Споделена история от Здраве

Може ли да се забременява докато си в цикъл?
Здравейте, искам да ви споделя моята история и съответно да получа отговор ако е възможно. По-време на цикъл правихме любов с презерватив и накрая се оказа, че той е бил скъсан и всичко е вътре в мен. Може ли да се забременява докато си в цикъл? :(

Коментари

201-246 от 246

235.   Здравейте! Имах цикъл за първи път през януари закъсня ми три месеца и ми дойде май но за 5 дни може ли да съм бременна?

236.   №2 на месец произвежда 1 яйцеклетка в 6 клас съм урокът ми по биология беше точно на тази тема

237.   В менструация съм мога ли да се изкъпя или не на 11съм а майками е в германия и не ми е разказвала за товаа

238.   Да, разбира се че можеш аз съм на 12 години и ми дойде на Гергьовден този месец - тоест и няма нищо страшно от банята или каквото и да било. Въпреки че не исках да ми идва толкова рано, се случи. :(

239.   Приятелката ми беше на първият си ден на цикала до като правихме секс имали вероятност да забременеи ?

240.   Здравей.
По-този въпрос може много да се спори. Никога не е сигурно и зависи от много неща. В кой ден си била от цикъла, в овулация ли си била.
Ще ти разкажа как стана със сестра ми. Вземала е хапчета против забременяване, била е в цикъл и си е мислела, че няма никакъв проблем. Цикъла и е идвал редовно, но след време като отишла на лекар се оказало, че е бремена в 3 месец и сега си има дъщеричка на 2 годинки :)) Така, че никога нищо не е сигурно.
Но все пак при всеки е различно. И аз съм правила секс по-време на цикъл и приятелят ми свърши в мен, но не съм забременявала!! Или върви на лекар или си вземи тест :))

242.   Здр., със приятелката ми праврхме секс в първият и ден от цикалът може ли да забременее, сигорен сам, че сам свършил в нея, и сега се притесняваме да не би да е бременна, бихте ли ми казали има ли вероътност да е забременяла

243.   Принципно може. Зависи доколко редовен цикъл има. Ако е швейцарски часовник - шансът е минимален. Ако е от онези, дето идват с /- 10 дена, стискайте палци и хвърляйте боб.

244.   Здравейте, мили хора искам да ме посъветвате за следното. С моят приятел правихме секс на 13-тия ми ден от идването на цикъла ми и след това на 15-тия ден, не сме се пазили, защото това очакваме. Дали е на 100% сигурно да зачена или зависи...??? Моля, очаквам вашите съвети, за мен биха били много важни. Благодаря ви!

245.   Така не може да се забременее това е в много крайни случаи. Попринцип цикъла е течност от разрушена яйцеклетка, смисъл тъй като яйцеклетката на жената не е узряла през този един месец тя се разрушава и затова тече цикъл. Така че и да те пълни като поничка според мен нищо няма да стане. Това ми се случи и вчера но баба ми го учила това и ми каза че тпва просто не е възможно тъй като яйцеклетката ти се разрушава. Но зависи какъв ти е организма това може да се случи 1/1000% но се посъветвай с своя гинеколог или си направи тест след цикъла ти.

246.   Да, може. Имам дъщеря на 3 години от секс по време на цикъл

247.   Абе вие хора луди ли сте... има лекари ходете питайте.... може но е малко вероятно... трябва да си голям карък... таааа и аз го права по време на цикъл защото приятеля ми е от друг град и понякога когато съм там се улучват двете неща... та.. иди за секи случай на лекар да ти обясни по-подробно нещата :)))))

248.   Аз съм на 15 г. и с приятеля ми сме заедно вече от година и половина. Днес правихме секс, а беше 1 ден от месечния ми цикъл. До колкото знам няма шанс да забременея.. Но ако може, помогнете ми и вие.. Благодаря ви предварително! :)

249.   Здравейте на 18 години съм с приятеля ми преди 1 месец правихме секс с презерватив, но той свърши в мен и не извади члена си веднага, а продължи акта още няколко минутки. 3 дни след това ми дойде и продължи 3-4 дни. 27-28 дни след това ми дойе отново и отново продължи 3-4 дни. Има ли място за притеснение, че може да съм бременна. Благодаря ви предварително за отговора.

252.   Слушай какво ще ти кажа, отиваш на до най близката аптека и купуваш шуречек :) 4. 50 тест за бтеменност :)

253.   При положение, че ми дойде 2 пъти подред нормален цикъл не мисля, че би трябвало да има проблем. Просто исках още някое друго мнение.

