Споделена история от Здраве

Гадене
Здравейте! Аз съм момиче на 17 години и от много време насам имам следния проблем: сутрин ми се гади и съм на косъм да повърна. Това се случва всяка сутрин, най-вече зимно време. Имам гастрит, но не вярвам причината да е от него, въпреки, че не съм сигурна в това. Не искам да ходя при личната ми лекарка, понеже не искам да се тровя с някакви глупави лекарства, които само ще ми вредят още повече. Някой знае ли от какво може да е това сутрешно гадене? (не съм бременна със сигурност) Благодаря предварително

Коментари

1.   Как поставиха диагнозата "гастрит"?
Аз също имам, много ми се гадеше, но не можех да повърна, не можех и да се храня, но започнах лечение и се чувствам много по-добре.
Та, пак те питам, какви изследвания са ти правили и какво си пила?

2.   Напълно възможно и вероятно да е от гастрита.

3.   Ако има доказан гастрит, това е причината. Лекарствата са създадени за хората и са спасили милиони животи, помагат всекидневно на хиляди хора. С какво твоето тяло е по-специално? Но щом така си решила...

4.   Ниско кръвно? Може и да е нещо от храната, напитките.. по- добре отиди на лекар, недай си Боже да е нещо сериозно.

5.   Напълно възможно да е от гастрита, особено и ако го дразниш с неподходящи храни. Естествено, че трябва да отидеш на лекар! Тук никой не бил могъл да ти постави диагноза само от това си написала.

6.   Вероятно е от гастрита. Личната лекарка може единствено да ти даде направление за гастроентеролог, който да те прегледа с ехограф, да ти пусне необходимите изследвания и да назначи лечение. Ще трябва да спреш пърженото, доматените продукти, лютото, газираното и алкохола или поне да ги намалиш колкото можеш повече. Те са основните дразнители. Това е лошият вариант. "Добрият" е да е от нерви, но това е малко под въпрос, особено ако вече имаш поставена от лекар диагноза "гастрит".
В общи линии, мила, ако искаш да се оправиш спри да се инатиш и отиди на лекар. Гастрита е начален стадий на язва и нещата могат да станат много сериозни. Грижи се за здравето си!
Ж27

7.   Аз съм на 22 и също имам гастрит и това ми беше единственият симптом, постоянно като хапна нещо ми се гадеше и повръщах. Обаче беше постоянно не само сутрин.

8.   Може да е свързано с някакъв вид невроза. На психична основа. Потърси мнение от специалист, но не гастрентеролог.

9.   Хубава домашна рецепта, изпитана лично... равни количества мастика, мед без примеси и зехтин също качествен. Взима се по една супена лъжичка при нужда.

10.   Диагнозата ми я поставиха след като ме гладаха чрез онзи гаден маркуч в устата. Лечението ми беше с "Пулсет". Днес обаче ходих при личната лекарка, която пък ме прати към хирург със съмнение за апандисит. Хирурга пък ми каза, че гаденето е от гастрита, но четох за симптомите на апандисита и един от тях е гадене. Утре ще знам дали със сигурност е от гастрита или от по-кофтия вариант. Все пак благодаря на всички за отговорите :)

11.   Значи са ти правили биопсия - хеликобактер ли откриха? Ако си имала, е трябвало да ти изпишат и антибиотик, заедно с Пулсет.
Явно вече си разбрала, надявам се, че е просто временно неразположение от гастрит и нищо по-сериозно.
Поздрави!

От №1