Споделена история от Здраве

Пълна кръвна картина
Здравейте
Искам да Ви попитам
има ли някой наясно дали Пълната кръвна картина показва всичко , имам предвид примерно ако имам други заболявания кръвната картина показва ли ги или за всичко си има различно изследване
да имам ли вяра на тези изследвания че сам наистина здрва .. ?

Коментари

1.   Ти какви заболявания мислиш, че имаш? Кръвната картина е рутинно изследване, а докторът сам ще прецени ако имаш нужда от допълнителни изследвания. Някакви конкретни оплаквания имаш ли?

2.   ПКК не е гаранция! За всяко нещо си има специални изследвания. ПКК може само да ''сигнализира'', ако нещо не е наред.

3.   Не. добра кръвна къртина съвсем не значи че си здрав. Това е изследване на количеството кръвни телца.

4.   ПКК е информативно изследване, но в никакъв случай не е достатъчно за диагноза, особено пък, ако става дума за сериозни неща. Има куп специфични изследвания, които не са част от нея. Отговорът е категорично НЕ, дори отличната ПКК не е гаранция за здраве.

5.   ОТ Автора :)
напоследък съм под адски стрес
и изпитвам много голям страх от това да не би да ми има нещо много по сериозно
Интересуваше ме ако имам някаде тумор или рак дали ще се покаже нещо на пкк.

6.   Не, няма да се покаже. За това си има специфични изследвания - туморни маркери. За съжаление, човек може да се разпада от рак и кръвната му картина да е идеална. Само маркерите ще бъдат до небесата. Уви... несправедливо, нелогично, но е така.