254.   Не забравяите има и цветна бременност

255.   Ами аз лично да ти кажа не мисля че се забременява, но да си по сигурна отиди и си купи тест :)

258.   pravih sex s priqtelkatasi bez prezarvativ i tq beshe destvena vazmoznolie da zabremene e ot technosta koqto izliza v nachaloto na akta molqvi ako nqkoi znae kazetemi che ne izdarzqm veche

259.   Точно и ясно по темата: Да, може да се забременее по време на цикъл, но шансовете да се стигне до забременяване по време на цикъл са изключително малки. Трябва да се знае че всяка жена е различна, това важи и за хормоналния баланс и оттам за менструалния й цикъл. Всичко се свежда до индивидуална физиология. Има определен шанс да се забременее по време на цикъл, въпреки че шансовете са ниски те съществуват за всички жени.
Най – доброто време за една жена да забременее е около средата на нейният месечен цикъл, точно когато е нейната овулация. Повечето жени са в овулация около 12 до 16 ден от техният месечен цикъл. Въпреки това е възможно да се забременее по време на цикъл и да се стигне до зачеване има няколко причини. Сперматозоидите могат да живеят до 5 дни, ако в матката на жената има разбира се оптималните за това условия. Така че, ако една жена е имала незащитен полов акт по време на цикъл или към края на нейната менструация, а през този месец овулацията й дойде по – рано около 10 – 12 ден, шансовете за забременяване по време на цикъл са големи, защото в тялото и все още може да има здрави и активни сперматозоиди.

261.   Абе хора как ще има шанс да се забременее по време на цикъл? Не сте ли учили биология? Може да се забременее, когато има узряла яйцеклетка. Тоест, когато жената е в овулация. По време на цикъл яйцеклетката се изхвъля от тялото заедно с маточната лигавица натрупана през овулацията. Как ще забременее? След като е текло кръв значи яйцеклетката вече е разкъсана няма какво да бъде оплодено. Помислете малко.. какви шансове 1:1000, 99:1 измисляте.. Ако половата система на жената функционира нормално и яйчниците отделят, колкото трябва яйцеклетки няма как да се случи. Ако е някаква аномалия вече не знам, но в нормални условия е НЕВЪЗМОЖНО!!!!

-Л. Т.

262.   От доктор знам че е възможно да се забременее по време на цикъл и има такива случаи но вероятността е малка

263.   МОЖЕ да се забременее в цикъл. Аз съм лекар-гинеколог. Функциите на човешкото тяло не могат да се вкарат в рамки. Винаги има изненади.

265.   Здравей! Имам следния проблем вчера 16. 09. 2013 с приятелят ми правихме секс и той свърши в мен. Въпросът ми е възможно ли е да съм бременна след като цикълът ми свърши на 15. 09. 2013. Имали начин да забременея ден след края на месечния ми цикъл. Имам доста нередовен цикъл идва ми понякога на 28 дни понякога и на повече. Знаете ли до колко дни най-бързо мога да си направя тест за бременност, който ще отчете правилен резултат?

267.   Здравейте, аз съм на 25 години от няколко години водя полов живот, имала съм какви ли не случки, но винаги съм внимавала и предпазвала от нежелан резултат. Така, че младите и неопитни, моля внимавайте за да не съжалявате след това четете и се интересуваите в 21 век сме има десетки предпазни средства, които бихте могли да използвате. (Моля, към добавящия коментарите, недейте да ни карате да четем думи подобни на забременей!!! )

268.   Здравейте! Преди месец започнах да пия противозачатъчни и на 4 ден в който ги бях започнала който се падаше и последният от менструацията ми правих секс с приятеля ми който свърши в мен. Вече изпих първия блистер но въпросното зацапване което се появява при спирането на хапчетата закъснява с два дни. Притеснявам се дали не съм бременна ако някой е компетентен нека сподели с мен

269.   Здравейте, имам следния въпрос.. с приятелят ми тази седмица правихме секс всеки ден по 1, 2 пъти и вчера правихме докато бях в цикъл - първия ден от цикъла ми и той свърши в мен, а след това се изпишках. Дали съм забременяла според вас???

270.   Споко не си, след 9 месеца ще се успокойш.

