Споделена история от Здраве

Хомеопатия
Здравейте! На 17 години съм, момиче. Имах проблеми с менструацията няколко години, докато не откриха проблеми с яйчниците ми. Започвам хомеопатично лечение, до преди малко четох какво трябва и не трябва да приемам по време на лечението. Лекарят ми каза да приемам лекарствата само 6тия и 7мия ден от цикъла. Следващият път, когато ми дойде трябва да му се обадя и да ми каже колко хапчета да приемам пак на същите дни. Въпросът ми е всички неща, които са забранени по време на лечението, защото са "антидоти" могат ли да се употребяват между 2та периода или от началото до самия край на лечението не трябва да бъдат употребявани.. Благодаря предварително!

Коментари

1.   хомеопатичните лекарства не съдържат химически формули а просто малко захар. те не лекуват, но за сметка на това се продават много добре. с хомеопатия няма де се оправиш. лекарите ги препоръчват и изписват просто защото получават бонуси от фирмите вносители. смени си лекаря и започни прием на истински лекарства. хомеопатията е просто едана машина за пари.

2.   До номер 1

не знам защо си толкова предубеден, но на дъщеря ми, която много често боледуваше, точно хомеопатията помогна за разлика от всичко останало, което е в пъти по-скъпо и НЕ върши никаква работа. Няма да ти казвам през какви мъки съм минал и колко пари съм набутал на оня, дето духа. Единственият минус е, че се взима профилактично, а не след като си се разболял. За каква машина за пари може да става въпрос, след като лекарствата струват по 2-3 лв. А антибиотиците например по 60-70. Не че ги няма и същите по 15 лв, ама нали и лекарите трябва да взимат комисионни от фармацевтите. Не на всеки помага, защото всеки организъм си е различен, но пък да изказваш такива гръмки неща, айде моля ти се.

3.   до голяма степен съм съгласна с 1. за мен тези лекарства са много слаби, може да са добри евентуално за профилактика, но за лечение - абсурд. пробвала съм няколко пъти, ефектът беше нулев.
и далеч не всички са по 2-3 лв, това към номер 2.
за сведение на всички, които оплюват традиционната медицина, това също е индустрия, която се бори за пазар. всички аргументи против фармацевтичната индустрия могат да се приложат и тук.
а към авторката: тук не вярвам да получиш компетентен отговор, особено както не си написала от какво точно се лекуваш и какво са ти изписали да пиеш. такъв може да ти даде само лекар.
Ж42