Споделена история от Здраве

Избухливост и проблеми с нервите
Здравейте! Търся решение за проблемите ми с нервите. От дълго време вече се намирам в труден период и проблемите все не свършват…. Това постепенно съспипа нервите ми. Усещам как се "изпускам" и не мога да се владея. Не ми се иска да пия успокоителни или др. подобни. По-скоро някаква хомеопатия или други алтернативни методи. Ще се радвам да прочета мнения! Благодаря!

Коментари

1.   Имам същия проблем. И аз не съм фен на химиите, за това пия валерианови таблетки. Пък дали помагат или си внушавам, не знам.

2.   Върви при лекар на преглед, причината може да е съвсем друга! Да ти пусне изследвания. Хомеопатични наизуст не могат да се препоръчват, а само след консултация с лекар-хомеопат.

3.   А някой да има мнение за Седатиф? Или някое друго подобно лекарство на по-ниска цена, тъй като като гледам описанието на Седатиф-а той ще ми стигне за седмица...

4.   Пил съм Седатиф и трябва да ти кажа че не помага.

5.   Пробвай следния метод:
Поне един път на ден (най-добре на обяд) легни в удобно положение (най-добре по гръб, но както ти е удобно... ) и се успокой. Започни да си мислиш за хубави неща, които те правят весел, отпусни се, почини си. Прави това известно време, ще ти помогне! Успех!

6.   Аз съм номер 5. Ако метода, който споменах по-горе те затруднява, можеш да направиш това.

Поне един път на ден да си пееш, да свириш (на пиано, на китара...). Когато си изнервен, посвири си, попей си! Ще те успокои. Аз съм го пробвал и помага. Ако нямаш пиано у вас, можеш да свириш на: http://www.buttonbass.com/

7.   Отиди на ендокринолог!!!
Има вероятност проблема да е хормонален.

8.   В основата на всичко са навиците! Осведоми се и действай, хапчета не вземай. За по-лесно преодоляване започни да спортуваш. Успех!