Споделена история от Здраве

Синузит?
Здравейте! Проблемите ми започнаха, когато една вечер се съсипах от рев и не можах да спя (не искам да споменавам причината) и на следващия ден имах силно главоболие. Не взех никакви хапчета, защото мислех, че е от недоспиване. Освен това имах и нещо като лека хрема, но не беше сериозно и не й обърнах внимание. На следващия ден главоболието отшумя, но поради невнимание от моя страна хремата се засили. На сутринта след това се събудих с адско главоболие, обаче въпреки това отидох на училище, но не и на лекар. Пак смятах, че ще отшуми. Това обаче не стана и през следващите два дни все още бях с главоболие и на няколко пъти пих "Колдрекс" за настинка, но нямаше никакъв ефект и най-накрая се реших да отида на лекар. Казаха ми, че е по-сериозно от обикновена настинка и че имам възпалени синуси. Изписаха ми антибиотик и хапчета и ми казаха, че след 10 дни най-вероятно ще се оправя, но вече минаха 4 дни и дори няма подобрение. Притеснявам се дали не е станало хронично, защото съм чувала всякакви истории как хроничният синузит станал причина за поражението на Наполеон при Ватерло и как често пречил на учениците да си вземат изпитите и на образованието им, а по-късно и в живота (а за мен образованието е особено важно) Ако знаете нещо по въпроса, дори и да са бабини рецепти или още информация за синузита, моля, споделете! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Отивай на лекар, малко антибиотици и ще си като нова!

3.   Аз съм ученик и също имам синузит, но още откакто съм се родил. Имам две новини-добра и лоша. Лошата е, че веднъж лепне ли ти се тази болест не мисля, че някога ще се отървеш от нея. :( Но хубавото е, че поне при мен синузита не ми пречи особено на ученето. Разбира се, след като се наложи да отсъствам, това ми повлиява, но не особено. Искам да те успокоя, че ще продължиш да си живееш нормално, почти както преди. :)

5.   С това протакане и несериозност от твоя страна само гледай да не стане хронично, че цял живот ще си го мъкнеш след това! А със синузитни и мигренни болки животът може да бъде много неприятен...

6.   Живей природосъобразно. Не яж месо. Синузита сам ще напусне тялото ти. Яж малко чесън. Пий малко домашно червено вино-по една чаша преди лягане.

7.   Споко не е болка за умиране! Хиляди хора живеят така и освен, че хабят малко повече носни кърпички с нищо не им се е променил начина на живот.
При мен се получи още като бях ученик, май бях нещо настинал, и аз като теб не си обърнах внимание и вече знаеш как е... Та що за глупости дали ще ти попречи на ученето и т. н., аз лично успях да се изуча и това по никакъв начин не ми е пречило. Както с всяко друго нещо въпрос на време е да свикнеш ;)!
П. П. Колкото по-малко антибиотици пиеш, толкова по-добре! Така, че не прекалявай, че може на друго да ти навредят.
За бабините щуротии мога да ти кажа май най-ефикасното, смъркаш яко солена вода (нещо като морската) и после да видиш само какво ще излезе бедна ти е фантазията...
Успех!

8.   При остър синуит може да се направи пункция на синусите (най-често максиларните), което е болезнено, но облекчава болката.
За хроничния - може оперативно да се отстрани лигавицата ако създава много проблеми. И двете процедури не са приятни и всеки си преценява дали иска да се подлага на тях или да търси временно решение.

9.   Не е зле да погледнеш и други теми за синузит тук в сайта.
Ето в тази можеш да видиш рецепти и има реален шанс от излекуване :
http://spodeli.net/5/story-44158.html

Номер 8, пункциите са стар метод. Причините за появата на синузит са различни и лечението трябва да е различно.

K-Man