Споделена история от Здраве

Колко още мога?
Знам, че фактите са притеснителни, но нямам време да се замислям и да вземам мерки.
Та на въпроса: ако речем, че работя по 10-12 часа всеки делничен ден и още по шест всяка събота и всяка неделя, колко време мога да издържа на това темпо?

Да кажа за здравето си до момента - чувствам се психически, умствено и физически здрав /засега/. Обаче имам вредни навици - кутия и половина цигари на ден, 100-200 гр. концентрат вечер и системно недоспиване. Сутрин кафе на гладно, на обед сандвич на крак /няма време за друго/.

Други рискови фактори: необходимост от вземане на незабавни и точни решения, ежедневни стресови ситуации, разпределяне на приоритети.
Имам събрани 90 дни неползван платен годишен отпуск за минали години, който няма да ми бъде предоставен.
Та - според вас колко време още мога да издържа?

Коментари

1.   Кажи какво работиш първо или поне с какво е свързана работа ... Иначе така описано ... Не повече от половин, максимум една година. Резултатът ще бъде горе долу -10 кила надолу (зависи ти от телосложението), бързо изнервяне, действия на робот и неадекватност. Пробвано е. Намери си друга работа. И това е пробвано - помага.

3.   Смятам, че ако живееш разумно не са невероятен проблем толкова многото работни часове. Според мен трябва да направиш следните неща:
1. Спри цигарите
2. Спри алкохола
3. Направи си поне един ден от седмицата почивен
4. На всеки 6 месеца отивай за една седмица на почивка

4.   Доста хора са така май.., но все пак ако можеш понамали темпото. Нервната система е сложно нещо. От опит ти го казвам..здравето е безценно! Пази го до като го имаш!Ако не друго ,то поне отдели малко повече време за сън и намали обезателно цигарите. Мисля,че така поне малко ще се предпазиш от стреса....който би те съборил. И тогава нещата ще станат много , много по-сложни. Успех!

5.   Еми в България ни експлоатират здрава ама ние си мълчим,защото не можем да се обединим около една кауза.Сигурен съм,че работиш за частна фирма и 50 % сигурен,че е чуждестранна

6.   Боже...недей изобщо да продължаваш така.Говори с тях и им кажи, че няма да работиш в събота и неделя, искай да си вземеш отпуска. Ако откажат, заяви им че напускаш и поискай да си ползваш отпуската, която имаш. През това време си потърси нормална работа, на по-нормални условия. Ясно ми е, че в днешно време трудно се намира такава, но не бива да правим компромис със здравето си: също личен опит

7.   И аз бях така и нищо не постигнах, после заминах за две години в чужбина и си оправих тотото. Сега пак бачкам, но си гледам и пашалъка.

8.   На всичкото отгоре си още жив радвай се БРАВО на тебе ама гледай да намалиш цигарите и бачкането колкото може

9.   Бях на същото дередже, ако не и по зле човек :)) След това дойде важният момент, в който открих че има нещо, наречено "живот", което много активно пропускам, докато стърча в офиса, в три през нощта. :)))

Иначе за темпото - ще издържиш доста - не е толкова унищожително твоето. Но покрай това ще се сдобиеш с перманентно уморен вид, сприхав и раздразнителен нрав, проблеми с нервите и още куп работни "бонуси" :))

Но в крайна сметка - ти си решаваш :)

10.   Много хора са така, но е добре да набавяте натурални витамини и минерали на организма, за да не се получава дефицит и да се разболеете, защото от цялата работа това е логичния изход! А и нервните ви клетки трябва да са защитени! Стресът не намалява,въздухът и водата ,плодовете не са вече това,което помним...така че..