Споделена история от Здраве

Болка в дясната част на главата
От няколко седмици чувствам ужасна болка в дясната част на главата, която е много силна понякога и е ужасна. Усещам и странна топлина на дясната половина на врата и малко от гърба.

Ходих на лекар, но ми казаха, че е от студеното време. Аз не мисля така, защото неможе толкова време да ме боли без да спира, само когато спа тогава ме боли. Дори понякога ми става лошо и все си мисля, че ще ми стане нещо и ме е страх да излизам.

Някой ако се е чувствал така моля нека добави своя коментар. Искам също да знам дали може главоболието да е от прекалено много мислене на лоши работи Благодаря :)

Коментари

1.   Отиди на невролог.

2.   Hаправи си изследвания от рода на магнитен резонанс ако имаш възможност и ангиография и без шашкане

3.   Cпоко ако е само когато спиш пробмай със смяна на възглавницата и без ло6и мисли

4.   Bсъщност болката постоянна .. само когато спя не я усещам.Тези дни чувствам някаква топлина в цялата глава също както когато имаш температура но тя при мен липсва :)

5.   Искам също да питам колко ще ми струват тези прегледи и как во трябва да се прави дали да се вземе направление от личният лекър или не .

6.   иамам абсолютно същите симтоми като тебе боли ме главата само в дясната част и болкоата е непоносима ту се появява ту изчезва но е доста голяма да ти кажа ходил съм на иследвания нито един доктор неможа да ми каже какво става в момента съм в англия мисля тука да отида да вида тука хората какво ще кажат че така вече не се живее

7.   Аз също имам болки в галата, но моите са от комоцио и от силни удари по главата след това. Като за начало отиди на лекар по специалността и ще те посъветвам да не се напрягаш и притесняваш често, защото може и да е от претеснение.

8.   Това е МИГРЕНА! прочети в нета за нея :)

9.   Прегледайте си очите. По специални очните нерви. При едностранно възпаление на очния нерв главата боли от едната страна. Също и когато се качват диоптри. Проверете дали виждате еднакво с двете очи.
Ако боли цялата глава, вратът ви е като отсечен и сте замаяни трябва да си измерите кръвното налягане.

10.   И на мен ми е същото даже понякога ми се замайва и ме боли дясното око какво да направя.

12.   Какъв специалист трябва да посетя при болки в дясната половина на главата.

13.   невролог, трябва да посетите всички, които имате тези симптоми:)

14.   На мен ми се случва да имам такава болка в главата, когато майка ми започне да вика или да ме бие. Не искам да казвам лоши неща за нея, но тя преди го правеше по-рядко, после започна по-често и ме удряше в главата. След като 2 пъти изтърпях такива 'побоища' започна да ме боли винаги когато ме удари, независимо къде. Преди не беше така.

15.   и аз имам същия проблем и незнам от какво е.....много е гадно :(

16.   Аз също имам тази болка в главата. Но наистина не мисля, че е заради зимата, защото аз получавам тази болка ежемесечно от миналата пролет. И наистина мисля, че беше полезно да споделиш проблема си тъй като много хора също имат същият проблем и се притесняват. Също така благодаря на тези, които отговориха не само на теб и на може би още стотици хора, които също имат този проблем!

17.   знам. и мен ме боли. казаха ми да си направя скенер на главата. ужасна е болката

18.   В нашия град няма невролог, затова бихте ли могли да ми кажете какво да правя? Какво може да ми помогне, защото болката е просто непоносима!?

19.   Здравейте аз имам същия проблем от 8 години насам ходих на невролог казаха ми, че е от нерви, недоспиване многото стоене пред компютъра и такива работи. Изпих хапчетата, които ми предписаха болката утихна за известно време но после пак се появи. Мисля пак да посетя кабинета на невролога защото болката е непоносима, спира да боли след 10 минути пак почва и така. Случвало ми се е да съм замаяна през деня, да не мога да се държа на краката си.

20.   Възможно е да е от лошите мисли в комбинация с лошото време например. При мен лично това с лошите мисли важи с пълна сила, тъй като дотолкова ги преусмислям и анализирам, че имам чувството, че мозък ми ще експлодира. Относно главоболието има първично главоболие - самостоятелно заболяване, причинено от стрес, но има и вторично, което не е самостоятелно заболяване, а симптом на друго заболяване. Не се шашкай и не бъди песимист. Отиди на лекар и той ще те насочи на какво да обърнеш внимание и на какви изследвания да отидеш. Ето ти и повече разяснения -http://www.nevrolog.eu/glavobolie.htm Успех и дано не е нещо сериозно!

21.   Здравейте. И аз като повечето тук имам същият проблем но с малка разликата че при мен болката се появява на моменти и е доста остра и силна. Появява се когато се навеждам и когато извършвам някаква физическа дейност, болката е доста силна на моменти и вече не знам какво да правя. Моля ви дайге някакъв съвет. Благодаря.

23.   Здравейте аз живея в Англия и също имам този проблем
много често когато се събуждам от сън и да ме боли главата от дясната страна над окото.... аз се спирам на 5. пречи ни на главоболието....
1. високия холестерол
2. мигрена
3. лошото мислене ядове претеснения
4. магнитни бури с чуствител на имунна система
5. не до спиване по нощите....

24.   Здравейте аз искам да ви почертая за мой то редовно главоболие предната дясна част на главата... и мисля че причината се състоии от три неща?

1. за дългото прекарване пред лаптоп и таблети...
2. лошото време в Ангия..
3. и за шофирането ми по нощите...

25.   здравейте това е мигрена на 100% , пробвайте с хедан има го в аптеката сутрин и вечер по половинка, поне три дни

27.   здравей приятели и аз имам болки в дясната част на главата почти редовно ме боли ходих на невролог даже ме изпратиха на скенер за преглед но нищо никакъв ефект бяха ми изписали едни лекарства и по време на лекуване пак същото получавам болка но нищо все още ме боли също така не съм добре психически ми действа също така ме е страх да излизам навън

28.   Имам постоянна болка на върха на дясната половина на главата, в една определена точка! Случва ми се няколко пъти виене на свят. Какво може да бъде?