Споделена история от Здраве

Присаждане на коса
Някой мъж с оредяла коса, просаждал ли си е и има ли резултат? Колко струва цялата процедура и кой вид е най- ефикасен? Благодаря!

Коментари

51-94 от 94

57.   И аз съм против нея. Искаха ми 10 400 лева. Простотия.

58.   Здравейте! Из българското интернет пространство се намират коментари за DHI и доста за клиниките в Истанбул, но за клиника Галатея никъде никой не пише. Всъщност бях попаднал някъде, че някой е ходил. Когато им се обадих преди 1 месец за да си запиша час за преглед, ми казаха, че поради многото прегледи ще имат свободен час за мен чак през декември? !? Това е след 8 месеца и то само за преглед, а за самата интервенция, най-рано след 1 година. В клиниката при д-р Демир ми предложиха интервенция след 1 месец. Нещо не се връзват нещата. От снимките се виждат много добри резултати, но не мога да разбера къде е уловката.

59.   Здравей 58,

Аз съм бил на преглед в Галатея. На мен също ми се наложи да чакам около 3-4 месеца. Резултатите там наистина са много добри. Не бих казал, че има уловка - бе ми пресметнато, че се нуждая около 4500 присадки, за да възвърна предишната си гъстота, което възлиза на 12 000 лв. Скъпо си е, но това е огромен брой присадки и се равнява на приблизително 11000 - 12000 косъма. Аз платих същата цена в DHI, а присадените косми бяха 2500, което е към 900 присадки. Просто там за много пари получаваш много малко. Отделно тайната в Галатея е там, че използват роботизирана система за извличане на присадките, за малко време вършат много работа, докато в DHI имаш един хирург и една медицинска сестра, където се работи ръчно. Проучил съм нещата много подробно и това държа да кажа, че не е реклама. Аз съм си правил присаждане в DHI и говоря против тях, понеже не искам никой друг да плаща толкова много пари за калпав резултат. В Галатея не съм си правил все още трансплантация, понеже това пак са си много пари - миналата година цената за присадка над общ брой 1000 се падаше около 1. 50 лв., а сега е 2 евро, което го прави непосилно за мен. Въпреки това, ако желаеш в БГ да е присаждането, Галатея е мястото - Др. Зарев е изключително компетентен, отговорен и можещ. Вие на консултацията само ще се убедите в това, което Ви казвам. Успех.

60.   Номер 58 Уловката е в главата ти, уловката е там, че за много пари в България по най- лошите методи, които никой не използва в целият свят и без доказани резултати да ти присадят коса.
Затова сме на това положение.
Нормално е да няма часове тук в Бг, ако на 1 човек му присаждат коса 2-3 дена и нямаш добър екип, нито добра техника, как ще има!
Хах колко е очевидно, че клиниките тук в Бг се опитват да правят антиреклама за турски клиники и доктори, само защото са на достъпни цени и са добри откъм резултати и темп на работа.
Смешно е по-такъв начин да се ракламирате, чрез антиреклама за други.

61.   60, айде кажи кои са тези най-лоши методи и кои са по-добрите методи като толкова много разбираш и къде се използват? Ти знаеш ли, че в Англия примерно една такава операция струва 30 хиляди паунда?

62.   При всичко положения се знае, че този метод с вакум помпата не е много използван, защото не дава добри резултати, повечето присадки загиват, в противен случай всички щяха да го използват, писано е за това, хората в цял да не са глупаци.
За докторите в южната ни съседка знам, че където и да прочетеш в нета, на които и да е език всеки признава, че там за трансплантация на коса са най- добрите. Тук при нас за опитност не мога да говоря.
По- добре всеки да си гледа в своята чиния.
Не ми ги разправяйте тези... В Англия такава операция може да струва 30 хиляди паунда, което излиза към 12 000 лева, но там минималната заплата е към 1100 паунда ( към 2500 лв. ), а тук да напомня мин. заплата ни е 420 лв!!! Смятайте. Стандарт на живот му викат!

