Споделена история от Здраве

Ужасно болезнена менструация ;(
Хора, не знам вече какво да правя. Цикълът ми минава изключително болезнено, буквално е някакъв ужас. В момента е 00:30 и просто се побърквам от болки, а ми е 4 ден!!! :(( Винаги е така, никакви хапчета не помагат, преди беше така само първите 1-2 дни, но от бая време и 4-тия ме боли. Всичко ме боли - корем, кръст, крака. Това е най-ужасната болка, която съм изпитвала в живота си, сякаш някой ми вади органите един по един и ги накълцва още преди да ги е извадил, а междувременно някой ми забива ножове в краката. В момента просто стоя и плача от болка, не мога да си намеря място, от няколко нощи съм така, не съм спала почти ;(((( Имам чувството, че ще си изгубя разсъдъка някой път, болката е неописуема, искам да се самоубия през повечето време. Като бях на 14 или 15 (сега съм почти на 18), ходих на гинеколог и му казах за болката, отговорът - Като родиш ще се оправиш. :х Не вярвам да имам нещо на яйчниците, защото миналата година във връзка с друг проблем ме бяха гледали с разни видеозони(или нещо подобно) и не са казвали да имам някакъв проблем.
Съжалявам за дългите писания, просто имах нужда да си го излея някъде. Какво взимате вие за менструалните болки, няма значение дали е скъпо, само да върши работа, защото не съм сигурна, че ще издържам всеки път тоя ужас:(
( но шпа, аналгин, бусколизин и спазмалгон почти не ми вършат нищо, даже изобщо)

Коментари

1.   Парацетамол, на мен поне ми пога. Действа до 45 минути и после облекчение за 2-3 часа и си слагам топла хавлиена кърпа на корема също ме отпуска

2.   Аз бях същата. Оказа се, че имам хормонални проблеми и кистелозни яйчници. Сега пия противозачатъчни, които ми регулират хормоните и болката е доста по-малко. Е, пак ме боли, но си е доста по-поносимо. Върви на лекар и искай да ти измерят хормоните, това няма как да се види на видеозон, но оказва влияние върху цикъла, количеството на кръвта и върху болката. Явно някой от хормоните ти не е в норма. За щастие се оправя с хапчета.

3.   Аз също имам доста болезнена менструация и пия Аулин и ми помага, 20мин. след като го изпия забравям, че съм в цикъл, но все пак ти препоръчвам да отидеш на лекар и то най-добре не при същия. Успех :)

4.   Само веднъж ме е болял корема - беше една седмица преди да ми дойде, едва успях да се добера до леглото и да се свия на топка, не можех да дишам, много, много болеше. Бях на възраст около твоята и нашите извикаха бърза помощ - не знаеха какво ми е. Дойде един доктор, каза ми да легна по гръб със свити крака и започна доста силно да разтрива корема ми ниско долу, около яйчниците. След 4 - 5 минути спря болката. Попита ме дали съм в менструация - аз не бях, но той ми каза, че е от това. Не знам какво направи този човек, ама спря болката. Нямам друг случай, когато ме е боляло.

6.   Колко теб съм почти на 18. Преди години и мен ме болеше страшно много, дори се е стигало до болница!!! Болките бяха непоносими... отидох на гинеколог изписа ми едни лекарства, но не помогнаха. След няколко месеца пак бях и ми изписа противозачатъчни Ясмин.. е от тогава нямам никаква болка, дори миналия месец не усетих кога ми е дошло!!! Не можех да повярвам, но се радвам, защото направо ми се плачеше преди като знаех, че ще ми идва.

7.   Милата! Съчувствам ти! Ако можеш да идеш на гинеколог ще е най-добре! Иначе пий чайове-лайка, мента, маточина или коприва! Също може и супа от коприва!

8.   Нааълно те разбирам и аз съм така! Пия по 2-3 спащмалгона! Майка ми също е била така и наистина, след като е родила, се е спряло, та се моля и при мен да е така! Иначе си пълня и шише с топла вода и държа на корема и това много ми помага!

