Споделена история от Здраве

Сколиоза
На почти 15 години съм, наскоро ми откриха S образна сколиоза. Сега ходя на рехабилитации, правя упражненията и вкъщи. Ще тръгвам и на плуване, въпреки че имам огромен страх от това да съм под вода.
Та искам да ме посъветвате кой е най-добрия доктор в София, защото родителите ми мислят да ме заведат там на лято.

Коментари

1.   Лазертерапия на гръбначен стълб и саионжи масажи решават доста успешно този проблем, а за цял живот иога - бавно, системно.

2.   Аз имам дъщеря на 14 години със сколиоза. Сега чакаме да стане готов корсета. Ние бяхме при д-р Гюров - много е добър и приема присърце работата си. Ние сме доволни много от него.

Много внимателно обясни всички аспекти стносно това заболяване и евентуалните последици от неправилно отношение към терапията.

Телефонът му е - 0899131316 - д-р Гюров

4.   Аз имам дъщеря на 13 г със сколиоза, засега сме на рехабилитация и плуване, но много искам да обменя мнение с някой, който е опитал и получил положителен резултат от нетрадиционни методи на лечение???

5.   УСПЕХ :)
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/633/Японска_терапия_Юмейхо

Централа

6.   Аз съм на 13 и също имам S образна сколиоза. Най-доброто лечение е с изправителна гимнастика. При мен подейства, въпреки че лекарите казаха, че ще ми помогне само операция. Но в никакъв случай не трябва да се ходи на плуване, правят се прекалено еднасранни упражнения и има риск от засилване на изкривяването.

8.   Към номер 6. Точно на плуване трябва да се ходи и какви са тия глупости, че изкривяването се засилвало, да не би хората да плуват на една страна? Аз също имам сколиоза и ходя на плуване от 2 години и има огромно подобрение ;)