Споделена история от Здраве

Може ли да се забременява докато си в цикъл?
Здравейте, искам да ви споделя моята история и съответно да получа отговор ако е възможно. По-време на цикъл правихме любов с презерватив и накрая се оказа, че той е бил скъсан и всичко е вътре в мен. Може ли да се забременява докато си в цикъл? :(

Коментари

1-50 от 246

1.   По принцип е възможно шанса е така да се каже 99 на 1.. но е възможно.. съветвам те да се прегледаш на доктор :)

2.   ГЛУПОСТИ СА ТИЯ ПИСАНИЯ ЧЕ МОЖЕЛО-ВЕРОЯТНОСТ ИМА САМО АКО ИМА УЗРЯЛА ЯЙЦЕКЛЕТКА-АМИ ХАЙДЕ ДА СИ ПРИПОМНИМ ЗАЩО ВСЪЩНОСТ ЕДНА ЖЕНА Е В МЕНЗИС, ИМА КЪРВЕНЕ.... АМИ ТОЧНО ЗАЩОТО ТАЗИ ЯЙЦЕКЛЕТКА НЕ ЩОМ НЕ Е ОПЛОДЕНА , СЕ РАЗКЪСВА...А ИЗВОДА ... ВСЕКИ СРЕДНО ИНТЕЛИГЕНТЕН МОЖЕ ДА НАПРАВИ. ИЗКЛЮЧЕНИЕ Е ТОГАВА КОГАТО ЖЕНАТА НЕПРЕКЪСНАТО ПРОИЗВЕЖДА ПО ЕДНА ЯЙЦЕКЛЕТКА НА ДЕН ...ХА ХА ХАХАХАХАХАХ

3.   ох, и питаш.

4.   Спокойно - не можеш да си бременна. По време на овулацията се отделя яйцеклетка, която е готова да бъде оплодена. Тя живее определен период през който ако не се оплоди се пука, изсъхва и се изхвърля с кръвтта. Именно за това имаме цикъл , тази кръв която изтича най- просто казано служи за да се изхрани оплодената зигота. След което започва отново процеса на отделяне на яйцеклетка от яйчника и предвижването и по маточните тръби, за да попадне в матката и да бъде оплодена.този период на предвижване трае 14 дни - тогава е и овулацията ( 14 дни след първият ден на цикъла). дано да съм била ясна с обясненията.

5.   Може ли да се забременее по време на цикъл

6.   НЕ!

7.   Ясно е че не може да се забременее по време на цикъл. А може ли това да стане два дни след цикъла?

8.   Еми не правете секс докато сте в цикъл!
Гнусяри!

9.   С приятелят ми правихме секс, а аз съм в 3 ден от цикала ми и той свърши в мен и искам да питам дали има вероятност да съм бременна като се има на предвид че менструацията ми закъсня с осем дена?

10.   ТЕОРЕТИЧНО Е ВЪЗМОЖНО, но 1:1000. Има и т.нар. цветна бременност, бременна си, но пак имаш редовен цикъл... Човешкият организъм е доста странен... По принцип не би трябвало да забременееш, но историята познава всякакви случаи...

11.   По принцип не може да се забременее по време на месечния цикъл обаче може да се получат инфекции от страна на жената... така че не е за препоръчване не повтаряйте :)

13.   Не можеш да забременееш споко и аз сам била в положение като твоето и нищо ми няма.

14.   Mоже ли да се забременее в последния едн от цикъла когато е много слаб??

15.   Ами примерно ако си в цикъл и правиш секс ако забременееш спира ли ти веднага.. В смисъл мога ли да се успокоя ако не ми е спряло че всичко е наред?

16.   И на мен ми се случи да правя секс по време на цикъл. Беше ми първия ден. И тъй като приятеля ми беше чувал, че е невъзможно да се забременее тогава сварши в мен без да ме предопрди. Моля ви отговорете каква е възможността това да стане. Страхувам се от контрацептиви и не съм взела. Помогнете ми!

Благодаря!

17.   Има вазможност 1:1000

18.   Здравейте искам да кажа по въпроса за забременяването по време на цикъл. Аз забременях във 1-вия ден на цикъла си, сега имам момиче на 11год и 8 мес. сега се мъчим за 2-ро от 2..3 мес., обаче не става. Сега съм в цикъл и мн искам пак да забременея. ЗНАЙ ЛИ НЯКОИ ДАЛИ ИМА МЕТОД ЗА ЗАБРЕМЕНЯВАНЕ ПО ВРЕМЕ НА ЦИКЪЛА. Защото аз не знам как се получи при мен.

