Споделена история от Здраве

Oперация на ечемик на окото
Преди два дена ми цепнаха нещо като ечемик на окото . Беше се капсоловало , и на горния и на долния клепач Операциятя беше с местна упойка но все пак болеше . Та сега окото ми е в ужасно състояние . Подуто зачервено и отделя нещо като слуз с жялт цвят , което ми пречи , просто ужасно . Доктора ми исписа само капки Тобрекс . Имам чувството че няма да се оправя никога много съм отчаяна . Какво да го правя та да мине по бързо ? И дали няма да се появи пак ?

Коментари

1.   Ние не сме лекари.

2.   Спокойно,нормално е след тази операция да е така. Възтановителния период е бавничък,но със сигурност ще се оправиш напълно,само трябва малко търпение.След няколко месеца,а при някои хора и по -малко,ще се чувстваш много по-добре,отокът ще е спаднал отдавна и вече дори няма да си личи.
Сиво

3.   Здравейте, и на мен ми казаха, че имам капсоловал ечемик и че е желателно да се оперерира по същият начин, но мен ме е страх. Даите ми съвет как да постъпя, да се подложа ли на тая манипулация? ? Благодаря предварително

4.   Зависи от състоянието. Като цяло това е правиното поведение в такава ситуация. Кой и в коя болница те е гледал?
Д-р Хаус

5.   Гледаха ме в Русе в болницата, но кой лекар беше не си спомням. А състоянието казаха ми, че не много голям за сега, но рано или късно пак щяло да се наложи да се премахне. За това незнам какво да правя

6.   Не се притеснявайте... На мен ми правиха операция преди около 1 месец... болеше, но е поносимо... Окото след около 1 седмица си възвръща първоначалния вид... за съжаление ми предстои още една само че на другото око... най-лошото, никой незнае от какво се получават... съгласете се на всеки би му писнало през месец да е на операционната :)

7.   Здравейте. Реших да напиша отговор защото на мен днес ми правиха такава операция и траеше около 10 минути с местна упойка, но след това малко болеше... Казаха ми, че мога да се прибера и се прибрах даже и колата си карах на път за вкъщи :) Имам превръзка на окото , която утре ще махнат и ще ми изпишат капки най-вероятно. Бях притеснен супер много преди да легна на операционната маса, но към края вече бях спокоен, защото не болеше ... Това е което мога да кажа :) Утре ще видим какво, що :D

8.   И аз реших да напиша коментар, защото имах големи проблеми с очите заради ечемици. Обиколила съм доооста лекари, частни клиники, доценти... Но мога да кажа, че лекарите, при които си направих операцията за премахване на ечемик, се оказаха изключителни професионалисти. Така че на всички, които им предстои такава операция, не се притеснявайте, малко е болезнена и чувството е неприятно, когато трябва да стоиш с превръзката поне 1 ден, но до 1-2 седмици окото се възстановява напълно. Не искам да прозвучи като реклама, но бих посъветвала всеки, на когото трябва да се извърши такава манипулация, да отиде в Първа градска болница в София. Лекарите ме очароваха д-р Нецова, д-р Саралиева... При мен възстановяването беше много бързо. Успех на всички!

9.   Имах същия проблем преди три години. Бях пред операция, но отивайки на парна баня ечемика сам се спука и изтече. От тогава не се е появявал. Нека всеки сам прецени дали да опита и този метод за справяне с проблема. Желая ви здраве.

