Споделена история от Здраве

Кракът ме боли
Здравейте! Търсих други подобни истории, но не намерих. От няколко дни чувствам болки в кръста но от страната на единия крак. Пия прахчета, хапчета. Търся съвети в интернет, но не помагат. Мажа се с много кремове. Ходих на лекар и каза, че е разтегнато или схванато, но НЕ минава. Карам майка ми да ме разтрива и пак не действа. Моля ви за съвет!

Коментари

1.   Тука трябва да се направят изследвания, понякога може да е сериозен проблема.

2.   Не разбрах точно къде те боли и на какъв лекар си ходил/а? Не казваш какви хапчета/прахчета пиеш и имената на кремовете с които се мажеш. А лекар който ти поставя диагноза или/или не е никакъв лекар.
Отиди на ортопед /ако те боли крака/ или невролог /ако те боли кръста/ няма смисъл от самолечение.

3.   Същия проблем имам и аз в момента. Първо ходих на лекар, който ми каза че имам гръбначно изкривяване и може от това да ме боли целият крак, предписа ми два вида хапчета, но в момента нямам възможност да ти кажа как се казваха. Преди това два пъти ходих на масаж (и аз по едно време пиех прахчета), единият път дори не ме намазаха с крем и не се събличах, масажираха ме през анцуга, след това вторият път с мехлем и ми казаха че имам осукване от кръста. Мина един месец и не минава и не минава. Преди две седмици ходих на ортопед-травматолог и ми откри възпаление на квадрицепса (четириглавен мускул) и ми каза след всяко хранене да пия асперин (разтворим) и да се мажа с Румалая. Леко облекчение, но не и край на болката. Онзи ден пак ходих на масаж, но интересното беше, че ми го правиха само с докосване, а не разтриване. Искам да подчертая, че тренирам ски и не съм падала от тях от както я има тази болка, тичах често през тези два месеца и най-вероятно е от пренатоварване. Почивай си повече и не го натоварвай, това е временно и ще мине, но най-лошото е че не се знае кога. Буквално от нищото стана този болезнен проблем. Аз походката си изкривих и куцах от това, въпреки че още не ми е минало напълно, а са минали два месеца :)