11.   Иди на гинеколог. Обиквоненно изписват противозачатъчни но може да се наложи и друго лечение. За момента ибупрофен, напроксен, те освен че обезболяват намаляват производството на един проблемен хормон, на който може да се дължи болката.
Но това което описваш си е за гинеколог.
Аз освен болките, дори повръщах, всеки път, понякога и стомашно разтройство което е свързано с менструацията имах. Училищната лекарка знаеше, всеки месец по три дни болничен. След години тормоз ходих на няколко различни гинеколога, разбира се намериха се такива които да ми кажат като родя ще се оправя, но се намериха и такива които ми помогнаха.

12.   Защо противозачатачни изписват? Аз съм на 14 години и умирам всеки 1 ден от цикъла??
И може ли да попитам, защо не ми се е публикувал коментара? Не виждам нищо лошо е него, исках само да и кажа, че и аз съм така и нищо не ми помага!!!

13.   И аз в пубертета имах болезнен цикъл. Дори съм повръщала и ме хващаше треска. Спомням си, че лятото в най-голямата жега се намятах с на баща ми военния кожух, такъв студ чувствах.

Родих на 21г. и после не съм имала такива болки. Може и това да ми е помогнало-не знам.

14.   Пий чай от лайка, но ако може, не от пакетче, а от брана сушена лайка. Все пак и купешката може да ти свърши работа. Аз преди пиех нурофен, друсах се през час с аулин, спазмалгон, но-шпа, някакви хапчета с екстракти от червена боровинка и какво ли не друго, но само чай от лайка пия сега и не че въобще не ме боли, но е търпимо и съм физически активна. Но аз също правя и йога и може би затова не ме боли. Когато не си в менструация, пробвай следното нещо, много е просто, но влияе изключително добре върху женските органи: лягаш по корем и започваш бавно да изправяш нагоре главата, гърдите и корема, така че горната част на тялото и двете ти ръце да застанат максимално перпендикулярно на пода/леглото и, съответно краката ти. Така задържаш 10сек-1мин, лягаш пак по корем и повтаряш. http://depositphotos. com/5649590/stock-illustration-Yoga-poses-. html -ето тази първата асана. Може да правиш и останалите - могат само да ти помогнат. Ефектът потвърждавам, но, като всичко, иска системност. Освен това, когато си в менструация, не яж мазно и тежко - може плодчета, кисело мляко, салатка. Но мен лично от разни пици, мръвки и шоколади повече ме боли корем. И наистина, когато те заболи, можеш да сложиш бутилка топла вода до корема. И това ми помага на мен.

15.   Аз страдам от същия проблем. Противозачатъчни не пия отдавна(макар и да помагаха), защото е натоварващо да се приемат с години, а и имат своите странични ефекти, като гадене, намалено либидо и риск от тромбоза, но пък след много търсене и пробване на различни варианти-всичките неуспешни-започнах да си бия ампули Профенид(инжекции), действието е бързо и трайно. Имам проблем с пероралното приемане на всякакви лекарства. Една инжекция е достатъчна, за да облекчи болката-все пак, по-добре веднъж месечно по-агресивно обезболяващо интрамуускулно, отколкото ежегодно приемане на противозачатъчни, които прецакват стомаха.
Другото нещо, което действително намалява болката са физическите упражнения. Ако спортуваш ще усетиш подобрение. Успех.

16.   Аулин или OKI са доста силни обезболяващи, на мен ми помагат, защото и аз съм със същите болки.

17.   Винаги можеш да отидеш в спешно то да ти направят мускулна инжекция ще ти действа за около 4 часа
после с обезболяващи хапчета пия " дексофен " на прахче обаче най - силното обезболяващо
спира на момента може пак да усетиш леко да те боли но не чак толкова
Лекарите много добре имат представа от това
това е ( Дисменория ).
При мен е същото до колената ме боли
блокирам ако седна или падна на земята без да ми окажат помощ не мога да стана болката е тъпа режеща с много обилно кървене в продължение на 7, 8, 9 дни.
Усещането е все едно ти забиват нож
А при мен и с бъбречна криза
Преди време лежах в болница ( и няма никакъв проблем в организма ми )
Все едно всеки месец раждаш ми бяха казали
Тези болки са ужасни няма как да те разбере човек който го боли слабо средно.