19.   Ами чудно нещо е човешката природа! Може да забременнееш с контрацептив или да не забременнееш без контрацептив. Най-малкото напълно сигурно нещо е, че няма 100% сигурен метод за предпазване.
Най-силно в човешката природа ме удивлява това, че интелигентни хора - знаещи езици, разбиращи от компютри и т.н.т., пишат със смайващи правописни грешки.
Този форум също буди смях и тъга-какво е образованието в тази държава?!

20.   А може ли да се забременее в последния ден на цикъла??

21.   Да и аз това питам .. може ли да се забременее в последния ден на цикъла ???!

22.   Вие пък изтрайте 10 дена без секс де!! Толкова ли сте на зор?

23.   Оф тук хората питат дали може, а не да има дават акъл. Сещаш ли се? Като не знаеш отговора по-добре си задръж мнението.

24.   А може ли да се забременее два дни преди да ти дойде цикъла моля ви помогнете.

25.   Здравеите, ние с приятелката ми правихме секс без презерватив и свърших в нея. Това беше на 3-тия ден по време на цикъла и. Нали няма да забременее!?!? Моля ви кажете.

26.   Според мен е много малък % вероятноста. За да забременее една жена трябва да е в овулация, а докато е в цикъл яйдеклетките и боледуват. Добре е, че си се загрижил за приятелката ти :) Но не се безпокой.

27.   Вие интересували ли сте се някога от лекарско мнение по въпроса? Може да се забременее по всяко време. Всеки организъм е индивидуалност и процесите в него протичат също така индивидуално. За да се уточня какво значи, че може да се забременее по всяко време - колкото и редовен да е цикъла, овулацията винаги може да се измести, защото се влияе от различни фактори на околната среда и на нашето духовно и здравословно състояние.

Яицеклетката живее само 12 часа, а сперматозоидите 2 до 3 дни. Ако Овулацията се падне по време на месечния ви цикъл и вие тогава правите секс без да се предпазвате, мислите ли че няма да забременеете???

28.   Моля Ви отговорете на въпроса: Възможно ли е в последния ден то цикъла или един ден след цикъла да се забременее?

Благодаря предварително!!!

29.   Не живеят ли 2 часа сперматозоидите, а не 2 дена ?????

30.   Здравейте не съм на ясно дали може да се забременее по-време на цикъл,но знам,че веднага след това е възможно поне при мен така беше и резултатът е едно много красиво пет годишно момиченце!

31.   Имам въпрос-аз правих секс в последния ден от цикала си приятелями не сварши в мен, но нали по време на полов акт сащо се отделя семена течност е вазможно ли е да забременея от тази макар и малко на количество семенна течност

32.   Здр аз пия цилест от 7 дни в началото на менструацията и в последния ден на менструацията мъжът ми свърши в мен възможно ли е да съм бременна

33.   Може ли да се забременее в самото начало на приемането на противозачатъчно

34.   Здравейте да питам може да се забременее 4-5 дни след като е свършила менструацията на жената ??

35.   ВАЗМОЖНО Е ДА СЕ ЗАБРЕМЕНЕЕ ПО ВРЕМЕ НА ЦИКАЛ

36.   Разбира се че е възможно да се забременее по време на менструация ,Както и всяко друго нещо овулацията също не е фиксирана. Много често се развиват по различно време 2 яйцеклетки , т.е. има риск от овулация във всеки един момент.Случва се рядко ,но при нередовен цикъл по често.когато жената води активен полов живот винаги има циркулиращи яйцеклетки, които могат да бъдат оплодени. Трябва да внимавате повече.И наистина е прав номер 13 че по такива вапроси в които не сте компетентни вие номер 9 не даваите съвети,на теб би ли ти харесало да ти дадат такъв съвет?

38.   НЯКОИ ХОРА НЯМАТ ГРАМ ПОЛОВА КУЛТУРА

39.   Възможно ли е да се забременее от здрав презерватив, тоест всичката сперма си е останала в презерватива и е нямало дупка?

40.   Ха ха ха ,това за пръв път го чувам това нещо.До сега не бях чувала такава простотия.ХА ХА ХА

41.   A ако съм го правила 1 ден преди да ми дойде.. и на другия ден си ми е дошло ?

42.   Няма никакъв шанс да си бременна. Изключено е.
А пък аз, от своя страна, бих искал да попитам дали е възможно, ако през 5-6 дни свършвам в гаджето си редовно / не пие хапчета/ и е жена естествено има ли някакъв минимален шанс да забременее. Избягваме само периода на цикъла и и около него, защото знам, че тогава оволира и гледаме да се пазим.
/Въпреки, че е очевидна иронията в коментара... все пак го споменавам/

43.   Гледам и не вярвам на "ушите' си!Толкова глупости на куп не бях чела до сега!