63.   Интересно ако в Галатея има много хора та чак с месеци нямали място, къде са всичките тези доволни и техните добри резултати :) никъде никой не пише и не показва.
Тук там има някой коментар но е ясно че се саморекламират.

64.   Здравейте момчета, всички изживяваме ужаса на плешивостта, моля дайте да се обединим и да си помагаме.
Искам да си направя операция за присаждане, но нямам много пари.
Миналата година имаше една промоция за 2500 лв., но сега няма никакви промоции.
Моля всеки, който има информация за добро присаждане на добра цена да сподели, колко му е струвала или ако има някаква промоция, просто не мога да извадя 4000 -5000 лв. сега, а имам крещяща нужда аз съм на 24 години, винаги съм имал гъста коса, а сега :(.
Благодаря предварително на всеки който сподели нещо за цени и присаждане.

65.   64 един съвсем приятелски съвет нищо лично.
Ако търсиш да ти присадят коса за 2500 ЛВ. по-добре не си присаждай коса. Незнам дали има наистина такава цена, но по-далеч, явно някой хванат от пътя ще ти слага коса.
Който няма пари да не си присажда коса.
По света под 4000 -5000лв. никой доктор няма да се наеме да прави операция. В турция мисля, ме има лекари които все още работят на ниски цени. Потърси добре и не се подавай на такива предложения за 2500 лв и т.н.

66.   Здравейте!

Някои може ли да сподели мнение и отзив за клиника Галатея?

67.   Здравейте,

ще си присаждам коса май месец в Турция, другият след две седмици плащам.
Не мога да отсъствам от работа за повече от седмица, защото съм управител на фирма, а ме притеснява хората да не разберат.
Защото аз се прикривам със фибри и не ми лиши плешивостта.
Може ли някой да ми каже след операцията, имали ранички или белези по главата колко време трябва за да се възстанови косата.

68.   Ако сте решили да си присаждате коса в Истанбул Турция, при всички положения трябва да избягвате клиниката серкан айгън, така и клиника Cosmedica и посредническата фирма Медикъл караджъ турс.
Всичките правят операции без лекар, ( дори лъжат че има лекар) само техници работят да знаете.

69.   Аз не препоръчвам в България да си правите присаждане. Върху теб експериментират, нямат никакъв опит, жалки резултати. После за ревизия една камара пари трябва да платиш.

70.   Здравейте,

присадих си коса преди два месеца и половина при д-р Демир в Турция.
Притеснявам се че там където ми е взел коса ми стои един отпечатък и косата ми рядка да дупки.
След колко време се възстановява донорското място.
Другото ми притеснение е че част от присадената ми коса падна а друга не.
Може ли хора който са се подложили да споделят техните преживявания по тези въпроси.

Благодаря ви!

71.   Здравей
Нормално е там откъдето е взето коса да не бъде както преди.
Не подържай косата много къса, а по- дълга. За 2 месеца и половина е рано, косата ще пада, ще расте, след такава процедура се иска търпение, изчакай периода който трябва, година, година и половина. Няма смисъл всеки ден да гледаш косата си и да се притесняваш. Ако сте нетърпеливи не се подлагайте на такива процедури.

72.   Здравейте,
Скоро ще си правя присаждане на коса в DHI. След това ще споделя мнения и впечатления.
Чета доста позитивни и не малко негативни коментари за клиниката, но исках операцията да е в БГ за да се чувствам сред свои хора, така да се каже.
Дано не съм сбъркал с избора. За сега хората изглеждат любезни и отзивчиви. Също си мисля, че щом има такива клиники по цял свят, би трябвало да са и компетентни професионалисти и да поддържат стандарт.
Ще се радвам ако споделите реални мнения!
Някои от постовете тук звучат като 100% самореклама...

