Споделена история от Здраве

Дислексия!! :(
От скоро време се ровя из интернет за симптоми за дислексия. Повечето симптоми, които намерих съвпадат с моите.
Затруднявам се да говоря и пиша. Дори забравям думи, които използвам в ежедневието. Това би ли ми попречило на образованието и как мога да го оправя?
Благодаря Ви. :)

Коментари

1.   Само едни съвет, никога, ама никога не си постаявай диагнози сам/а! При липса на медицинско образование, ти не знаеш всички видове болести, групирането на дадени симптоми съвсем не означава, че имаш дадена болест, тя е възможно да е съвсем друга.
Например болките в кръста, могат да означават дискова херния или изкривен гръбнак, обаче същите тези болки могат да означават както, че ти е по къс единия крак, така и рак на панкреаса или бъбречна криза и още много други. Така че отиди на специалист той затова е учил.
Дислексиците не се затрудняват да говорят, не забравят думи. Дислексията е промяна в начина на възприемане на околната среда, дислексиците знаят какво искат да напишат, просто не го пишат правилно и обръщат две или повече букви в думата, също нямат проблем с говоренето, а с четенето, защото понякога виждат буквите наобратно.
Знам лекарите, които са останали в бг не са на 100% специалисти и понякога грешат, но все пак в сравнение с теб, имат повече опит.
Макар да ми се е случвало лекари да грешат и аз да откривам, какво точно му има на баща ми, поне стигнах до извода си, чрез разговор с тях.

2.   Аз също имам. Ужасно е сложно знам, но просто прави повече упражнания например в четенето и т. н. Да доста е сложно, но в никакъв в случей не спирай да опитваш. Според мен няма да ти попречи, ако даваш всичко от себе си! Късмет за напред : }

3.   Щом си написал/а това без грешки във всяка дума, то нямаш дислексия... или е в много лека форма. Дори и тежката дислексия се повлиява положително с достатъчно упражнения.

4.   Това с времето ще отмине. Просто трябват повече усилия. Аз имах подобни проблеми. Не можех да чета добре до 5ти клас, някои думи уж ги прочитам, а казвах друга дума. Не ми беше лесно, но се справих. Сега като се притесня и ако трябва да чета на глас пак не ми се получава, започвам да сричам и ужасно ме е срам, че има такива моменти.