Споделена история от Здраве

Проблем със стомаха
Здравейте!
От няколко години ми откриха, че имам гастрит и оттогава се съобразявам какво хапвам. Има месеци, в които болките бяха силни и се е стигало до лекарства. Слава Богу минаваше ми!
От близо месец обаче имам друг проблем. Коремът ми къркори без значение дали е пълен или празен. Някой би казал, че това не е никакъв проблем, но изобщо не е така. Чувството е меко казано ужасно!
Когато съм сред много хора и се случва това направо се паникьосвам какво да правя. Къркоренето не е предизвикано от глад. Четох доста неща по темата и разбрах, че не малко хора страдат от т. нар. "'синдром на раздразненото черво".
Ходих и на лекар, предписа ми лекарства, пия ги вече повече от месец, но резултатът не е чак толкова голям. Освен това може ли цял живот, всеки божи ден да пия хапчета? Защото това ми се случва всеки ден, при това продължителността не е никак малка. Достатъчно е за да ме накара да се чувствам некомфортно.
Този проблем започва да се отразява и в общуването ми с хората. В момента, в който това се случи ми идва да се скрия някъде докато това не спре. Повярвайте ми, ужасно е!

Много моля, ако някой друг има същия здравословен проблем да пише как се справя с него. Моля Ви, наистина е ужасно. И най-лошото е, че ми се случва почти всеки ден и както казах, когато съм сред хора се получава доста неловко, особено за мен.
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Даа, и аз го имам този проблем, дори бях писала тук. Всички казват яж разделно, не знам си какво, но ефект никакъв, а наистина си ужасно чувството(аз съм ученичка) както е тихо, изведнъж да се чуе нещо и то без да съм гладна. Не знам как да се справя.

2.   Здравей! И аз съм с гастрит и ме притеснява нещо друго - лошият дъх. Не мога да открия решение, ти имаш ли този проблем?

3.   Случвало ми се е след прекарана болест да започнат такива проблеми със стомаха, най-вече заради антибиотиците, които пиех. Разбирам те чудесно и на мен ми къркореше корема и то не от глад, и аз съм се чудила как да го прикрия. Това, което лично на мен ми помогна е пробиотици. Бях си взела някакви италиански, но беше отдавна и забравих как се казват. След това започнах да пия Лактофлор, това също са пробиотици и проблемът се оправи. Освен това не ги пия постоянно, а като усетя че има проблем взимам 1-2 месеца и всичко се оправя. Вече дори не се сещам за този проблем, но преди 1-2 години се тормозех с това.

4.   Към номер 2:

Здравей! Не, аз нямам такъв проблем. Бих те посъветвала да обърнеш внимание на храните, които използваш, защото те са едни от главните причинители за лош дъх. Излишно е да споменавам, че ако се спазва добра устната хигиена не би трябвало да има проблеми, сигурна съм, че при теб този проблем идва заради храните, а не от друго. Прочети в интернет има доста статии относно храните, които причиняват лош дъх.

5.   Мисля, че къркоренето е свързано с отделянето и предвижването на газове. А газовете са една широка тема.