Споделена история от Здраве

Продължителни болки в гърлото
Здравейте! Пише Ви едно момиче. От няколко месеца редовно се събуждам с болка в гърлото. Първоначално не я забелязвах, но после се усили и се наложи да отида на лекар(+ боляха ме мускулите)Личната ми каза, че гърлото е силно зачервено и най-вероятно имам някакво възпаление на сливиците, което може да е причина и за мускулната болка. Направиха ми изследвания(взеха венозна кръв), но нямаше нищо съществено(някои показатели бяха на границата). Предписа ми сиропи и това е. Но болките не спряха, какво ли не правих: постоянно чай, небет шекер, лукчета, сиропи, гаргари, постоянно ходя с поло... Но нищо не помогна. Понякога имам ужасен вкус в устата, друг път много ме дере гърлото. Освен това и условията са неблагоприятни: алергична съм пеницилин, а в къщи има мухъл, прах, плесен, мирише на цигари(родителите ми пушат)... Моля, дайте ми съвет! Ужасно е.. чувствам умора..!

Коментари

1.   Може да имаш спин има подобни симптоми

2.   Няклоко месеца звучи сериозно. Може да е грип, той започва с мускулни болки. И аз съм болен от единадесет дни и се събуждам с болки в гърлото все още. Сигурно това е характерно за този щамп на вируса.

3.   Вирус на Епщайн-Бар. Мене ме държа един месец и три месеца след това още усещах умора.

4.   Не се взима кръв в такива случаи, а натривки от сливиците и лигавицата. Изпращат се на микробиологичен анализ и след като ти излезнат резултатите, в зависимост от това, какви са, отиваш при специалист УНГ. Другото е бошлаф работа.

5.   Здравей.. тази седмица бях болна от грипа, та умирах от болка с гърлото и нищо не помагаше, не знам и аз от какво ми мина, но се опитай да не дишаш през устата и я дръж затворена.. а през това време ходи с поло да ти е топло.. въпреки, че си мисля, че проблема ти на теб е от атмосферния въздух у вас. По-бре говори с вашите може би не ти понасят цигарите :))) успех

6.   Използвай Трахизан, ако не помогне пробвай с Аугментин :)

7.   От авторката: До №1 - не, не е, не се безпокой.
До №2 - Казвам ти, почти всеки ден, даже всеки. Събуждам се с болки в гърлото. После минават.
№3 - Непременно ще проверя за този вирус!
№4 - Това ми каза личната... Но ще поискам направление за УНГ.
№5 - Аз гледам да не седя в стаята, която пушат, ама.. То и въздуха в града е мръсен. ОТ Бургас съм - "Най-добрият град за живеене с най-мръсен въздух".
№6 - Благодаря за съвета! В момента използвам Ефизол и има ефект.

Благодаря!

8.   Поискай направление и за ендокринолог. Прекарах подобен измислен грип т.е. болеше ме само гърлото без хрема и температура, и аз естесвено си лекувах само гърлото. Не обърнах внимание, че имам малка, едвазабележима подутина на щитовината, въпреки че гърлото ми отдавна проблема е бил от щитовидната жлеза. Няма да е излишно да я провериш.