10.   И на мене ми правиха операция, заради ечемин, като малка, всичко мина добре, ще се оправиш скоро ;)

11.   И на мен ми предстои такава операция. Трябваше да е в Петък, но понеже се разболях малко я отложиха за следващият Петък. Трябва да се прави във VISION Имам три ечемика... или халациона не знам. Двата са по малки и единият като че ли се смалява, но много бавно въпреки, че е на няколко месеца вече. Намира се на долният ми ляв клепач близо до слепоочието, който сякаш съвсем леко ми закриваше окото. Другият ми е на долният десен клепач близо до носа. Имам и един доста големичък на горният десен клепач, който даже почти незабелижимо ми покрива окото, но беше и по голям. Той ми се появи преди Нова година. Пука се на няколко пъти на две различни места, но не спадна и вече няма видимовръхче, а е като силно разпльокатно грахово топче. Ходих преди около месец на очен лекар на контролен преглед на очите за да видя дали има промяна в диоптера ми. Първо една медицинска сестра в отделна стая, а после и очната лекарка ги забелязаха двата. Третият дето ми е до носа е надут навътре и почти се забелзва само с натиск отвън Предписа ми Макситрол 10 дни по 4 пъти на ден по една капка 5 дни по три пъти 5 дни по два пъти и 5 дни по 1 път. Също и мазане с Фуситалмик и топла вода в шише или нещо подобно. След около месец каза, че трябвало операция, защото не се подавало на лечение. Специално най-големият разглеждаше по усърдно, а на другите не им обърна кой знае какво внимание. Та ми е любопитно упойката с инжекция ли е или с мазила, спрейове и т. н.? Сялаш упойката от всичко най-ме притеснява. С такава близост до очите, заради това, че ме е страх от инжекции, а и заради това, че евентуално трябва да са три на три различни места.

12.   Аз също имам ечемик на лявото око-горен клепач. Всичко започна през май месец като не спряха да се редуват очите-ту едното с ечемик ,ту другото и почти постоянно сълзене и сърбеж. И накрая нещата се спряха за известно време след което се появи този проблемният ечемик,които стана може би малко по-голям от грахово зърно. Започна се щуро ходене по доктори и нагревки,капки за очи,кремче и Оспамокс....така около 14 дни. Аз започнах да си правя топли компреси и още на вторият ден се спука и започна да изтича жълто-кафеникави неща(най-вероятно гной с кръв) и въпреки всичко след 3-тият преглед при очният и видимо доброто състояние на клепача вътрешно все още има за изчистване и лекарката ми препоръчва да се изчисти оперативно. Мен също ме хвана страх и дори си поговорихме и тя ми направи отсрочка от 5-6 дена в която да продължа по-интензивно с топлите компреси. Забравих да спомена,че ми направиха изследвания за кръвната захар и хормона TSH(евентуално за гуша) но всичко е наред с тях,така че следваща вероятна причина за излизането на тези ечемици е неизвестна . :D

13.   Здравейте, и аз имах проблем с ечемик на долния клепач, който не искаше да изчезне. Наложи се да ми правят операция, много ми беше неприятно като разбрах, но нямаше друг начин. Биха ми упойка и ми казаха че нищо няма да усещам, така и беше усетих само леко убождане от самата упойка. Не беше от най-приятните неща на света, но не беше толкова страшно. Операцията премина за 20 минути някъде, 3 дена след това от окото ми излизаше някаква светло зелена течност което разбрах, че било нормално и, че възтановителния процес бил бавен около 2 седмици до месец. Сега окото ми е напълно здраво, които има подобен проблем незабавно да потърси лекарска помощ.

14.   Колко струва тази операция?

15.   Всъщност очният лекар би трябвало да ти даде направление за хоспитализация, и на мен ми взеха парички единствено за престоя в болницата.

16.   Точно от такъв капсулован ечемик ме отърваха няколко хомеопатични капки и отървах рязането в Исул.

17.   Дайте повече инфо, моля! За тези хомеопатичи капки?

18.   до номер 17

Извинявам се, че чак сега отговарям, но не съм влизала дълго време тук.
Капките, които ми даде моят хомеопат бяха забъркани от него и нямам представа какви и колко голяма е била потнецията им. Истината е, че на сутринта се събудих и ечемика беше изчезнал. Просто не повярвах на очите си, след като повече от месец ме тормозеше и нищо не му влияеше. Просто се консултирайте с доказано добър хомепат, който ще ви направи психически тест и на базата на него ще определи какво точно ще помогне!

