Споделена история от Здраве

Хиперфункция на щитоводната жлеза
Здравейте, на 27 години съм и преди един месец ми откриха базедова болест. По - точно нямам точна диагноза, но ми изследваха тсх и то беше много ниско 0, 01. Не са ми изследвали нищо друго, но ми изписаха пропицил 2 пъти по 2 таблетки. Въпросът ми е нормално ли е да ми изпишат лекарства без други изследвания, а и другото е, че с приятеля ми искаме дете, да изчакаме ли какво да правим. Някой ако се е сблъсквал с това да пише. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Не разбрах, профилактично ли ти направиха изследванията, или отиде на лекар с конкретни оплаквания. Освен ТСХ какво друго ти изследваха? Имаш ли конкретни оплаквания и какви точно? Някаква промяна в теглото, настроението и т. н. имаш ли? Личният ти лекар ли ти изписа това лекарство или ходи при ендокринолог? Имаш ли гинекологични проблеми? Почна ли да взимаш тези хапчета? На преглед при АГ специалист била ли си?

2.   поискайте второ мнение от друг лекар най-добре. с тия неща шега не бива, дозата е много важна. за бебе май няма проблем, по-скоро при понижена функция не може да се зачене лесно.

3.   Авторката: Ендокринолог ми ги изписа, личната ме изпрати заради оплакване от бързо изморяване. На АГ ходих там всичко е наред. Имам силно сърцебиене и се уморявам бързо, нямам типичното отслабване или сваляне на килограми, напротив леко напълнях с 1-2 кг. Само тсх ми изследваха и сега пия пропицил. Др месец съм пак на изследвания, ако вс е пак така, ще търся друг специалист.

4.   От номер 1. Аз мисля, че си под добро наблюдение. Важно е, че пак ще си правиш скоро изследвания. Но на лекарите трябва да обясниш, че планираш да забременееш.