Споделена история от Здраве

Преглед при гинеколог...
Здравейте, аз съм на 22 год. и досега не съм била на гинеколог, но мисля скоро да отида и то най-вече заради болките, които имам по време на цикъл.

Много се срамувам и предпочитам преглед само на видеозон, но съм чувала, че жените след 20 год трябва да се преглеждат всяка година и да им се прави цитонамазка, особено за тези, които водят полов живот. Аз обаче съм девствена, това значи ли, че може да не ми правят такъв преглед? Благодаря предварително

Коментари

1.   Абе ти иди, пък като кажеш, че си девствена, лекарката ще те прегледа много внимателно, може и да не ти бърка даже...Спокойно, не е толкова страшно, само е неприятно, но трябва да се прави в името на здравето!

2.   Ей момиче я се стегни,как може до сега никога да не си ходила????Вярно не е приятно,но няма нищо срамно.И трябва не веднаж годишно а през 6 месеца.И без да водиш полов живот може да имаш инфекций получават се от всичко.Стегни се и просто отиди.Няма нищо ама нишо страшно.

3.   Aко питаш мен иди следобяд по отпуснато е тялото.Ще те боли,но не е болка за умиране.

4.   Гинеколога е лекар като всички останали и така както ходиш на очен,кожен и не знам още какъв си лекар,така няма защо да се тревожиш от гинеколога,или ти се притесняваш да отидеш и при други лекари?

5.   Aз също не съм ходила досега,а водя полов живот.освен това познавам много жени,които след като забременеят отиват за първи път при гинеколог.

6.   Здравейте момичета ;) Аз съм на 18 години и водя активен полов живот.Преди два месеца ходих на генеколог за първи път.Причината беше и заради болки и профилактично.Найстина в началото ме беше много срам,но все пак се записах при един мъж (препоръчан ми) Правиха ми преглед,втория път цитонамазка, а третия път ходих да си видя изследванията от лаборатория.Всичко ми излезе нормално,в началото те предразполагат да не ти е неудобно,задават ти въпроси.Моя съвет към момичето е да отиде на преглед,хубаво е профилактично да се ходи,а момента на срама винаги ще го има,просто се абстрахирваш от всичко и не ти пука после.Успех!

7.   Лекарите работят за теб, а не против теб. Не е страшно. Попитай приятелка за мила гинеколожка, ако ще се чувстваш по-комфортно при жена, макар че полът не е гаранция за нищо. Силните менструални болки могат да бъдат нормални, но могат да са и признак и на ендометриоза, ако са се появили внезапно. При всички случаи е добре да идеш. Жената трябва да е много отговорна към половото си здраве! Деца трябва да раждаме все пак

8.   НЯМА ДА ТЕ ГЛЕДА С ВАГЕНАЛЕН ЕХОГРАФ БЪДИ СИГУРНА НО МУ КАЖИ ЧЕ СИ ДЕВСТВЕНА АЗ СЪЩО БЯХ НА 22 КОГАТО ХОДИХ ЗА ПЪРВИ ПЪТ И АЗ БЯХ ДЕВСТВЕНА НО НЕМИ ИДВАШЕ ЦЕКЪЛА ПО 6 МЕСЕЦА И КОГАТО МЕ ИДВАШЕ МИ БЕШЕ ПО 40-60 ДНИ БЕШЕ УЖАСНО НО СЛАВА БОГУ ПОПАДНАХ НА СТРАХОТЕН ЛЕКАР И СЕГА МИ Е КАТО ЧАСОВНИК НА ДАТАТА И НЕ СЕ СРАМУВАЙ НЯМА НИЩО СРАМНО

9.   Какво стана? Ходи ли? Аз също съм ходила на гинеколог за болки по време на цикъл.

10.   Само не тазбрах защо не ходите през 6 месеца за преглед на дебелото черво или на белите дробове? Малко ли цигари пушите, а говорите и ходите само на гинеколог мислите си че след като повечето ходят и вие не требва да изоставате ли ако сте толкова загрижени за здравето си тогава трябва да изследвате цялото си тяло а не само някой части Замислете се малко и не говорете глупости на момичето!