19.   Благодаря за отговора!

20.   Здравейте,
на мен 22 май 2014 година ми излезе първия ечемик на дясното око на долния клепач в средата, след това ставаше по-голям и по-голям и спря да расте. Не отидох на очен лекар, защото пез 2013 година един от най-добрите очни лекари ми каза, ще мога да ослепея от някаква не чак толкова страшна инфекция на лявото око, след това се уплаших и не ходих на очен през 2014 година когато излезе първия ечемик... после до него излезе още един ечемик от към носа ми, а след това отново на същия клепач излезе 3-ти ечемик на дясното око на долния десен клепач. Октомври 2014 година отидох във Габрово при най-добрата очна лекарка и тя ми каза, че трябва операция... мина време, ечемиците се свиха, но ги има и началото на април ми излезе 1 ечемик на лявото око на долния клепач и отново при очната лекарка и отново пасти и капки и не го махнаха и започнах да се замислям за операция, а от мисълта че съм в болница ми става лошо, а от игли имам фобия.. но след дълги караници с родителите ми, аз се реших да отида на очен лекар в София във Александровска Болница. Прегледа ме един доцент и каза, че на десния клепач, където съм имал 3 ечемика, единия го няма (от към носа ми) другите 2 са се свили много и не са за операция и трябвало да се махнат с топли компреси, които да правя досто време..
след това погледна на лявото ми около, на долния клепач ечемика, който беше в средата и каза, че е за операция, звънна на негова колежка и ми назначиха дата за операцията... бях супер притеснен, мисълта за това направо ме побъркваше, но нямах друг начин. Отидох на 25 Юли в Александровка Болница, приеха ме, прегледаха ме и на другия ден на операция влязох към 12 без 10. Операцията беше около 20 минути. Бях супер притеснен, много ме беше страх, но всичко мина добре. На следващия ден ме прегледаха, имах 2 с които ми бяха зашили клепача, защото ечемика на лявото ми око беше външен (това е ечемик които е навън и се вижда) изписаха ми 2 пасти за очите: Макситрол и Фуситалмик (изписаха ме ден Четвъртък.
След една седмица бях на контролен преглед, махнаха ми конците от клепача и ми казаха да продължа да се маха с тези пасти 2 седмици още и да правя топли компреси за да се оправи клепача както си е бил преди да се покаже ечемика. (за лявото око)
За другите 2 ечемика на дясното око казаха и тях да мажа с едната пастичка Фуситалмик и топли компреси, докато не се махнат и другите 2 ечемика и Септември отново на контролен преглед.
Живот и Здраве, дано всичко е наред.

Приятели, ако имате ечемик, не стойте, не търпете...
Съвет от мен: отидете на лекър, за да не започне поява на още ечемици!!
Ако имам грешки, моля да ме извините.
Надявам се да съм Ви бил полезен, ако има нещо пишете и питайте :)

21.   Вчера ми премахнаха ечемик оператовно в Токуда, изключително доволна съм, упойката беше достатъчна и не усетих почти нищо. Белег вероятно няма да има, клепача изглежда доста добре. Минах по здравна каса, не съм платила и стотонка. Случва ми се за трети път в последните 10години, предишните два пъти бяха ужасни.... Горещо препорчвам Токуда и д-р Барахарска.

22.   Здравейте! Аз също имам проблем, на мен ми излезна вътрешен ечемик преди няколко месеца, пробвах какво ли не, но уви! Наложи се да отида на лекар, направиха ми операция с местна упойка, честно казано болеше си, но не е толкова страшно. В момента клепача ми е издут, операцията беше преди два дни, надявам се, че оттока ще спадне и че ечемика е отстранен!

