Споделена история от Здраве

Много съм слаб
Здравейте, проблемът ми е следния - вече 4 години не съм наддал повече от 2-3 килограма. След 6 месеца навършвам 15 години. От 11 годишна възраст тежа 45-50 кг. През тези години растях само на височина и сега съм 1, 70 висок. Преди това не ми беше проблем, но вече започнах да се чувствам слаб в сравнение с връстниците ми, които са 60-70 кг. Храня се г/д нормално със разнообразна храна. Спортувам почти всеки ден. Забелязял съм, че не се потя изобщо, дори когато времето е горещо и аз съм тичал с часове. Моля ви, ако някой знае нещо по въпроса да сподели.. :)

Коментари

1.   Ще ти кажа само, че си късметлия.

2.   Спри да бягаш. Започни да тренираш във фитнеса, яж много. Купи си някакъв протеин/гейнер ще ти помогне. Няма как да качиш килограми ако спортуваш редовно бягане, и то като тичаш с часове. А за яденето яж разнообразо, но яж "силни" храни - месо, картофи, ориз, риба... Като правиш това правилно всичко ще си дойде на мястото! :)

3.   Тръгни на фитнес и кажи на инструктора да ти направи подходяща програма. С такъв метаболизъм и правилно хранене ще можеш да качваш мускулна маса макар и по-бавно, без да качваш мазнини. Просто ще се оформиш много добре. Ще изглеждаш не толкова мускулест, колкото стегнат и атлетичен, което е по-добре според мен.

4.   Според мен, за да можем ние и ти сам, да преценим, какво да правиш е най важно, да знаем какво и колко за теб е "г/д нормално хранене"
За обед например за спортуващо момче на 15г, нормално е да изяжда 6-8 филии хляб, 250гр супа, 250гр салата и 3-4 кюфтета 60гр, плюс десерт 1 куп крем карамел.

5.   Не се притеснявай за това, тялото ти най-добре си знае кога му е време да възмъжее и това ще се случи до 3-4 години. И аз бях като теб - клечка на 15 години, но като навърших 18 вече бях висок 1. 84 и 82 кила. Само не се комплексирай от другите и да прибягваш към глупости.

6.   Ако мастурбираш, намали чстотата а ако можеш спри, при мастурбация се изгарят калорий и се слабее.

7.   Успокой се бе човек. Просто не resist-вай нищо. Не се съпротивлявай.
Аз в 9-ти клас като влязох в техникум първата година бях най-ниския с още един приятел заедно. 1, 60 и нещо. Лятото между 11ти и 12ти клас за около 3 месеца малко са, но се случи станах висок 1. 86 кажи го 20 сантиметра по висок.
Както ми се увеличи височината и разбирасе станах и по-тежък. Станах цели 58 килограма 1. 86 :D. Представи си колко съм тежал преди това. Ти за 15 годишен си си екстра. Какво като те базикат да не ти пука. Колкото повече се притесняваш толкова повече ше те базикат. Не блокирай базикните. Просто ги пусни вътре в теб.
От когато се помня се ми викат скелет кльоща кокал клечо ше те духне вятъра и некви глупости.
Не resist-вай нищо!
Не се съпротивлявай!
Чудя се дали да ти кажа сега килограми и височина за да те успокоя малко, но ако ти кажа може да започнеш да мислиш за бъдещето повече от настоящето, което е лошо.
Ето на 24г. да съм порастнал с 1-2 сантиметра там няколко сега и съм 80 килограма. Прави каквото си искаш. Ако ти се спортува, СПОРТУВАЙ. Ако ти се яде ЯЖ. Ако не ти се прави нищо еми.. ТИ избираш!
Човек като няма проблеми си измисля някой защото вярва, че човек не може да е съвършен.
DO NOT RESIST.

8.   От автора
Здравейте :Д
Мина 1 година вече, сега съм 178 висок и 55кг.Играя баскетбол почти всеки ден, мислите ли че мога да стигна 190см?