Споделена история от Здраве

Напикавам се
Момиче на 12 години съм. Проблемът ми е че когато много се смея и се случва да пусна. После неусетно продължавам и накрая цялата мокра. Едвам вървя и се чудя къде да се скрия. Често нося суитчъри за да мога в такива ситуации да ги вържа около кръста. Не се напикавам неусетно просто така или пък докато спя, само като се смея много. Помогнете ми, защото вече страня от приятелите си. Ако разберат, край с мен. Защо се изпускам така?

Коментари

1.   Кажи на майка ти да те заведе на лекар - може да е някаква инфекция. На жени над 40 год. възраст се случва такова нещо - мускулите им се отпускат, ама при теб не е нормално. Сигурно ходиш с ниска талия - това може да ти докара проблеми. Непременно искай да те заведат на лекар - може и по- зле да стане.

2.   Доста кофти свържи се с лекар може да ти помогне може да има проблем с бъбреците или нещо такова имам един познат който му правиха операция и му спукали ехура и като стане се напикава не ставаше от легло 1 година докато го оперират пак
На 14 съм и предполагам как се чувстваш

3.   Трябва да говориш с родителите си, те със сигурност ще знаят как да ти помогнат. Изрично ги помоли да не споделят на никого от родата, защото има и такива родители, а това няма да води до нищо хубаво. Ще те заведат на лекар и той/тя ще ти каже какво да се прави.

Не се притеснявай и не се срамувай от себе си! Това очевидно не е нещо, което зависи от теб, така че горе главата!

4.   Здравей
АЗ съм момиче на 17 години. И аз на 13 имах същият проблем, постоянно се изпусках като се смея така че в пубертета ще отмине не се притеснявай мила

5.   Отиди на доктор да ти направят изследвания. Щом ти се случва да се изпуснеш кажи на родителите ти да ти купят памперси. С тях ще си по-добре и няма да те е срам ако се напикаеш.

6.   Това минава с годините, а не от лекарите ;). Аз имах този проблем до 14 годишна възраст, а познавам хора които са спрели (от само себе си) на по 17 - 18.

7.   Това са съвети за лечение на баба Ванга. НАПИКАВАНЕ (при малки и големи) - 1 стрък глухарче се вари 5 мин в 2 ч. ч. вода. Пие се сутрин и вечер по 1 ч. ч. НАПИКАВАНЕ (у малко дете) - На бяло вълнено парче плат се намазва следната смес: 1 супена лъжица домашен сапун (настърган), 2 белтъка, 1 чаена лъжичка стрити зърна от бяла дъвка, същото количество счукан бял тамян и 1 ракиена чашка гроздова ракия. Парчето плат със сместа се слага като лапа една вечер на кръста на детето, 1 вечер ниско на корема. НАПИКАВАНЕ (малко дете) - казва на майката да хване една пчела, да я умъртви, да я сложи в залък хляб и да го даде на детето да го погълне НАПИКАВАНЕ (голямо момиче) - Да се изкопаят корени от билката винбой. След изсушаване корените се стриват на прах и се поставят върху нагорещена тухла. Когато започне да пуши, детето се поставя да клекне върху пушека.

8.   и аз бях тъка на мен ми мина като бях на 11 сега съм на 12 и ми мина

10.   Мерси на всички :) Аз попринцип от както се помня, никога не съм ходила с гол кръст. Винаги са ме карали да нося потници, а зимата бодита, за да не истина. Не знам защо е така. Не се случва всеки ден, а когато ми е много смешно и преди това не съм ходила до тоалетна. Иначе като се усетя, че мога да пусна веднага или се превивам някак или се облягам до някоя стена и леко приклякам. Така ми минава.

11.   малеее и аз съм така! Правя същото като теб! Казвала съм на майка ми, но тя каза, че е защото не ходя често до тоалетната.. На училище е ужасно и дано след пубертета да мине..

12.   И аз съм така.. Вече не знам какво да правя. Случвало ми се е да си тръгвам от училище цялата мокра. Казах на майка ми, водиха ме по лекари и накрая ме изкараха, че не съм ходила до тоалетна. А това не е вярно и вече много се притеснявам за някакъв по-сериозен проблем..

13.   От коментара на номер 2 излиза че на лекар по скоро не трябва да ходиш.
Аз също се напикавах от смях на твоите години, с една приятелка решихме трева и се сметнахме от хилене
Беше супер забавно.
Прост си носи резервен чист бельо. ☺

14.   Аз също се напикавам. Преди беше само през нощта, но сега става и като се смея и просто ей така. Явно не се усещам. Помощ!