Споделена история от Здраве

Шум в ушите
От няколко години имам шум в ушите. Пратиха ме на уши, нос, гърло и на невролог, обаче не ми открива нищо, а шума придължавам да си го имам. Моля, ако някой има такъв проблем да сподели опит или да даде съвет къде да отида, за да се излекувам.

Коментари

1.   да не би да е нещо с вестибуларния апарат?

2.   Има едни хапчета против шум в ушите, редовно ги рекламират, гледай телевизия и ще ги кажат.

3.   Кръвното!

4.   :) Само това ли е? ! А чести и продължителни остри вирусни инфекции? ! Отпадналост, ниско кръвно, главоболие? !
Наистина, отиди и при други специалисти УНГ и невролози... Това може да се окаже и нещо сериозно...

5.   Здравей, баща ми също има такъв шум в ушите. Ходил беше на няколко лекаря- нищо. Преди няколко месеца му стана лошо и го приеха в ИСУЛ- правиха му изследвания на ушите и му казаха, че шума в ушите не се лекува... Бяха му слагали някакво лекарство, но подробности не знам.

6.   Благодаря за съветите. Вестибуларният ми апарат е ОК, хапчета - оросяващи и съдоразшшряващи съм пил всякакви, ефект никакъв. Кръвното ми е перфектно. Ходил съм при най-добрите невролози и УНГ, обаче според тях всичко ми е наред. Доколкото знам, наистина шумът в ушите (почти) не се лекува.

Иначе от чести вирусни инфекции страдам, но последните 2 г. си правя ваксини и спряха. Главоболие имам също, но само когато се изнервя и съм в стрес на работа. Отпадналостта наистина е перманентна, но не знам какво общо има.

7.   Темата вече не се коментира, но сметнах, че ще е полезно за някого. Откриха ми най-после проблема. Оказа се, че в следствие на прекомерна употреба на антибиотици и най-вече гентамицин в детството се е увредил слуховия нерв.

Има вероятност след няколко години да ми сложат слухов апарат, тъй като не чувам високите честоти. Което е тъпо, понеже съм само на 20 и няколко. За сега ми изписаха Милгама и Танакан и двете 3 пъти по 1 на ден. И това трябва до го пия цял живот (3 мес. пия, 3 мес. почивка) с надеждата да се спре процеса и да не се стига до слухов апарат.

Така че внимавайте с антибиотиците, защото не ас безобидни. Не знам защо България е единствената страна, в която се изписва антибиотик за здравей. В чужбина те лекуват само с парацетамол. Вече ако се стигне до пневмония или нещо такова, чак тогава се прибягва до антибиотик, т. е. само когато наистина е наложително.

8.   Здравей. Аз съм с този проблем от над 10 години. В началото беше страшно не толкова самият шум, колкото факта, че лекарите не могат кой знае колко да помогнат и като цяло вместо да ни успокоят, направо ни забиват.. Преди година слухът ми се влоши рязко и посетих отново отоневролог. И добре, че стана така. Изпратиха ме на процедури в барокамера. Вярвай, това нещо е вълшебно. След първите 5 процедури слухът и на двете уши ми се възстанови с около 10 дб. След вторите 5 с още толкова, след третите-също. На практика възстановяването до момента ми е около 30 дб. Шумът намаля и стана поносим, въпреки, че проблемът е многогодишен. Според лекуващия ме лекар, трябва след първите 20 процедури, да минавам през барокамерата по 2 пъти годишно, за да държим положението под контрол. Освен това пия съдоразширяващи, витамини от групата Б, цинк, магнезий и тебокан. Не едновременно, редувам ги по препоръка на лекарят. Не се отчайвай, опитай и барокамерата. Такава има във Варна, София и Бургас.
Отпадналостта и при мен я има, но вече не така явно изразена. Според лекуващия ме лекар, това е от лошото кръвоснабдяване към мозъка. Въобще причините са комплексни, но за щастие има начин да ги държим под контрол и да не стават повече проблеми.
Сега на този етап шумът е в едното ми ухо почти напълно изчезна, в другото все още си шуми, но доста по-слабо. Продължавам с терапиите и това е. Иначе и аз бях колкото теб, когато за пръв път ми поставиха диагнозата. Успех ти пожелавам и търси читав УНГ и задължително барокамера. Ако си от Варна или региона, препоръчвам с две ръце д-р Пеньо Куцаров от Военна болница.

9.   Сега започвам с барокамерата. Следя за резултата.

10.   Изследвай си фолиева киселина, витамин В12 и пълна кръвна картина, плюс желязо