Споделена история от Здраве

Защо спя толкова много
Здравейте, напоследък много спя така да го кажа. Майка ми чак ми се кара вечер си лягам към 23 но не мога просто не мога да заспя чак към 1 или 2 заспивам понякога 4 и след училище се прибирам към 12;30 или 13;30 и веднага трябва да спя и спя до 16 или 20 и след това пак става същото. Четох много страници и много се интересувах но нищо не мога да намеря.
Много ще съм благодарна ако ми помогнете. На 15 години съм.

Коментари

1.   Не спиш много, даже през нощта е прекалено малко, особено като заспиш в 4.. и после много ти се спи, лягаш към 1 и нещо, ставаш към 4 или 8, след това пък не ти се спи и затова... Според мен изцяло ти е разбит режима, трябва да го оправиш, това не е добре за здравето. Момиче съм на 15, по едно време за училище си лягах към 2 и нещо, после към 6 ставам, 4 часа сън са малко, спеше ми се, даже в часовете почнах да спя. Болеше ме всичко, нищо не можех да направя.. Според мен наистина почни да си лягаш по-рано, към 12 най-късно, спи си през нощта, през деня излизай, движи се, изразходвай енергия, защото може и затова да не ти се спи вечерта - просто не се изморяваш, аз и такъв проблем имах в 8-ми клас, беше страшно, всеки ден по цяла нощ се въртях, но почнах много пеша да ходя и да правя упражнения вкъщи. Не продължавай така, че ще си разбиеш здравето!

2.   Аз като бях в пубертета също изпадах в подобни състояния и забелязах, че се появяват при смяна сезона, особено по това време на годината. Имал съм периоди да спя по 14 часа на ден и пак ми се спеше постоянно. Ще ти мине до месец.

При теб е нещо като пролетна умора, но комбинирана с пубертет, което е доста неприятно. В нета има съвети при пролетна умора, би трябвало да са ти от полза. Например пий витамини и се движи повече.

3.   Нормално е, когато се наспиваш след обяд и после да не можеш да заспиш. През деня не се изморяваш толкова много и вечер не можеш да заспиваш. И аз на твоите години правех същото и родителите на приятеля ми ме съветваха, да си спиш, докато имаш възможността (което до някъде е така, донякъде не е хубаво да си проспиваш деня, живота.. ) Когато започнеш да се натоварваш повече през деня, когато започнеш работа - според мен нещата ще се нормализирай, а сега го прави, както ти е добре на теб. :)

5.   7 часа сън на ден са много?!

6.   Не спиш много, а нормално. Тийнейджърите им трябва около 10-11 часа сън. Проблема при теб е, че лягаш късно и не можеш да се наспиш, затова наваксваш след обяд. Решението е просто. След като се прибереш няма да спиш, така още в 8 вечерта ще си легнеш и за даскало ще си се наспала.

8.   Ако мастурбираш често, може от това да е.

9.   Нормално си спиш. Ако не пиеш кафета, кола, енергийни напитки си е нормално след училище да искаш да подремнеш. И кажи на майка ти да не мрънка, защото не правиш лошо, по-добре ли е да си пред компютъра с часове или по улиците да се чудят как да те приберат :)

10.   Мила ако мислиш, че ти спиш много може би ще се отчаяш от мен :D Аз като се прибера от училище към 14 си лягам, събуждам се към 18, 19. След това малко навън, уча и към 23 пак си лягам че така до 7. А ако е през уикенда или няква ваканция като си легна вечерта към 1 се събуждам вече в 17 :D. И дори и да се събудя пак мога да си легна и да поспя отново. Разбира се трае не повече от няколко дена, но определено когато организма се нуждае от почивка не му преча

11.   Благодария на всички :)

12.   на мене 9 часа сън са ми екстра, 8 също става, но ако няколко дни подред спя по 8 часа започват да не ми стигат. 7 часа обаче вече са си малко

13.   На мен това това ми се случва постоянно последните 2-3 месеца. Навярно, както пише по-горе, това е от пролетната умора. Тъй като съм от 7:30 на училище, а при нас програмата последно време е изключително натоварена, заспивам към 24 часа и макар на някои 6 часа да им стигат да се наспят, при мен поне не е така. След училище почти всеки ден лягам от около 14 и така до 17 часа. Най-важно е човек да се наспи хубаво вечерта, да легне например най-късно 22:30, не повече.

14.   Благодария на всички а знаете ли защо по-главата ми има нещо подобно на ранички й ме сърби жестоко старая се да не го пипам но наистина, е кофти

18.   Здравейте! На 55г съм и чувствам болка в гърдите леко схващане на брадата и гърлото и усещам топли вълни Не съм дебел не се храня с мазни храни не водя застоял живот работя нощем защо вдигам кръвно и какво означават тези симптоми

19.   Може би трябва да се наспивате и вие господине през нощта.

20.   Опитай се един ден като се прибереш да не спиш следобеда, защото това после ти пречи да спиш през нощта. Колкото и да си уморена, дръж си очите отворени и като стане 21 ч. си легни. Ще заспиш веднага и на другия ден ще се събудиш бодра. Не е нормално да будуваш до 2-3 часа и естествено на другия ден си като скапана и нямаш сили за нищо. Просто трябва да си изградиш нов режим.