73.   Още не си се оперирал и нямаш никакъв резултат, а започваш с хвалби.
Личи си кой си прави самореклама, като теб например за dhi.
Всички знаят, че резултатите им не са добре. Не бих препоръчал и не бих си направил никога такава операция в Бг. Едновремено хем скъпо, хем няма ефект.
Да, напълно съгласен, моля споделяйте реални мнения!

74.   До 72.... Не знам дали си прочел всички коментари тук относно DHI, но аз бях един от тези, които споделиха мнението си относно тях. Подложих се, за което платих неоправдано висока сума. Не си струва да дадеш 11, 000 лв. и да получиш срещу това 2000 косъма/800-900 присадки. Не знам степента на оплешивяване при теб, но ако е тип 4-5/6, ще са ти нужни поне 10 000 косъма или към 4000 присадки. Позволявам си да пиша по тази тема още веднъж, защото не искам да се чувстваш така, както аз се чувствам няколко години вече.. Изборът си е твой, успех.

75.   А как разбираш колко присадки са ти сложили в крайна сметка? Има ли някакъв брояч ( въпреки че звучи леко тъпо ) или просто им се доверяваш на лекарите, каквото те ти кажат?

76.   Ами в общи линии се доверяваш на уговорката... индиректни начини обаче съществуват, макар и те да са субективни. Като например големината на донорската зона, която са използвали, времетраенето на процедурата. Отделно след първите 7 дена коричките от зоната, на която е присадена косата, падат и може реално да се види гъстотата и броя на новоприсадените присадки, тъй като те се застояват там преди да опадат първо до 6-тата седмица след процедурата. DHI няма как да ти дадат този брой, камо ли гъстота, просто защото там абсолютно всичко се извършва ръчно и то от един единствен хирург. Д-р Банковска извлича графт по графт и има една медицинска сестра, която стои около нея и й помага със странични неща. Как си представяш тя да излече 4000 пръсадки с "пинсетка" и после да ти ги сложи обратно. При мен присадките бяха около 1000 и отне 8 часа. Това са към 2300 косъма, което е едно нищо и то за 11 000 лв. Както казах, решението си е твое. :)

77.   Здравейте. От дълго време обмислям вариант за присаждане на коса, тъй като имам проблеми с оплешивяването. Поразрових се из форумите и прочетох доста негативни коментари за клиниките в България, та май ще се ориентирам и аз към Турция. Най-много отзиви намирам за д-р Демир. Той ли е единственият избор, бихте ли ми препоръчали алтернатива, която мога да проуча? Благодаря предварително!

78.   Последно как стоят нещата с присаждането у нас. Цените защо са по- скъпи.? .... Ако въведат и еврото тогава ще стане по интересно.

82.   За у нас мога да кажа да се пазите със сигурност от клиниката на др. Николай Георгиев! Предлаганото в клиниката му присаждане на коса се прави от някакъв нелегален екип от Турция извикани и правещи операцията нелегално. Представят, че има един доктор но той не прави присаждане, затова и предварително най- малко преди 1 седмица искат цялата сума за операцията да заплатите, това е капан и след това няма накъде да мърдате!

83.   Доста време събирах информация из интернет и установих, че е пълно с платени фалщиви коментари и кампании с цел да те заблудят и да ти вземат парите. Моят съвет е да се потърси лична препоръка от приятел или познат.

84.   Да и аз така направих и стигнах до извода, че в България е най-добре!

85.   Е да, ако искаш да си изгубиш всички пари и здравето плюс време правете в България.
Майче в цял свят в нашата страна е най- лошата трансплантация на коса, само далавераджии...

86.   Май грешно си разбрал 84, от приятел знам че точно в българия не трябва да се правя, мошеници колкото искаш.
вижда се кой пуска фалшиви коментари навсякъде.

