Споделена история от Здраве

Цирей или нещо подобно........
Малко е неприятно, но искам да чуя мненията ви! Момиче съм и спазвам доста добра хигиена! От 2 дена имам нещо като цирей на ануса. Нямам си на представа какво е. Има същия цвят като на ануса. Обло е и мисля, че е набрало. Опитах се да го изцедя, но не можах. Не ме боли изобщо, но ме притеснява, че е там. Търсих в нета, но не намерих нищо полезно и реших да пиша тук. Не мога да отида на лекар, много се срамувам пък и не съм голяма жена. Моля ви, кажете какво е това и как да го махна!!!

Коментари

2.   Сложи му домат! Придържай го допрян до образуванието поне 1час и после пробвай да го изтискаш. Ако все още не иска да се спука цирея, пак домата. Гледай домата да е узрял по-възможност леко омекнал. Може да ти се струва странно, но дамата дърпа всякакви цирей и гадни образувания! Изпитано и доказаното! Успех!

3.   Пукниго и аз имам същото

4.   Това нещо не е цирей, защото не те боли. Най-вероятно е хемороид- лекар няма да ти се размине.

5.   Moже да са хемероиди, ако е така не го цеди, то и без това няма да излезе нищо. Ако беше набрало щеше да боли, значи не е. Циреят боли, много боли дори.

7.   Ами добре тогава, ако са хемероиди как да го махна? :?

8.   Добър въпрос. Циреят много боли - тъй че сигурно не е. Ако не изчезне до няколко дни иди на лекар за да те види.

9.   Здравей! Наскоро ми се случи същото и на мен и по ирония на седбата точно споделих с приятелка, че никога не са ми излизали подобни гадости и хоп ей го на. Бях на работа когато почувствах дискомфорт точно на ануса. Извинявам се, че съм толкова директна, но как иначе да обясня. Започна да ме боли, като болктата постепено се увеличаваше, до толкова, че ходенето ми стана трудно. Първи помислих, че е някакво външно хемуроидче. Отидох до тоалетна и с камерата на тел. Видях пъпка, която беше набрала доста. Понеже нямах нищо под ръка скъсах тоалетна хартия и я поставих на мястото, след което се върнах отново на работа. Работата ми е свързана с ходене и чувството беше неприятно, докато в един момент осъзнах, че вече не ме боли. Първото, което ми мина през ума е, че пъпката се е спукала. Отидох до тоалетна и да на хартията имаше кръв и гной - гадост. Не знам дали беше цирей, защото съм чувала, че те са упорити, ако не се изтискат добре, а това повече не излезе. Не беше и обикновена пъпка, защото беше като грахово зърно. Каквото и да е било мина от самосебе си.

10.   Но мен не ме боли изобщо. Вече няколко дена го мажа с кремче и малко е поомекнало, мисля че е по-добре, но още не се е махнало.

12.   Това е хемороид, получава се при продължително седене. И не се пука хора. Ако се пукне ще е само и ще има само кръв без гной. Единствено може да го намажеш с кремче и толкова много движение.