Споделена история от Здраве

Задъхвам се!
Здравейте, на 15г. съм и често се задъхвам. Под задъхвам имам предвид, че през 5/6 мин. трябва да си поемам по-дълбоко въздух или да се изпрозявам за да отмине до следващите 5/6мин. Не пуша и не знам от какво е. Преди около година пак го имаше, но утихна с времето.
До преди 2-3 дни го нямаше и от рязката промяна на времето може и от там да се е появило. Моля за съвети и от какво може да се е получило. :)

Коментари

1.   Спи повече, започни да тичаш, да пиеш повече вода и всичко ще е окей :). Спокойно нищо ти няма :)

2.   Може и това да е сигнал за сериозни заболявания. Не се подвеждай да слушаш всеки какво ти казва и да опитваш какво ли не. Има си доктори, ще се изследваш, а как си килограмите, ние не знаем дали не си с наднормено тегло. Занимавай се с туризъм и спорт сред природата.

4.   Здравей, направи си изследване на щитовидната жлеза. Имах същия проблем и се оказа тя. Успех, дано всичко да е наред

5.   Обездвижване е най-вероятната причина! Постепенно се размърдай и ще се оправиш!

6.   Понижен хемоглобин, предполагам. Направи си кръвни изследвания.

7.   Аз съм със същите симптоми, само където при мен преди няколко дни самия недостиг на въздух не ми мина след няколко вдишвания а продължи по-дълго. И от тогава няколко дни съм така, много е неприяно. Отидох на лекар и се оказа, че имам много ниски нива на кръвна захар. Каза ми да се храня по-здравословно и редовно. Когато се задъхам да хапна нещо сладко, шоколад.. Повече спокойстие и почивка. Предписаха ми и едни слаби успокоителни.

8.   Правех го на твоите години около 2-3 месеца, но беше внушение. Познавам една жена, която на 44 години го правеше и си внушаваше, че ако не го прави, ще се задуши... Аз също си бях набила такъв филм. Дано се оправиш :) Опитай се да не мислиш за това просто, може и да няма основание да се тревожиш.

9.   Това е безобидно усещане и не заслужава тревоги. Всичко е на нервна почва.

10.   ох и аз съм така момиче на 14 години не знам защо през 5 минути апък за бягане абсурд като почна да тичам още повече се задъхвам а да кажа не е от тегло защото съм 45 кг.. ако някои знае причина нещо да пише

11.   Аз съм момчето, което написах статията. Висок съм 1, 86/7 и съм 83кг. :) Прочетох няколко от съветите ви, легнах си по-рано и на сутринта го нямаше, а и вече утихва и като не мисля за него не го усещам толкова. Благодаря ви много :)