Споделена история от Здраве

Постоянно ми е студено
Здравейте. Историята ми може да ви се стори малко смешна като се има предвид, че сега си е зима и по принцип си е хладно. Но наистина не мисля, че това е нормално. Непрестанно ми е студено и буквално треперя. Навличам се с по 5-6 неща при положение, че вкъщи е 23-24 градуса. Никога досега не съм се чувствала така освен ако не съм настинала или нямам температура. Но сега не съм болна. Знам, че е нормално за възрастните хора все да им е студено, но аз съм на 20, а последните няколко седмици съм по-зиморничава от двете ми баба взети заедно. Моля, ако някой има идея на какво би могло да се дължи, да пише.

Коментари

1.   Не знам за теб. Но наистина си е бая стодено

3.   Здравей, би трябвало да е от нездравословен начин на живот. С какво се храниш? Спортуваш ли? Ходиш ли на разходки често? Спиш ли достатъчно?

4.   И аз бях така миналата година. Храниш ли се добре, ако си на диета и не приемаш достатъчно хранителни вещества, може да ти е студено от това.

5.   Мила авторке, аз съм на 22г., до болка ми е познато за какво говориш, при мен се получи откакто отслабнах драстично. Дори през лятото, предимно вечер, ако съвсем леко подухва вятър аз започвам да се треса от студ. А сега през зимния сезон е нещо ужасно, трябва да съм много, много облечена, за да се чувствам добре.

6.   Спокойно чувала съм го от други хора постепенно ще спре. Ако толкова се безпокойш отиди на лекар :)

7.   Много спорт ще ти помогне да си решиш проблема дълготрайно. Сега крайниците ти се орососяват много по-малко, отколкото през останалото време и затова изпитваш такъв студ. Аз също имах такъв проблем допреди две години и успях да го разреша в голяма степен с много тренировки и много движение, когато ми беше възможно. По едно време дори си бях взела хапчета за оросяване, но почти не ми помогнаха. Проблемът идва главно от забавения метаболизъм, затова се постарай да ядеш топла храна, да пиеш нещо горещо, да хапваш храни, които ускоряват обмяната на веществата. След като усетиш подобрение не спирай, превърни движението в начин на живот.
Това е общо взето. Успех! :)

8.   Изследвай си тиреоидни хормони, хипотиреоидизма се проявява на първо място със зиморничавост!

9.   Сутрин нa глaдно и вечер полин чaс преди лягaне яж еднa супенa лъжицa нaтурaлен мед с кaнелa. aко искaш почети в нетa зa повече инфо.
Aз живея нa топло, нa прaктикa нямa зимa тук и когaто ми се нaлaгa дa пътувaм до по- студени местa, товa ми е трикчето:-)))

10.   Бързичко на изследване на щитовидни хормони! Намалената функция на щитовидната жлеза дава точно такова оплакване. Ако тези хормони са в ред, значи причината е безобидна и лесно ще се намери лек. Но с щитовидната няма шега. Може да причини много проблеми.

12.   Даа, виж штитовидна жлеза, ако още ни си ходила на изследване

13.   Здравейте и аз имам този проблем отивам за направление при джипито и казвам за симтомите лекарката ми каза че е на психична основа . Ще отида на психиятър отново давидим аз мислех че може би нямам оросяване.

14.   Ето до къде ви водят вечните диети за отслабване!
Така и не разбрахте, че само си вредите.

15.   И аз съм така и се навличам страшно много. Това е решението - най-дебелите дрехи, вълнени шал, шапка и ръкавици, шала задължително на носа хубаво увит, качулка върху шапката, може да изглежда странно, но ще ти е топло и комфортно. И движението помага много, както са писали по-горе.

16.   И аз бях така три години. Лекаря ми каза, че е на психична основа. Някак обаче стигнах до ендокринолог. Той ми каза същото. Бях си купил хапчета с йод, защото вече подозирах щитовидната жлеза. 90% от симптомите за хипофункция ги имах. А скенера не показа отклонения освен леко увеличен размер и втвърдяване, което всъщност джипито го напипа и преди това. Т.е. Предполагах че злежата е здрава. Ендокринолога ми каза да не го пия йода, защото в Бг дефицит на йод нямало. Аз го спрях. Но три месеца по-късно главоболието започна да става пак непоносимо и си купих калиев йодит в най-големи дози, като за след ядрена авария. Вече ми е по-топло. Може още... Продължавам с йода, но вече в нормални дози от 200мкг, защото високите не се препоръчват за повече от 10 дни. Мисля да изкарам така 2-3 месеца. Та.. Поуката от историята за мен е - Йоден дефицит в България има; лекарите като не знаят какво да ти кажат и ти казват, че е на психична основа.

17.   На мен също ми е много студено, но ако някой лекар ми каже че е на психична основа ще му кажа той да отиде на психиатър.
Явно все попадате на неграмотни лекари.
В България има добри лекари но не-винаги попадаме на точния лекар.
Съгласен съм с това че може да се държи на ниско желязо в кръвта.