Споделена история от Здраве

Трудно уриниране!
Здравейте! Момче съм и съм на 20 год.
От няколко години изпитвам трудности при уринирането.
Симптомите ми са няколко.
Значи отначало уринирам лесно тоест лесно ми идва урината, но накрая ми остават капки, които много трудно се изтласкват навън и се налага да се напрягам и това става за няколко минути и общо взето се бавя много като за малка нужда. Освен това има дни, когато през час-два постоянно ми се ходи до тоалетната дори да не приемам течности, но това не е често. Също така почти всяка сутрин, когато се будя, стомаха ме боли защото много ми се ходи до тоалетната с малки изключения тоест има сутрини, когато не ми се ходи до тоалетната.
Значи, днес бях на уролог, като преди това се записах предварително. Отидох на уролог и докторът ми каза, че имам възпаление, нещо си... и някакви вещества в пикочния мехур. Според доктора проблема, соито имам са от това, че, понеже нямам полови сношения тоест не съм правил секс. После ми сложи нещо като маркуч (не знам как се нарича и ако се сетите ще се радвам да ми кажете какво представлява и за какво се използва) в канала/уретрата, а чувството беше малко неприятно, но не чувствах някаква голяма болка, но след това тоест сега чувствам болка/парене, особено по време на уриниране. Не знам дали тази болка е нормална и дали ще отшуми, та да ви попитам вас вие какво мислите по въпроса тоест нормално ли е да чувствам болка/парене?

Коментари

1.   Ако имаш и парене, то определено имаш начална форма на цистит. Иначе - никой лекар не е магьосник. Ако не си излекувана и имаш още оплаквания - ами посети отново същия лекар, защото ти знае историята. Ако не си доволна - отиди на друг уролог. Не става от 1 път.
Иначе независимо от неразположението ти на 20 г. си, намери си приятел, за Бога.
Купи си чай от мечо грозде от аптеката и изобщо всякакви неща за прочистване на пикочната система - пий поне 2 литра минерална вода на ден, ако намериш от Хисаря. Успех

2.   Проблемът е от продуктите за интимна хигена, аз бях така, не измивай полвите органи(членът) с сапун, ползвай само вода и отвреме на време интимен гел, сапунът прониква през пикочният канал, уретрата в пикочният мехур и се получава възпаление. Ще се оправиш.

3.   До коментар 1. Момче съм! в началото съм го написал.