271.   И аз имам да попитам за да съм си сигурна. Та с моя приятел го правихме в последния ден от цикъла ми и той свърши в мен, а после се изпишках има ли някакъв шанс да забременея. Много ще съм благодарна ако някой, който е по навътре в нещата да ми отговори. Благодаря предварително! :)

272.   може ли да се забременее в първия ден от цикъла

273.   Аз също забременях по време на цикъла ми. Правихме секс с моят приятел втория или третия ден и свърши в мен. Сега съм бременна в 9месец. ТАКА ЧЕ МОЖЕ!!!

274.   Всяка жена се развива различно не давайте такива подробности

275.   При мен пък е друго нещо, което малко не мога да си обясня. Аз бях в 4 ден, към края почти със средно зацапване. След 3 полови акта свършени в мен кръвта се позасили, но заедно с нея беше придружена и сперма, и то веднага след акта и изваждането на члена. Измивах се доста добре, като при измиването продължаваше изтичането на 2-те вещества. И така не мога да си отговоря има ли вероятност да стане нещо или не? ! Прочетох всеки един въпрос и отговор, образована съм по темата, но за пръв път ми се случва да се свършва в мен, нямам достатъчно опит, въпреки навършените си 18 години. Предполагам, че след мигновеното изтичане на кръвта и сперма няма от какво да се притеснявам, но знае ли човек... Ако някой друг от тази тема е имал подобен случай и знае последствията ще съм му изключително благодарна за което, а аз обмислям консултация с гинеколог. В скоро време ако разгадая тази мистерия ще се опитам да бъда полезна със тази случка и последствията от нея, но все пак както се споменава и в други коментари... всеки човек е индивидуален сам за себе си, иначе казано различен с нещо от останалите, което го прави уникален сам по себе си :)

276.   Здравейте! Аз и приятелят ми правихме секс на първия ден от цикълът ми. Първо беше с презерватив, но после решихме, че ще бъде без и той само го махна и продължихме. Има ли възможност да съм бременна? Цикълът ми е 5-6 дена а интервалът е 20-23 ( последният път беше 26) Според приложението на телефона ми овулацията ми се пада винаги след цикъла. Бих била изключително благодарна, ако ми отговорите! :)

277.   Виж, по принцип от бабини деветини знам, че най-голяма вероятност има да се забременее веднага след менструацията (кръвотечението), още на другия ден. До колко е вярно не мога да ти кажа за съжаление. Направи консултация с гинеколог, на когото можеш да разчиташ за точна и коректна информация. Другото, което мога да те посъветвам е да изчакаш до следващата дата на менструация, евентуално ако закъснее си направи тест за бременност. Най-рано можеш да го направиш 14 дни след половият акт, но най-сигурния точен резултат е след закъснението. Има алтернативни тестове, за мен най-сигурният е Surecheck. За мен лично няма такава вероятност да си бременна, но все пак, както казват и други участници всеки е различен и има малка вероятност за всичко, случващо се с тялото и организма му :)

278.   Забременява се! В зависимост в кой ден от МЦ си. Ние с моят приятел правихме и при нас всичко се случи 3-4 ден от цикъла и сега съм в 5г. с. Сперматозоидите живеят 3 дни в благоприятна среда за тях, т. е. влажно и топло.

279.   Здравейте, моето мнение по въпроса дали може да забременееш по време на цикъл е НЕ! Дори да свършат в теб мисля, че не може. Най-голяма вероятност да забременее една жена има докато е в овулация ( около 14-тия ден след на1алото на последния менструален цикъл). За улеснение мога да ви дам този сайт. Тук аз си изчислявам кой дни съм в овулация и избягвам да правя секс тогава

http://www.detski-sviat.com/index.php/content/view/82/105/

280.   Да, може да забременеете по време на цикъл, но шансовете за това са малки. Най-доброто време за една жена да зачене е около средата на цикъла, близо до овулацията. За средностатистическата жена това е около 12-16-тия ден. Въпреки това е възможно да забременеете по време на цикъл и има няколко причини за това. Сперматозоидите могат да живеят до 5 дни. Обикновено те могат да оцелеят в тялото на жената около 2-3 дни. Въпреки това, при най-добри условия, те издържат и повече дни.

Ако една жена е имала незащитен полов акт по време на нейния цикъл и след това има овулация 4-5 дни след като тя е правила секс, то тогава е възможно да забременее.