44.   Само да поясня овулацята не е по време на менструацията. Двете неща са напълно различни и различни физиологични функции на женскя организъм. Менструацията е свързана с изхваряне на старата негодна и неоплодена яйцеклетка, а овулацята е озряване на новата яйцеклетка която е готова за оплождане.Обиновенно при редовен цикъл на 28 дни овулацята мастъпва на 14 ден след 1 ден на кървенето(менструацята). Така, че всеки ден в който няма кървене е теоритично опасе особено дните около 14 ден, защото сперматозоидите живеят в най- добрят случай до 5 дни в женското тяло. И ако сте правили сек на 8 ден от цикъла жанса момичето да е бременно е много голям.

45.   Искма да ви попитам дали е в възможно да забременея,когато с моят приятел го направиьме на 5-ят ден от цикъла ми,но след това спря да ми тече,а на мене ми трае наи-много до 6-тия ден и то 5 и 6-ти са с много малко кървене.Искам да знам трябва ли да се претиснявам,че е свършил в мене и след това не ми е теклко :( :( :(

46.   A аз правих секс преди 1 ден от цикъла ми и на другия ден ми дойде и продължи 3 дена имали шанс да съм бременна ????? моля ви ОТГОВОРЕТЕ ми въпроса ...благодаря предварително.

47.   Да ви попитам,много сам претиснена,преди един ден на цикала ми пях в полов контак,следжащия ден ми доъде цикала,а следжащия месец тоес този месец,трябваше да ми идва цикала на 24,но днесме 28 и още го няма.Може ли след един месец да е станало нешо?моля ви уведомете ме:S:S

48.   Сега и аз да кажа нещо и да успокоя доста хора, от 7 години водя полов живот, често го правим и в края на цикъла, даже 2-3 дена след края на цикъла, когато мъжът ми винаги свършва в мене и да ви кажа за тези 7 години не съм имала нежелана бременност. Така, че според мене няма вероятност за притеснения. А по другия въпрос, да може да ти закъснее, не е проблем, на мене ми е закъснявало със седмици, не се притеснявай за това.

49.   Mоля отговорете на въпрос номер 46 моля ви...

50.   МОЛЯ ВИ ХОРА ОТГОВОРЕТЕ НА ТЕЗИ МОМИ, КОЙТО НЕЗНАЯТ КЪДЕ ИМ СЕ НАМИРА ПОЛОВАТА СИСТЕМА, НО ИНАЧЕ АКО ГИ ПИТАШ,ТЕ ВЕЧЕ ИМАТ " ТРУДОВ СТАЖ " ПОНЕ 1 год., ОЩЕ ПРЕДИ НАВЪРШВАНЕ НА НЕПЪЛНОЛЕТИЕ т.е. 14години.ЕЙЙЙЙЙЙЙЙЙЙ ДЕЦА Я МАЛКО СЕ ОСЪЗНАЙТЕ И СПРЕТЕ ДА ПИТАТЕ КАКВОТО ВИ ДОЙДЕ НА АКЪЛА. Ама може ли да се забремене,ама незнам си в колко часа,в еди коя си поза. ТЕ СВЪРШИЛИ РАБОТАТА ВЕЧЕ И СЕГА ПИТАТ. КАКВОТО Е СТАНАЛО СТАНАЛО, ЩЕ ЧАКАТЕ ДА ВИДИТЕ.

ПРИ ВСЕКИ ОРГАНИЗЪМ Е РАЗЛИЧНО. ИМА ЖЕНИ КОЙТО КАКВО ЛИ НЕ ПРАВЯТ И НЕ МОГАТ ДА ЗАБРЕМЕНЕЯТ, ИМА ТАКИВА КОЙТО ХВАЩАТ И ОТ ВЪЗДУХА.
ВЗЕМЕТЕ МАЛКО ДА ЧЕТЕТЕ,ЗАЩОТО НЯКЪДЕ,НЯКОГА КОГАТО СТАНЕТЕ ГОЛЕМИ ЖЕНИ, ДА НЕ ВИ СЕ СМЕЯТ ХОРАТА.
М.41

51.   ПОДКРЕПЯМ ТАЗИ ТЕЗА - ЧЕТЕТЕ И ОПОЗНАЙТЕ СЕБЕ СИ, ОРГАНИЗМА СИ, ЗАЩОТО СЕКСА НЕ Е САМО УДОВОЛСТВИЕ А ОТГОВОРНОСТ.иМА ДОСТАТЪЧНО ЛИТЕРАТУРА В ДНЕШНО ВРЕМЕ...

52.   Прочетете какво пише в този сайт или в някой друг или си купете книги.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=800&Itemid=13

Реално и аз потърсих помощта на чичко Google защото имам едно дребно притеснения по повода за забременяване по време на цикъл, но аз пия и противозачатъчни и освен това ги почвам и ги спирам по моя схема, но въпреки това ми се иска да прочета нещо по темата и ако не ми е ясно да питам. Хора не се излагайте един ден ще трябва да научите на нещо евентуалните си деца.

1-50 от 246