87.   Здравейте. Има един сайт за присаждане на коса- косопад. бг, но е направен вероятно от Доктори- ЧУЖДЕНЦИ- турци. Пишат само за трансплантации само в България и Турция. Всъщност, може да си присадиш коса в цяла Европа и дори САЩ. Особено ако пътуваш по работа в чужбина. Може да се присажда Естествена( собствена) коса и Изкуствена( от фибри) коса. Това което Никъде не казват, е че и двата вида коса е вероятно да опада до 5- 10 години, след трансплантацията, ако си имал проблем с косопада. При Изкуствената коса получава определена прическа, но може да получиш инфекция, дори и след 5 години, защото тя е чуждо тяло забито в кожата. Така че ще трябва да си приготвиш пари да си присаждаш коса през няколко години. От доктора който избереш, зависи Колко коса ще имаш 6 месеца до 1 година след трансплатацията. След това не зависи от доктора.. Колкото повече коса ти сложат при трансплантацията, толкова по- дълго ще имаш някаква коса. Присадената коса ще се запази за Постоянно, само при хора, които не са имали проблем с косопада, на място където никога не са имали коса.. При другите, е вероятно да опада. Има хора, които само за да запазят косата, почват да ядат някакви отровни гадости, и от тях, тия се превръщат от мъже в някакви олигофрени- психопати- мъж който се мисли за жена.. Все пак е по- добре мъж без коса, отколкото пидираз с коса.

88.   Първо грам информация нямаш за присаждането на коса и по- големи глупост до сега не бях чел никъде.
Присадената коса е до живот, оригиналната коса може да пада.
Какво, в цял свят означава че всички доктори лъжат за присаждането на коса!? Направи си процедурата тогава пиши, а не да си фантазираш и да пишеш пълни глупости.

89.   Защо не са са изтрили коментарите на тоя Хейтър- с мнения- 86 и 88 ?? Тоя нищо не казва. Ясно си личи че тоя ВЗИМА пари от тия доктори по присаждане на коса за пише спам по разни сайтове и да им прави реклама.. В мнение 87 се казват 20 неща за присаждането и всяко е детайлно описано... Ако искаш да си присаждаш коса ще трябва да си Приготвиш пари да си присаждаше през 5-10 години. Уейн Руни си присаждаше през 3-4 години. Вероятно и затова Ники Михайлов НЕ си присади коса,както футболиста Боби Михайлов, щото ще трябва да харчи доста пари и да се занимава само с това. Най- добре да изтрият мнения -86 и 88 , на тоя спамър. Ясно е- Искаш ли да си присадиш коса- ще трябва да го правиш през 5-10 години и да харчиш Доста пари- от 5 до 20 хиляди лева.

90.   Някой скоро да си е присаждал коса и да даде мнение за Турция и България, и цените още ли са толкова високи или има някакво поевтиняване? Задавам го този въпрос, защото гледам, че повечето коментари са стари и може да има някаква разлика със сега.

91.   89 никой не те притиска и не ти казва да си присаждаш коса, използвай перука...

92.   Мой близък си направи присаждане при Д-р Зарев. 10 000 евро. Заслужава си всяка стотинка. Процедурата трае 2-3 дни по доста часове. Мина една година. Напълно възстановена е косата. Никакви проблеми. Той няма нужда от реклама, защото записва часове повече от година напред. Защо да рекламира, като не може да поеме повече пациенти?
Рекламата върви от пациент на пациент. Питайте някой, който е правил това при него.

93.   Във форума има доста заблудени хора. Към колегата, който каза че д-р Зарев ползва техника, която е излезнала от употреба в Европа, това само по себе си трябва да ти говори много, човека е разработил нов метод, инструменти и е автоматизирал процеса по начин по, който никой друг не е успял в света. Той направил пробив в медицината, който другите могат да постигнат само с фотошоп. Не записва за следващия ден защото има прекалено много желаещи, а той е сам поради редица причини. Не искам да правя реклама в този форум за това ще кажа да погледнете бербатов сега и преди три години, кой го е оперирал?

