Споделена история от Здраве

Как да се справя с акнето
Здравейте!

Знам, че има много публикувани истории на тази тема, но все пак реших да споделя моята.

От около 3 години имам този проблем, като имам пъпки по лицето, гърба и деколтето. Опитвала съм изключително много начини за да ги премахна. Използвала съм продукти на Garnier и Vichy, те ми помогнаха да намаля пъпките, но братовчедка ми се интересува изключително много от козметика и ми каза, че ще е по-добре да използвам нещо натурално. Спрях гореспоменатите продукти и си купих някаква специална маска(мисля, че имаше хума в нея) и си я слагах 2-3 пъти седмично. Не ми помогна особено, след това започнах да вземам бирена мая, но и там нямаше ефект. След това започнах да изпробвам някои продукти от една серия на Alverde(те имат натурални съставки) с лечебна кал. Почиствах си проблемните места постоянно, и тъй като кожата ми е изключително мазна, калта като че ли ми помогна малко. Когато можех си почиствах лицето с розова вода. Нещата бяха по-добре, но въпреки всичко пак бях в пъпки. Поне дотогава бяха само гнойни! Изведнъж започнаха да се появяват подкожни! Те са отвратителни, все още имам такива, не мога да ги разкарам от лицето си в продължение на седмица, че и на всичкото отгоре са огромни. После чух случайно за така наречените "Шуслерови соли". Те са 12 вида на брой, хомеопатични продукти, като всеки от тях помага за нещо отделно. Братовчедка ми ми показа някои за по-хубава коса, нокти и кожа. Ако някой се интересува, може да провери за подробности в Google, специално тази комбинация е 1, 2 и 11. 11-ката има и вариант за крем на лице, той помага изключително много, аз лично си го слагам всеки ден преди лягане, но ако спра да го използвам за 2-3 дни, всичко се влошава. Първоначално солите нямаха голям ефект при мен, но постепенно всичко ставаше сравнително по-добре. Но все още не мога да се отърва напълно. Пия и витамин C.

Също така имам и още един проблем-остават ми белези, и то релефни. Цялата съм в такива, особено лицето. По тази тема също съм търсила за нещо, което да помогне, но повечето препоръчват лазерно лечение, а аз не искам...

Молбата ми е ако някой знае какво помага за окончателното премахване на акнето и още повече премахването на релефните белези или ако има подобна история да я постне като коментар.

Предварително благодаря!

Коментари

1.   Можеш да пробваш терапия с рициново масло. Потърси в нета за "Oil cleansing method". Успех :)

2.   А как се храниш ?? т.е. здравословно ли ? Приемаш ли необходимото количество вода, плодове, зеленчуци .. ? Може да си провериш и хормоните ...

3.   Препоръчвам ти силицилов спирт, от 2 години го ползвам и определено има ефект, в момента нямам никакви пъпки.
Всяка вечер си промивай лицето с него и ще ти се скрият пъпките.

Момиче, 15

4.   От авторката:

На въпроса на номер 2 - да, смятам, че се храня правилно, не ям почти нищо сладко, закусвам овесени ядки, не прекалявам с месо и каквото и да е било. Тъй като обаче имам странния навик да пия изключително малко вода последно време гледам да пия повече-към литър и нещо ако успея.

Момиче, 13

5.   На всеки препоръчвам лосион Акне Аут Актив. Само това ми помогна след неистова борба с всякаква козметика и козметици.

6.   3, не е ли "салицилов", от салицилова киселина? Иначе от силиций трудно става спирт...

8.   Не ти препоръчвам рициново масло, предимно се използва за маски за коса и стимулира растежа на космите. Купи си гел или нещо друго за дълбоко почистване и Салицилов спирт. Лично аз съм имала проблеми с акнето, препоръчвам ти да не не стискай пъпките. Също така да се храниш здравословно - намали Кола та, шоколада и мазните храни. Успех :)

9.   Ако си от София ти препоръчвам дерматолог д-р Стооянова от болница, , Лозенец". Тя ми оправи лицето за бала, но трябва да имаш търпение, защото при всеки кожата реагира много индивидуално и специфично на различните лекарствени и нелакарствени козметики с които се третира. Прегледът е 20 лв, поне така беше миналата година.
не се доверявай на козметици без консултация с дерматолог, за да не си докараш по-сериозен проблем. Акнето е много упорито и трудно се лекува, аз още имам пъпки по горната част на гърба от време на време, но поне лицето ми е чисто.
Поздрави м20