решения, ще се сполучи. Но наистина - стегни се. КОлкото и да ти е тежко - знай, че трябва да продължиш. Млада си, животът е пред теб!

10.   Хора, Благодаря Ви!
Но имам чувството, че
или откачам.
Мисля си, че мога да умра от страх.... Сърцето ми без причина започва да бие адкси силно, започва виене на свят ако мога да го кажа така... По точно е замайване
особенно когато сам в кола или сляза и се клатя не мога да пазя равновесие.
не мога да спя
в момента в който си затворя очите... и се стряскам... и сърцето ми отново започва да бие лудо и усещам как всеки момент може да падна на земята.
Незная вече какво да си мисля и да правя.
:(

11.   Аз съм 5-Тези неща с пулса и замайването са следствие от страха. Разбери:нещата са поправими! Няма да умираш-не те даваме! Когато пулса се вдигне, дишай дълбоко и бавно и си мисли не за него, а за нещо друго и хубаво. Каквото си мислиш, това става-затова мисли за други неща, а не за страх и смърт. Не пий кафе, а успокоителни чайове. Алкохола в нормални количества преди лягане отпуска и помага за съня. Спазвай това, което те съветваме тук и лекарите и проблемите ще отшумят.