Споделена история от Здраве

Как да спра да ям вечер?
Налага ми се да водя сравнително застоял начин на живот! С около 15ина килограма отгоре съм, а съм младо момиче и много ми тежат-цял ден и да ям и да не ям, вечер така зверски огладнявам и не знам на какво се дължи това. Как се изкоренява този навик? Започнах диетата на дюкан но вечер винаги ми се яде зверски... МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ! Иначе не зная как ще отслабна-тренирам-а в този случай ми се обезмислят и тренировките.

Благодаря ви предварително :)

Коментари

2.   Еми като си по4нала дюкан продължи го той се базира на мн ядене .с него без проблем съм - 15 кила и то с мн ядене.мисля 4е ,който иска може.другото са лиготии
успех
емили

3.   Не може и не бива да пропускаш нито едно хранене на деня. Теории всякакви, но е неуспоримо, че редовното хранене подобрява обмяната на веществата и ускорява всички процеси в организма (в това число изгарянето на мазнини). Тънкостта е да контролираш качеството и количеството на поетата храна. Ето няколко основни принципа, които ти гарантират успех:

1. Винаги закусвай като избягваш простите захари и тестените изделия (вафли, кексчета, банички, мекици и т.н.). Филийка пълнозърнест хляб със солена или сладка гарнитура (например филе или мед) и чаша кафе/ чай + някакъв плод е добър вариант. Може да закусваш зърнени храни с кисело или прясно мляко или кисело мляко с пресни плодове и т.н. Важното е да не пропускаш закуската, но и да подбереш подходяща храна, която ще повдигне тонуса ти.

2. Междинно хранене по желание - плод или зеленчук/ чаша мляко/чаша сок

3. Обяд - наблягай на пресни храни (салати) или варени/печени (супи и готвени ястия). Избягвай пържени храни и полуфабрикати от рода на Макдоналдс. Ако нямаш възможност да излизаш в обедна почивка, прави си сандвич от вкъщи с пълнозърнест хляб, извара и маруля, например + 1 ябъка/1 активия

4. Междинно хранене по желание - подобно на първото. Ако в следобедните часове изпитваш нужда от сладко, винаги имай под ръка нещо любимо (шоколад, бисквити, вафла). Идеята е да доставиш на организма си удоволствие, но в умерено количество - 1 блокче, 1 бисквита, парченце вафла. Ако това не те задоболява, значи си гладна и ти е нужно качествено междинно хранене - чаша прясно мляко и плод или кисело мляко.

5. Вечеря - лека и бързо смилаема (задушени зеленчуци, прясна салата, макарони със сирене, плодове и кисело мляко. Идеята е да вечеряш храна, която ще се обработи бързо преди да си легнеш. Избягвай червени меса, сосове и сладки храни.

Важното е да доставяш редовно качествена енергия на организма. Комбинираш ли тези правила със спорт, ще отслабнеш трайно и здравословно, без дори да се усетиш.

Успех.

4.   Има само един начин за това - да си го забраниш! ако наистина искаш да отслабнеш трябжа да положиш усилия а и точно вечер е наъ грешно да се яде вечерята ти трябжа да бъде най късно в 6!!! имам опит със свалянето на килограмите всичко е до психиката трябва да няма такава дума НЕМОГА в твоя речник! успех ти желая мила и дано да постигнеш желания резултат :)

5.   15 килограма отгоре изобщо не са малко.Но можеш успешно да ги смъктеш и без да ги възстановяваш повече.
polir83@mail.bg

6.   Всичко е въпрос на воля и самовнушение

7.   И аз преди имах такъв проблем, но успях да го преборя. С усилия на волята за около седмица ако престанеш да ядеш вечер, ще свикнеш. Иначе за истински навик ще са ти нужни около 70 дена. След това няма да имаш такъв проблем. При мен се получи и отслабнах без да спазвам никакви диети и си ям колкото и когато си искам, без да се вманиачавам. Сега съм 13 кила по-малко и се чувствам ок. Пробвай да си го наложиш. В началото само е кофти, после няма да ти прави впечатление. Най-важното е да не спазваш диети, защото ще се вманиачиш и ще се въртиш в омагьосан кръг.

