Споделена история от Здраве

Шампоан "Здраве"
Здравейте! От както се помня не мога да си намеря подходящ шампоан, буклвано съм изпробвала всички и после се чудя как да се отърва от пърхот, лющене и сърбеж. До скоро използвах"Garnier Ultra Doux?", останах много недоволна. Няколко приятелки започнаха да ми хвалят "Elseve", та си купих серията шампоан + балсам за възстановяване на косата, още не е свършил, а сърбежите и пърхота са на лице. Майка ми предложи да си купя "Здраве", ама аз вече не знам, сигурно и той ще се окаже същия. Имате ли някакви мнение отностно този шампоан? Или пък били ли сте в такава ситуация, в която да не откриевате подходящия за вас? Ще бъда благодарна, ако ми помогнете с някое и друго мнение. :)

Коментари

1.   На мен "Здраве" ми помогна много и вече почти нямам пърхут.

2.   Аз го харесвам. Даже в момента използвам жълтия за омазнена коса, защото имам такъв проблем. Момче съм.

3.   Здравей, понякога ми се получава пърхот от неподходящи шампоани. Наскоро имах огромен проблем със пърхота. Имах и люспи и пръчковиден. Използвах Nizoral и изобщо не останах доволна от него. Реших да използвам шампоана и балсама на Евтерпа. Остана много доволна от резултата. Голямо подобрение за 1-2 седмици, продължавам да го използвам. ВЗЕМИ СИ ТОЯ СЪС ПО-СИЛНО ДЕЙСТВИЕ.
К. :))

4.   Аз ползвам "Бочко" за бебета. Много е добър. Преди ползвах "Head&Shoulders" и имах пърхут. Сякаш от него се получаваше. Мисля, че прекалено изсушава скалпа и затова. Сега нямам проблеми. "Бочко" е по-натурален и без много глупости в него.

5.   Здравей. И аз също използвам шампоан на Здраве от около 2 седмици и е намалял значително. Не напълно, но скоро и това ще стане. Ефекта при мен е забележим и наистина продуктите им са много ефикасни :) - Българска марка.

6.   ама като се сменят постоянно продуктите става още по зле! аз ползвам съвсем обикновен шампоан но всеки път си слагам и маска, същата серия за която говориш на гарниер, но не съм много доволна. за мен най-хубави са продуктите на syoss. имах адски изтощена коса, направо ми се плачеше, с 2-3 слагания на балсам направо косата ми се прероди!

7.   Вземи си направление и върви на лекар - такъв за кожни инфекции. Ще ти предпишат точно това , от което имаш нужда. Има лечебни шампоани, за които не подозираш , че съществуват - а само те ще ти помогнат - евтини са, спокойно .
Спри да експериментираш със здравето си.

8.   Здраве е добър шампоан, но по-добре си вземи шампоана и лосиона на Евтерпа против пърхот - вършат чудеса! И струват броени левчета.

9.   препоръчвам ти низорал шампоан малко шишенце е към 15 лв, но е много ефективен на мен здраве не ми помогна за пъвхота, но низорала за 1 седмица и краи!!! може на всеки различно да деиства незнам

10.   Шампоан Здраве е ефикасен за такива проблеми, също така и на Nivea против пърхот са много добри.

11.   Много е ефикасен.

12.   Аз съм с Dove, изпробвах тези, които са 2 в 1 и ми харесаха. По-малко ми се омазнява, няма пърхут и дълго време е блестяща, а сякаш и при сресване има по-малко накъсвания на косъма, забелязах и че по-малко цъфти, ама аз си ходя и по-редовно на фризьор. А да ти кажа моята коса не съм я третирала с бои до сега, а съм на 27. Всичко мосля, че е индивидуално. Изпробвай това, което майка ти е кзала, най-малкото за да знаеш дали да го отхвърлиш или ти допада.

13.   Имах същия проблем и то много време но започнах да ползвам шампоан ДЕВА и до 2 или 3 седмици всичко се маха.

14.   използвай го 2 месеца подред без да го сменяш и без балсам особено жълтия и синия един от двата е за пърхот много съм доволна от тези шампоани / около 5 лв са / но съм много доволна и на мен ми се появява като ги сменявам

15.   Използвай Dove за премахване на пърхут. След 2-3 измивания ще изчезне напълно. Можеш да си купиш някакъв друг шампоан от серията, защото са много добри. :)

16.   От масовите шампоани НИКОЙ не върши работа - нито Dove, нито Elseve, да не говорим пък за Head and Shoulders и другите още по-големи боклуци!

