Споделена история от Здраве

Нокътят ми на палеца на крака не расте
Здравейте! Нокътят на палеца на крака ми престана да расте. Всичко стана след като носих едни неудобни обувки, от които ми се натърти пръста. Смених обувките и си правих компреси с домат, тъй като там от където трябва да расте нокътя (т. е около месото) се беше подуло и в началото беше станало синьо. Пооправи се с времето, вече не е синьо на мястото, но все още е подуто малко. Проблемът е че нокътът ми престана да расте. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и какво решение намерихте?

П. П. Ще съм благодарна на модераторите да публикуват историята ми, никъде не мога да намеря информация за проблема си.

Коментари

1.   Имам същия проблем. Май на палците и на двата крака. И на мен ми се получи след носене на неудобни обувки. На единия палец под нокътя ми е синьо-черно, което от повече от три месеца не се маха. Мястото около нокътя на другия ми палец е зачервено. Освен това е някак по-твърдо и от време на време ме боли. Този ми нокът със сигурност не виждам да расте. Проклети обувки!

3.   Здравей авторке, и аз преди време имах проблем с неудобни обувки. Спортувах с тях 5 пъти и ми се възпали един от пръстите. Мазах го с Йодасепт-за 4 дни възпалението премина. След около 15 дни нокътя ми падна. От около 15 дни нокътя ми вече расте. Опипай внимателно там където е нокътя-може вече да се усеща, че има нещо твърдо. Ще ти кажа, че растежът не е както очакваш.

4.   Здравейте,
Миналата година (декември месец) вследствие от инцидент левият ми крак беше пострадал и се наложи редовно да сменям обувките с нови, за да свикне отново кракът ми на всякакви повърхности. Получи ми се врастване на нокътя и отстрани имаше червени подутини все едно стърчи месо. Течеше кръв дори, до такава степен посиня. Посъветваха ме да отида на кожен хирург (като чуеш хирург не си представяйте веднага пластични операции :D ). Е, отидох и ми каза няколко пъти на ден да си правя баня на въпросния пръст с топла вода и някакво прахче, което е бяло, но като се смесеше с водата и става кафяво (беше някакво химично съединение, но забравих името). Това беше процедура, за да намалее отокът. След това ми направиха лека козметична операция, с която отстраниха проблемните "меса", за да не се разнесе из целия пръст. Всичко беше за 15 минути без абсолютна болка. Нищо не усетих. Пък и после го превързаха и за една седмица почти зарастна всичко. Трябваше да си купя Екзодерил, за да не се развият гъбички по пръстите и всичко мина.
________________________
Ако все пак не се навииеш за въпросната операция, ви препоръчвам да си сложите памуче, потопени в спирт (от аптеките) йод. Най-добре го сложете вечер, прекарайте нощта с памучето и ще видите бързия резултат.
___
Успех и бързо предприемете действие, преди да развиете гъбички по ноктите си.

6.   Аз имам такъв проблем с нокъта на втория пръст на единия крак. питах една педикюристка и тя каза, че явно преди години съм го наранила и за това става така. Е, не е болка за умиране.

7.   Да, възможно е да се оправи, както и да не се оправи. Моят нокът поне не е син и си мисля, че няма да падне. Ще чакам да видя какво става, иначе ще си правя бани на краката. Благодаря ви за коментарите!
Авторката

8.   Миналата година имах такъв проблем и с двата големи пръста на крака, но за щастие открих решението взимаме малко съвсем малко памук толкова колкото да влезе под нокътя напоен с йод с пинсета го подмушваме болката е страшна но ефекта невероятен вече година нямам никакъв проблем това се повтаря всяка вечер!!! "