8.   Абе да ти кажа честно не съм убедена,че обилното ядене вечер е лошо за фугурата и здравето ти.Последни проучвания доказват обратното.В определени случаи даже е наложително.Например аз тренирам във фитнес залата вечер,след това съм зверски гладна и се храня обилно в 22 часа,примерно.След физ.натоварване мускулите имат нужда от много енергия,затова яденето вечер изобщо не ми пречи.Хапвам си стабилно късно,но нямам проблем с килограмите,нито с тонуса.

Друго-въпреки,че имаш 15 излишни,диета и тренировка са 2 напълно несъвместими неща.Ако гладуваш и се натоварваш физически можеш само да си навредиш.Нормално е да ти се яде повече,щом спортуваш тялото ти има нужда от много енергия,как ще си я набавиш ако гладуваш?Най-добре е да ограничиш количеството и увеличиш броя-пр. ядеш по 5 пъти на ден,но по-малко,ограничи висококалоричните и спри всички "вредни" храни,НО В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ГЛАДУВАЙ! Не съм професионалист,но се занимавам с фитнес и изобщо с тялото си от дълго време.Можеш да оставиш е-майл или скупе, Ф 19

9.   Ами недей да ядеш вечер. Няма как да направиш нещо, освен ако не го направиш. Като си гладна, хапни нещо, което не слага калории - салата, плод, кисело мляко. Проблема е, че следмалко - половин час до час - си пак гладен. Някои казват да се яде по малко. Аз така не мога...предпочитам да не ям изобщо. Иначе хапна ли малко, не мога да остана с малкото...Трябва да си наложиш воля.

10.   На мен също за регуиране на теглото най ми помага д ане ям вечер след 18.00h. Може и да си внушавам, както и да е. По принцип проблем ми е да свикна от начало. По-лесно ми е през по-топлите сезони, защото обикновено съм навън с приятели на кафе и времето не се усеща. За тренировките - ако ги правиш вечерно време след 18.00h примерно и се натоварваш достатъчно, после ще си достатъчно изморена, за да не ти се яде. Ще имаш нужда от течности само. Пиши какво тренираш. Аз комбинирах фитенс и народни танци. Доволна съм от двете като такъв тип тренировка за отвличане вниманието от глада.
Успех и вярвай в себе си.
G.

11.   Еми как.Сутрин преди работа-закуска.Вземаш една ябълка и преди обяда и закуската.После обяд.Следобед ядеж пак ябълка или банан и вечерята ти е в 6.После гладна не гладна само вода цоцаш.Друго-аз мисля,че движението помага много повече от диетите-30 мин крос?

14.   Няма нужда да се лишаваш от вечерно ядене. Чисто и просто вечер яж без въглехидрати. Салата от прясно зеле, моркови, ряпа или друг зеленчук, чаша прясно мляко с мед, едно сварено яйце или плодове. Не слушай 8! Тя тренира яко, а ти не. Точно това е доказано, че обилното вечерно ядене е основната причина за наднормено тегло. Доказателствата ги виждаш всеки ден по улиците - мъже и жени с кореми и сланини, за които вечерното ядене несъзнателно се е превърнало в главното удоволствие в живота. През деня се храни пълноценно и с малко хляб. Пий вода, да убиеш чувството на глад

15.   Моля да ми бъде изпратено съобщение защо коментариите не ми се побликуват от модераторите на сайта.С уважение Антон Керчев треньор по контролиране и поддържание на теглото!

16.   Г-н керчев,аз съм авторката-скайпа ми е kraft881.много бих се радвала да ми пишете.

17.   До авторката на сайта!!!Не знам защо но не мога да се свържа със Вас на посочения адрес.Много Ви моля вие да ме потърсите за да осъществим видеоконтакт и да мога да съм ви полезен както на вас персонално така и на хората които се нуждаят от нашата помощ.Скайп Адресът ми е anton.kerchev

20.   Xладилника --> прозореца :D

22.   До 15:
Г-н Керчев, коментарите ви сигурно не се публикуват, защото са малко неграмотни

23.   Аз сам на 13 и все още нямям зароди6 на гърди и ме е срам че съм моми4е какво да правя

24.   23- има време, само не прави глупостта с чорапите.
Към авторката- разпредели си добре храненето и когато си на компа не взимай до себе си храна. Майка ми ми доказа нещо много умно на тази тема върху което не се бях замисляла преди- по-често тъпченето се дължи на скука, а не от глад,

25.   Закуската изяш сам, обяда раздели с приятел, а вечерята дай на врага си.

