Споделена история от Здраве

Бордерлайн или Гранично личностово разстройство
Има ли някой с тази диагноза, има ли напреднали в лечението си, може ли да дадете съвети на тези в начален стадий на лечение, да се подкрепим взаимно...
Това е едно много тежко психично разстройство, но има лечение.

Коментари

1.   Можеш ли да споделиш какво е това, тъй като не съм чувала за него.
Психичните болести са много страшни, но щом бордерлайн-а е лечим, ще се справиш. Търси подкрепа от близките си. Стискам палци искренно и ти пожелавам сила и смелост:) Ще следя темата.

G

2.   Благодаря ти Номер 1, за обяснение ще ми е трудно, много е сложно състоянието, обширна тема и непозната за хората в България, които не са се обучавали за борба с разстройството. Напиши в Гугъл - гранично личностово разстройство и разгледай публикацийте, има информация по темата. Обаче може и да не разбереш добре за какво става въпрос. Хората, които не са въобще запознати им е много трудно да смелят информацията за всички симптоми и общото поведение на тези с разстройството. Бих се радвала да ти опиша сстоянието, но ще ми трябва страшно много писане да те въведа в проблема. Нямам толкова енергия да изпиша дългото обяснение, от което ще има нужда всеки незапознат. Доста сложно състояние. Но е добре да се информираш, за да предпазиш близките си от това състояние доколкото ще ти е възможно.

3.   Предварително се извинявам на автора, че не пиша за това, за което е темата.
Аз четох в нет-а за това състояние/болест или както там се води. Преди известно време изчетох доста статии с подобна тематика. Причината беше, че исках да намеря обяснение за собствени проблеми, които имам. И - припознах себе си, но СПРЯХ ДА ЧЕТА И ДА ВЯРВАМ, поради факта, че във въпросните статии говорят за "психични заболявания", а описват... тип характер. Така и не разбрах защо ги водят "психични заболявания", да, определено не му е лесно на човек с такива особености на характера, и да - наясно съм, че емоционалните проблеми са свързани с физиологични нарушения, но все пак "психично разстройство" ми звучи някак... преувеличено...
Искам да уточня, че това, което съм написала в коментара си, е мое лично впечатление от изчетените материали. Допускам, че може да не съм разбрала нещо и затова реших да помоля и аз за разяснение. Много се извинявам, че не пиша по темата и че отговарям на въпроса с въпрос...

4.   Здравей, от това което прочетох разбрах, че това състояние е описано от лекари, но те не са наясно с причините за появяването му. Четох мнение на лекар, че се назначават терапии с невролептици, които хормонално влияние и подтискат симптомите. Лошото е, че хормоналните терапии имат много странични ефекти. За регулиране на хормоналния баланс най- добър ефект има здравословния, природосъобразен начин на живот и пречистването на организма. Дали обаче ще се повлияе това заболяване - не знам, но със сигурност няма да навреди.
До колкото разбрах хората, които страдат от това заболяване са го придобили. Те не са се родили с него, а нещо се е случило за да го придобият. Това означава, че има начин човек да се пребори с това заболяване.
Стискам ти палци и ти пожелавам да бъдеш силна за да се пребориш.

5.   виждам че темата е стара, авторката дали още я следи, как мога да се свържа с нея, аз също имам нужда от подкрепа.

6.   И аз бих искала да се свържа с авторката имам доста въпроси по тази тема -1. Когато човек е с деструктивно поведение това може ли да отключи това?