Споделена история от Здраве

Нормално ли е мозъчното сътресение да води до загуба на памет?
Имам приятел, който е на 15 и наскоро преживя нещо ужасно. МНОГО ме е страх за него и ви моля за помощ най искрено: Той е на 15 и наскоро негов съученик се опитал да го души, след което въпросното момче припада.. от тогава са му правени изследвания и 2 скенера и докторите не са открили нищо тревожно освен ,разбира се, мозъчно сътресение, което НЕ Е най-големия проблем.

От тогава (четвъртък) му се губят МНОГО моменти (въпреки, че твърди, че скенера не показва бели песна или нещо подобно). Почти не помни миналата седмица.

Днес си писахме около 2 часа, след което заяви ,че НЕ СИ СПОМНЯ нищо от следобеда. МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ какво може да му има, дали е нормална тази загуба на памет след сътресение, ще се оправи ли, или поне на какви прегледи трябва да мине - МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ!!!!!!!

Коментари

1.   ОТ АВТОРКАТА: МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ БЪРЗ СЪВЕТ - СЛУЧАЯТ Е НАИСТИНА СПЕШЕН. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

2.   Доколкото разбирам аз, мозъчно сътресение се получава, когато си си ударил главата някъде и това е наранило в известна степен мозъка. Защитната реакция е т.нар. "припадане", заради което ни се губят моменти около самата случка.

При душене, припадането идва от притискането на сънната артерия на врата, спирането на потока на кръв и съответно на кислорода към мозъка. При кратко душене би трябвало загубата на памет да се отнася само към времето малко преди и след припадането.

Ако има по-нататъшни проблеми, мозъкът е бил лишен от кислород по-дълго време, което води до трайни увреждания. Каквото и да е, нужен е задължителен преглед от невролог.

3.   Прочетох малко специално по темата и пише че е в реда на нещата след сътресение да се получават бели петна в паметта.
Не се тревожи излишно, но МОЛЯ ТЕ говори с родителите му и предложи да го заведат на лекар още веднъж ако трябва.

4.   От авторката: значи моменти около и след инцидента се губят.. въпроса е че мина почти седмица и той все още има такива БЕЛИ ПЕТНА в паметта.. Отказва да отиде на лекар и го е страх да заспи, за да не забрави отново разговора ни..

5.   Номер 2: няма място за чудене бе. Да отива на лекар, цяла седмица е минала вече.

6.   Временната амнезия е нормално явление след комоцио. Но пък, с какъв акъл седи на компютъра след мозъчно сътресение - не ми е ясно! След като комоцио е установено, би трябвало лекарите да са му дали изчерпателни указания за начина на живот, който трябва да води поне на първо време. Никаква телевизия, компютри, ярка светлина и резки движения! Ако амнезията продължи над месец, се препоръчва обстоен преглед от невролог!

7.   Здрасти аз също имах амнезия бях във същото положение няма страшно постепенно ще се оправи и аз се опражих