281.   Значи аз лично днес се интересувах за това нещо. От човек който е запознат с интимни връзки.. стана ми доло горе ясно.. тей като овулацияте не е по време на менструацията, но това което видях в кометарите че е 1 на 1000 д забременееш не е вярно лично аз така разбрах а до колко е вярно незнам обаче съм твърдо обедена че е вярно.. лично на мен не ми се е случвало да го правя по време на цикълът ми защото ми звучи твърде притискащо за организма.. и тей да довърша за това което се споменава в коментарите 1 на 1000 не е вярно.. точно тогава хурмоните са най големии и отделянето на яйцеклетки за това е възможно да се забременее.. понеже отново ще повторя когато жената е в цикъл и има интим.. тогава хурмоните саа много големии.. '' МНОГО '' има голяма вероятнос да се забремене.. чела съм много ии съм учила защото аз съм доста страхлива и предпазлива за такива работи така чее това знам аз за това това казвам ако разбера още нещо бих казалаа :) Лек ден.

282.   Научи се да пишеш номер281!

283.   С приятелят ми правихме секс и Той свърши в мен, без да ми каже, но веднага след тава ми дойде цикала. Въпроса ми е може ли да забременея?

284.   Защо всички дават акъло и са много компетентни? Сестрами забремя във втори ден от цикъл, най-добрата ми приятелка в 4ти. Ако овулацията ви е по това време, разбира се, че може!

286.   И всички давате акъл, а нищо не разбирате. Хулите младите, че не са образовани по темата, а вие много ли сте??? И къде трябва да се образоват те, след като в училищата им не се казва нищо по двата най-наболели проблеми при младите, а именно сексуална култура и наркотиците. От къде трябва да го знаят те това от родителите ли? Които най-вероятно, затворени комунисти които живеят в миналият век не дават и дума да се каже за това. Много ми е интересно вие как ги научихте тези неща, а не ли е именно с опит???? А сега ги хулите как и защо не знаели. Като гледам повечето от вас също не са наясно. Кой по дяволите ви го каза това, то можело да си в цикъл и в овулация и то едновременно, хах ахах и вие сте чели биология недейте ще се смеят отвъд океана!!!! Проблемите на младите в нашето обществото са и проблем на обществото. Мили деца, за жалост не може да сте едновременно и в цикъл и в овулация, и според мен не е възможно в цикъл да се забременее и съм го пробвала доста пъти. Дори ми беше даван съвет от лекар, че ако не си в овулация е много малка вероятноста и ако съм пила ескапел скоро по-добре да не го повтарям защото е доста вреден. Което не толерирав за постоянна практика, а в краен единичен случай. А това вече, че някои хващали от въздуха е друг въпрос, те ако са го повторили няколко пъти мислите ли, че са сигурни на 100% за деня на зачеването? Успех на всички и правете любов не война!!! ?

290.   Здравейте мили моми аз желая да ви кажа подкрепям несъмнено коментара на номер 50 е и 100 процента сигурно и преди цикъл и след цикъл и по всяко време може да забременеете я малко се вземете в ръце и се съвземете! Живеем в Модерно общество и трябва да сме супер уграмотени, да четете. Съчувствам и разбирам на тези които имат проблеми, но то всеки има такива подобни проблеми като вашите.

294.   Леле хора,стига вече..глупост след глупост. Първите 7-8 години ви липсват.

За пояснение:
Цикълът на жената започва от началото на менструацията и завършва в деня преди следващата менструация. Обикновено този период трае 28 дни и има три фази – фоликуларна, овулаторна и лутеална. Първата фаза продължава от първия ден на цикъла до около средата. Овулаторната фаза е процесът при който узрелият фоликул, вече достигнал размер около17-19мм, се спуква и освобождава узрялата яйцеклетка. Това всъщност е самата овулация. Тя трае около 12 часа, но в този период жената може да забременее в продължение на 1-2 дни. Яйцеклетката „чака“ да бъде оплодена и, ако това не стане, тя умира и се изхвърля от организма ви по време на следващата менструация.
Овулацията настъпва някъде около 14тия ден от началото на цикъла ви. Ако обаче цикълът ви не е 28 дни, трябва да пресметнете неговата среда. Този метод не дава абсолютна точност за пресмятане.

298.   Здравейте аз също имам един въпрос по темата. На 18 години съм. И съм в цикъл 4ти ден тъй като пия антибиотик и явно заради това не е толкова силен. Дори е свършил почти. Приятеля ми иска да свърши в мен и тъй като до сега не са го правили и се притеснявам. Може ли да ме посъветвате

201-246 от 246