Споделена история от Здраве

Лупус , стрии
здравеите аз съм момиче на 13 годни откриха ми лупуса миналата година лекувам се в клиника по детски болести в софия отделение ревмтология и кардиология засегнато ми е сърцето и бъбреците лечеието ми е пулс терапия с едноксан и пия лекарства медрол от началото се лекувах в стара загора и там ми предписаха голяма доза медрола за цял месец без да ги намалят много отекох цялата станох в стрии ханш ръце крака гърди навсякъде просто и в интернет няма снимки на такива стрии като моите незнам какво да правя трябва ми съвер баба все ми вика няма да се притесняваш ще се изклекуваш бабо чела в един вестник че от много плодове и зеленчуци заболяването има шанс да изчезне наи вече от броколите ям много зеленчуци особено лимони мажа си стриите с свинка мас с невен и лаика таи като нямаме възможност за скъпи мазила много ми е трудно отслабнох вече възвърнах си килограмите но ми е променено лицето все още аз имах огромни бузи и корем.. отидох миналия месец на училище и всички ми се смяха подиграваха ми се беше ужасно аз съм от чуствителните момичета и го приемам всичко навътре миналата година бях на домашно учение и сега пак ме направиха така родителите ми. те са много притеснени където се затворих в себе си не съм излиза никъде освен в двора и по болниците просто ме е срам да се покажа така променена.. косата ми малко по малко опаднва от ендоксана ( лекарството което ми вливат ) пия ревалид хапчета ии това даите ми съвет моля ви много ми е тежко и тъжно каква е тая съдба какво сме направили ние малките деца за да се разболяваме един живот живеем ;( кажете ми мехлеми за стриите нещо моля ви но си имате надпредвид че те са много големи и червени ;( ще си отслабна ще излизам но стриите ще си стоят ;( в болницата като ходя все ми викат там маиките ще си направиш операция и ще ти ги махнат каква операция ние нямаме средства за лечението ми в софия а за операция за махане на стриите никога няма да стане.. благодаря на всички които са отделили внимание да прочетат :)

Коментари

1.   Зехтин бaдемово кокосово мaсло.
Мaзaне и пaк мaзaне.колкото повече,... толковa повече:)))
Нaпълно не могaт дa изчезнaт, тaм където кожaтa вече е нaпукaнa...трябвaло е още преди лечението дa се мaже, но ...мaслaтa ще ги зaличaт почти нaпълно, нaкрaя сaмо мaлко по- светлa кожa ще се виждa.
Лечението и оздрaвявaнето ти е по- вaжно от някaкви невъзпитaни комплексaрчетa, които търсят върху кого дa " изпъкнaт" с простотиятa си.
Не им се връзвaй, жaлки сa и го знaят, зaтовa и се държaт тaкa.
Ти се съсредоточи върху лечението и мaксимaлно дa не губиш учебен мaтериaл, без знaчение дaли домaшно.
Тaм е бъдещето ти, зa товa мисли.
A тези комплексaрчетa, дa ги мислят родителите им.

2.   За съжаление не мога да ти помогна, но ти пожелавам да се излекуваш. И изобщо не трябва да се притесняваш и да обръщаш внимание на хорските подигравки. Това, че имаш здравословен проблем не е нито срамно, нито смешно. Винаги е имало и винаги ще има тъпанари, които се присмиват на нещастието на другите, но не го приемай навътре.
Дано новата година ти донесе здраве и щастие.
М 22

3.   Миличко, с извинение зaрaди възрaсттa ти, но ще ти го кaжa тaкa- съучениците ти дa го духaт!
Тези комплексaрчетa си имaт свои проблеми и си го изкaрвaт нa теб, хич дa не ти пукa, вaжнaтa си ти!
Зa косaтa, бaбa ти или мaйкa ти дa ти изцедят сок от лук. втивaй2-3 пъти в седмицaтa добре по целият скaлп. отгоре нaйлон и кърпa. след 2 чaсa измивaш.
Скоро ще имaш новa и по- крaсивa косa от преди. ( от товa пък ще ти зaвиждaт момичетaтa:)))
Зa стриите - бaдемово мaсло, мaжи редовно след бaня, докaто тялото ти е още топло и влaжно. мaжи обилно.
Ще стaнaт почти невидими, сaмо тъъънички бели чертички.
Не си хaби нервите с тaкивa злобaрчетa, съсредоточи се върху себе си. кaкво би прaвилa зaнaпред, кaкво искaш дa учиш и дa бъдеш, кaто голямa. следвaй си мечтите.

4.   Стриите, както и характерното напълняване в лице и ханш са от кортикостероидите, които приемаш, както и оредяването на косата, но няма какво да се прави. Да се надяваме, че след като овладеят положението ще се спре този тип на лечение и ще отшумят тези оплаквания. Иначе трябва да се пазиш от слънцето, но ти това го знаеш предполагам :)

5.   благодаря на всички за съветите ви де да бяха и в училище така съучениците ми като вас лъбезни благодаря ви ще си купя бадемово масло още утре и ще спра да се мажа с тая свинка мас че е много кофти

7.   и между другото, операциите за премахване на стрии са доста скъпи и няма гаранция, че всички стрии ще бъдат премахнати.

8.   Здравей, аз също имам Лупус. На 24 години съм. За момента нямам увреждане на жизненоважен орган. Не приемам никакви лекарства, НО теб в никакъв случай не те съветвам да не пиеш лекарства! Лекарствата, които са ти изписали имат много сериозни странични лекарства.. като цяло те не лекуват, а само потискат симптомите. Не знам дали са ти казали, но с Медрола трябва да пиеш и калций, защото може да развиеш остеопороза. Също така, ако не искаш да качиш килограми не трябва да приемаш сол и захар. Важно е да си изградиш режим, който включва - спорт, приемането на храни, които съдържат Омега 3 и 9 мастни киселини( като риба, орехи, авокадо, ленено семе и др. ). От изключителна важност е и положителната нагласа. Трябва да приемеш болестта си, защото тя не се лекува! Старай се да водиш предишния си начин на живот. Ходи на училище, излизай! Още нещо, не знам в коя болница се лекуваш, но най-добрите в България са на ул. Урвич - Клиниката по ревматология. Желая ти успех! И запомни - всичко зависи от нашата вътрешна нагласа! Не се предавай!

9.   Стриите са резултат или от рязко напълняване, или от рязко отслабване. За другия въпрос не съм особено запозната.

10.   Трябва да си много силна и упорита за да се справиш с заболяването! Много плодове и зеленчуци и спокооиствие!