Истински и добре работят САМО шампоаните на основа СЕЛЕН. Имаше един синьо-зелен - не помня вече как се казваше, но пак имаше Selen в името му, но миришеше гадно, засъхваше на люспи и въобще - освен че махаше пърота, като шампоан не беше много добър.

Сега ползвам VICHY DERCOS (200 ml Anti-pelliculaire Anti-dandruff) - висок клас много хубав и много ефективен шампоан.
Как се процедира с него:
1. Измиваш си веднъж косата хубаво (еднократно) с обикновен шампоан
2. Отцеждаш я добре от водата
3. Вземаш известно количество (2-5 ml) от Vichy-то и го втриваш добре в корените на космите (кожата на главата) с пръсти/нокти и енергично разтриване по цялата глава
4. Стоиш така 4-5 минути намазана
5. Измиваш си хубаво косата от шампоана

Това го повтаряш 3-4 седмици веднъж седмично. После можеш да разредиш на веднъж на 2 седмици. След 2-3 месеца можеш да се опиташ да спреш шампоана. Ако пърхотът рецидивира - започваш пак от начало, като накрая оставаш на поддържаща терапия - веднъж на 3 или 4 седмици.

Това е! Направи го и пиши как е!
Но недей да си губиш времето и парите с глупости - ширпотребата шампоани не струват и не вършат работа, колкото и да ги рекламират по телевизията...

17.   Здраве е най-хубавият шампоан. Аз имах пърхот от години, купих си го и на петото миене започна да намалява. Пробвай, няма да съжаляваш.

18.   Аз ползвам "Здраве" и съм много доволна, наистина маха пърхота и сърбежа :)

19.   От Номаер 5 до Автора - При мен действа, като премахна сърбежа и пърхота.

до останалите - вас не ви питат какво използвате, а ви питат КОЙТО ИЗПОЛЗВА ЗДРАВЕ, КАКВИ СА МУ ВПЕЧАТЛЕНИЯТА ОТ ТОЗИ ПРОДУКТ!!! Авторката си е купила това, дала е пари за него и иска конкретика, а не ви пита въобще какво използвате. Отучете се да давате мненията си в различни теми!!!

21.   До номер 19-Авторката приема всякакви мнения!

22.   Вече няколко години ползвам шампоан "Здраве" - всички видове - и повече така и не се върнах към друга марка.

Имах страхотно прогресиращ пърхот, който много ми влияеше на социалните контакти. Освен белите люспи навсякъде, страшно ме сърбеше скалпа и се чешех до кръв. Още повече, че съм с черна коса, нося тъмни въхни дрехи, съответно всичко се вижда и от птиче око. Често пъти разни колежки съчувствено ми изтупваха сакото, докато се разминавахме по коридорите, срам и позор.

Още след първото измиване нещата коренно се промениха. От тогава само понякога получавам локални леки сърбежи, но от миналата агония няма и помен, а бях опитала всичко. Сега просто сменям видовете "Здраве", за разнообразие.

23.   С твое позволение, нека променя въпроса: “Знаете ли метод да се избавя перманентно от пърхот, да имам здрава, жизнена и блестяща коса?”

На така зададен въпрос, имам отговор, базиран на личен опит. И той е- косата и скалпа ми, от няколко месеца, не са виждали сапун, шампоан или каквото и да е друго нещо, освен чиста вода (никога гореща).

Не ми вярвате? Потърсете термина “No Poo” на YouTube.

Понякога използвам розова вода (от рози) или някое есенциално масло (разредено предварително с вода, никога с пълна сила, защото може да възпали кожата). Но това е рядко.

За заздравяване на косъма може и комбинация на яйчен жълтък и топла бира.

Миризма? Няма такава ако я мия всеки ден с вода.
Много лесно се стилизира, а имам права коса и преди, когато я миех със сапун, тя (косата ми) си имаше своите идеи за това какво е Свобода и инат.

Не вземайте за чиста монета, написаното от мен- сами го проучете и ако желаете- изпитайте върху себе си. Отнема между две седмици и месец, косата и скалпа да се адаптират.