23.   127

25.   Здравейте! Направиха ми операция преди една седмица. Всичко мина успешно. имах капсулиран ечемик на долния клепач. Искам да попитам, ако нйакой има мнение. Дали мога да си направя лек грим, защото съм канена на вечеря ☺

26.   Здравейте! Направиха ми операция преди една седмица. Всичко мина успешно. имах капсулиран ечемик на долния клепач. Искам да попитам, ако нйакой има мнение. Дали мога да си направя лек грим, защото съм канена на вечеря ☺

27.   Здравейте! И аз имах съштия проблем.капсулиран ечемик направиха ми операция,вече мина седмица и всичко е на ред.

28.   Зравейте! Искам да попитам дали мога лек грим да си правя,след 10 дена опирация на ечемик.Дали ще попрече...

29.   Може ли да споделите каква е била цената на операцията? Благодаря предварително.

31.   Здравейте, искам да споделя моя опит в лечението на капсулован ечемик. На детето ми почнаха да и излизат ечемици на около година. Първоначално доста време не успяха да го диагностицират и сред дълго ходене по всякакви лекари ни казаха, че единствения вариант е операция. Разбирасе не се съгласих да сложат под пълна упойка 2 годишно дете и почнах да търся алтернативни варианти. След различни проби с хомеопатия ни препоръчаха гел от алое. Мазах очето около месец, няма и следа от ечемици. Aloe vera gelly

32.   Номер 31 какъв е този гел от алое вера?

33.   До номер 28- Според мен, по добре не рискувайте с грим, дори и най-скъпите са пълни с много опасни вещества. Нека да мине доста повече време, поне месец.
Ще споделя и моят опит. Аз от години не използвам почти никакъв грим, но също ми се появяват тези ечемици. Предишният си изчезна сам, но едва след осем месеца. Въпреки, че ходих при очен и ми би две седмици кортикостероид в окото и правих по няколко пъти на ден топли компреси, нямаше никаква полза и ми каза да ходя на операция, но аз реших да изчакам, понеже не ми пречеше чак толкова много, макар размерът му да бе като грахово зърно, и така след още 2-3 мес. си изчезна, но е нужен и достатъчно сън/почивка за очите.
След една година ми се появи нов на другото око, вече 4 мес. не се маха, но ще изчакам още време, че тези процедури с инжекциите са много неприятни, а предполагам операцията е още по-тежка и се прилага в краен случай.
Успех на всички!

35.   Живея в Лондон. Преди няколко месеца ми се появи проблем в лявото око и торбичката под окото стана по-голяма. Правих се на мъж няколко месеца, ама накрая отидох на лекар. Лекарката ми каза топли компреси, масажи и ми предписа капки Хипромелоза. Разбрах, че имам нещо запушено, ама не разбрах какво. После се върнах в Ямбол и пак отидох на лекар, смениха лечението - капки Флоксал, крем Тобрекс и студени компреси с Риванол. Английския ми е доста зле, но на английската докторка и разбрах обясненията по-добре. След като не забелязах промяна, след седмица отидох отново и казах, че бързам с лечението, за да не ми се налага да ходя на доктори в Англия. Изпратиха ме в Стара Загора за операция и всичко мина добре. Вероятно съм имал халацион. Сега окото е възпалено и гуреливо и никой не ми обясни колко време ще е така. Хирурга ми каза да продължа само с капките и да правя сух топъл компрес, ямболската лекарка ми потвърди, че трябва да следвам неговите съвети на днешния преглед. Първото посещение при нея ми струваше 30лв, следващите по 20лв. Операцията в Стара Загора 200лв.
Не са ми проблем парите, а че не получавам адекватно внимание и май се стреля напосоки. Малко съжалявам, че изобщо реших да ходя на български лекар. По принцип съм чел, че англичаните са тъпаци, ама личния ми опит не го потвърждава и англичаните със сигурност гледат много по-отговорно на пациентите си. Поне на мен пари в Англия не са ми искали, това ми беше второто посещение на английски лекар.

36.   Ще ви споделя аз как си премахвам ечемик, просто го търкам със злато. До 1-2 днин и ечемика изчезва.