94.   Cosmedica, Истанбул. Две процедури за две години, 10000 units, под 4000 евро общо.

95.   Питах и разглеждах внимателно Cosmedica, Clinicana, Estethica, KAS, Dr. Serkan Aygin, Asli Tarcan при всички тях те оперират разни шофьорчета, безработни домакини, няма никакви лекари, ако разправят че имали доктори това е било за фасада, използвали като маска доктора само за консултации да прави. Не гледайте само цената, затова внимателно питайте кой ще ви прави операцията, такива са техните лъжи и трикове. успех на всички!

96.   В никакъв случай не извършвайте интервенцията в клиниката на Николай Георгиев в Княжево. Има един д-р Костов, който е много бавен, несръчен, без опит. А и основната работа вършат 2 сестри( предполагам) които уж му "помагат"( а вършат основното) при присаждането. При мен половината фоликули, които взеха от донорската зона дадоха " фира". Накрая присадките бяха нищожни като количество ( а платих за т. нар. средна присадка 2200 евро с слагане на някаква плазма преди това- взимат ти кръв от вената на ръката, после нещоня обработват и след това с инжекция ти я слагат подкожно в областа на скалпа). Реално успешните присадки се получиха само към 800, които не водят до нужния естетически ефект. Фактически сестрите събират материала от донорската зона, та така си обяснявам и фирата. Не са добра идея и т. нар. " технически клиники" ( нелегални, без или само проформа с лекари) в Турция, но един приятел посети истинска клиника в Турция ( с опитни лекарски екипи) и за парите които дадох в България му покриха цялото теме. Сега е като момче след 1 година от присаждането( 4500 успешни присадки). Сега чета за някаква клиника в Пловдив (народна цена от 3000 евро за до 4000 присадки, ако не ме лъже паметта), но не виждам отзиви за нея в мрежата. Ако някой има инфо моля да пише. Чакам да мине нужното време и отново ще опитам присаждане( ако е останало нужното в донорската зона, след " присаждането" в клиниката на Георгиев). Дайте инфо за добри специалисти, по възможност в България ( ако има такива) или в Турция. Мерси предварително.

97.   Никога не се подлагайте на такава интервенция в клиниката на Николай Георгиев

98.   Към 96 присаждане на коса в Пловдив хах не вярвам, че в тази клиника тук може да ти присадят свястно и 1 косъм. Не знам с какви фантазии живеете и искате да бъдете опитни мишки. Толкова новоизлюпени клиники, а опит и професионализъм никакъв за такава сериозна естетична операция.

99.   Здравейте хора, на 30 години съм и се казвам Иван. От доста време бях се решил да си присадя коса.. Исках да дам пари в държавата ни ходих преди 3 седмици на консултация до София в Клиника Вдерм(Доктор Шарков и в Клинката на Николай Георгиев)Съответно НЕ разговарях с двамата доктори,а със работниците им като ми искаха съответно 6000лв и 3500лв като знаех от Интернет и форуми,че последната клиника в която трябва да се доверя за косата си е тази на Николай Георгиев и по точно Доктор Петър Костов.. доста негативни коментари както за коса така и за цялостна естетика и доста жалби в съда срещу клиниката.. Там отидох просто защото все пак да чуя какво ще ми кажат.. За Вдерм бях чул, че нещата са по на ниво но все пак не ми допадна цената макар че тези 6000 лв са промоционална цена с над 50% отсъпка.. Бях им казах,че сумата е добра но ми предлагат почти 2пъти по ниска сума в Турция и че наистина ако ми предложат цена близка до тази в Турция можем да започнем почти веднага.. Все пак това не е пазар и не съм коментирал цената дори тайно се надявах след известно време да ми се обадят и да ми кажат да отида понеже видяха,че съм повече от сериозен и парите бяха едва ли не на масата а и в момента е Covid 19пандемия и малко или много работата им съответно приходите намалят но Уви... Хората си държат на цената и никой не се сети за мен.. Явно не са мислили като мен,че по добре да направят 3-4000лв вместо нищо..
Започнах да си пиша с Турците уговорихме ден и преди 4 дни ми присадиха 4000 присадки(grafts) Клиниката се казва "Esthetic Hair Turkey" като цената която заплатих за 4000 присадки ПРП терапия бе 1800 евро чрез DHI техногия превоз от Хотела до клинката и обратно и то 2дни Както и в цената влиза Трансфер от Летището до хотела и обратно при пристигане и заминаване от Турция, но аз реших да отида с Автобус и нямаше нужда от Летищен трансфер както и 3 нощувки със закуски в 4* Хотел и медикаментите за известно време... Доста се колебаех коя клиника да избера измежду "Esthetica" "Clinicana" i "Esthetic Hair"
В момента е 4ти ден чувствам се сравнително Добре имам стабилни отоци на очите носа и челото, което е нормално.. Имаше много хора и знам че много хора са се подлагали в тази клиника където и аз...а при Клиниката на Георгев не съм виждал и 1 снимка на присадена коса.. Радвам се че избрах нея и съжелявам ,че гордите и "богати" българи не пожелаха да дам пари за едва ли не нашата икономика а ходих да търся чужда помощ в друга държава..жалка и тъжна картинка но факт! За това хората имат икономики и са добре защото са човечни и не летят в космоса като нашите а нашите няма на какво отгоре да летят.. Както и да е парите са дадени косата е присадена връщане няма. Надявам се всичко да бъде наред до 1 година.. Живи и здрави! Ако някой има въпроси да пише и ако някой си е присаждал в близките месеци моля да сподели мнение! Поздрави