26.   До 25
И баба ми така казваше и доживя до 86 години.

27.   Мани го Дюкан, супер вреден "режим". По - добре започни 90 дневната диета, тя е с разнообразна храна.
Да не ти се яде вечер става като ядеш често и по малко - 4 - 5 порции на ден, като 3 от тях плодове. Другото е да се пребориш с навика. Много хора в желанието си да отслабнат не ядат цял ден и се натъпкват вечер, не си само ти, но е безсмислено и вредно. Често и по малко. ;) И успех.

28.   От Хербалайф по добро няма.Диетите са вятър работа.Ако някой иска да се научи да ксе храни здравословно и балансирано.Да е в отлично здраве и да изглежда добре може да ме потърси за консултация.ttp://www.wellness-zone.net/

29.   Това е с Хербалайф е чиста реклама. Нищо не помага - това са самовнушение. Пиеш хапчета и мислиш, че ще отслабнеш. Не се самозалъгвайте и не давайте някой да печели на вашия гръб. Пълен абсурд са Хербалайф. Точно балансирана храна и МНОГО ДВИЖЕНИЕ ще ви помогне да сте във формата. Без движение не може. Хербалайф ви убеждава, че няма нужда да се движите и можете да ядете всичко, само да пиете тези хапчета. Помислете сами. Няма таково хапче, което да ви помогне без да се движите и да ядете като прасета и при този режим да сваляте килограмите.

30.   Аз и жена ми свалихме с Хербалайф 65 кг. Мога да го докажа. А това че някой печели от своя труд а не работи безплатно е напълно нормално нещо. Ако толкова завиждате че някой печели от това че дава на хората нов начин на живот това си е ваша работа. Като имате кураж и сте толкова напориста и уверена в себе си личност ще ви науча не само да правите пари но и да сте здрав, пълноценен и независим човек. Както и да учите останалите около вас. Но бас държа че няма да се обадите. Толкова негативизъм струи от вашия коментар че повече от това няма накъде.
А това че Хербалайф учи че само с добавки без движение може да отслабнете е такава голяма глупост и ЛЪЖА че просто нямам думи. Кога и от кой консултант на компанията сте го чули? Дайте факти!!!! Името на човека и неговия спонсор!!!! А това че храним най добрите спортисти в света сигурно също е реклама? Да сте чували за Ф. К барселона и Лионел Меси случайно? Знаете ли че сме официален нутришън спонсор н и на този отбор? техните лекари да не са идиоти? Знаете ли колко милиарда долара струват тия елитни спортисти? Не разбира се. Много лесно е да се плюе и завижда.

32.   Всичко си зависи от тялото на всеки човек. Щом най - много ти се яде вечер яж тогава най -много но по - леки храни. Аз също водя застоял живот защото работата ми е такава, но ям малко и даже не отслабвам. :) Някой път различни фактори влияят и не всеки период през годината е благоприятен за отслабване.
Против взимането на лекарства за отслабване съм защото съм се убедила, че всеки човек има различна нагласа на организма и може да намери своят начин за здравословно отслабване, не с драстични диети, а подходящи и щадящи организма. Много добър ефект е диетата на Клаудия Шифър след 6 часа вечерта да не ядеш нищо, вечеря се преди 6 и наистина се отслабва по много за кратка време.

33.   Диетите вършат толкова работа колкото компреса на умрелия.

34.   здравейте, и аз подобно имам голям проблем с тъпченето .Вечер се контролирам но през цялия ден се тапча . В момента съм висока 1,60 тежа 67кг. ниската ми талия е 97 а високата 88 и това при положение че отслабнах чуствително , но до тук така си даржа вече 5 месеца и аа на горе и някакси слоумя да се задаржа на това ниво но по-на долу не мога. Мислех да започна режима на Дюкан. По рано пробвах с 90 дневна, не съм закотвила на 67 кг и не мръднах :(. Ще ми се да сваля 10 кг е ако не успея то поне да стана 60 но лятото минава и нищо не става.

36.   Истината е глад му е майката! Щом човек пълнее от консумация на много храна, логично е да остлабне, като намали количеството и. Това е истината. Човек трябва да чувства глад - тогава отслабва. Ако винаги се чувства сит - означава, че не слабее. Трябва инат за тази работа. Успех на всичики!