101.   Ако си решил да рискуваш здравето и външният си вид и да се подложиш на трансплантация без лекар, си е твой проблем, както е в посочените от теб клиники Esthetica" "Clinicana" "Esthetic Hair" . Но няма нужда да заблуждаваш другите, Лъжеш се че си си присадил коса, в такива клиники операцията се извършва нелегално и непрофесионално с множество рискове. За подобно нелегално присаждане дори много си платил.
За 500 евро мога и аз да ти направя процедура, щом само по цената избирате къде да си правите естетичната
операция. Щом няма пари, няма да си правя операции където и да било и при когото и да било. Избирайте само доктори, затова са учили толкова години.

102.   Иван първо не знаеш кой ти е правил операцията може би някой фризьор и идваш да даваш съвети и реклами даже и да казваш, че било евтино. Това не е като да ходиш на почивка в Турция, това е естетична операция човек :) Обзалагам се, че ще се изпохарчиш повече за корекция, ще ти дойде по-скъпо.. Няма значение дали България или Турция, ходете при лекар, а не при името на някаква клиника. Дочух, че много хора имат здравни проблеми след като са били в такива клиники и по корекции след това да ходиш не е много умно..

103.   Здравейте
мисля че мнение може да се даде от човек който е минал през процедурата и вече има краен резултат.

Бях на преглед в DHI но не ми допаднаха резултатите и самата консултация с лекаря.Линия на косата как да бъде и тн.

Моят случай с Естетика в Истанбул.
пред 2017 направих траснаплантацията там,Да обслужването от българо турски граждани е супер мили и приветливи но до там , резултата и цялата процедура не са на нужното ниво и резултата който имма сега далече не е задоволителен.

Процедурата се прави на 'конвеар' от работници НЕлекари трае няколко часа, никак не е приятно упоиката е супер болезнена.

Веднага след процедурата видях че на местата където ми липсваше коса не са поставени много присадки.Съответно резултата сещате се какъв е.

писах им няколко пъти естествено ме успокояваха че трябва да мине 6м 9м година и така.
Минаха няколко години вече резултата е рядка коса и косми който растът в различни посоки.
Да незабравяме белезите отзад на тила.

Много добре премислете къде ще я направите и в никакъв случаи не се подвеждайте по цената и комерсиалното.

104.   Някой правил ли си е в Белисимо?
Разбрах, че операцията се извършва от чужденци.

51-94 от 94