Споделена история от Здраве

Хроничен запек
Здравейте, проблемът, който имам, се подразбира от заглавието. За съжаление често срещан, много малко хора биха ми обърнали внимание и биха казали " Лигла, за някои е нормално 3 пъти изхождане на ден, за други 1 път на три дена". Проблемът е там, че от две години страдам от хроничен запек, коремът ми се подува и тежи, заради силното напъване при изхождане, получих херния и скоро ме оперираха. Аз съм 23 годишно момиче, доскоро водих доста застоял начин на живот (такава ми беше работата), вече се движа много повече - ходя пеша, за съжаление след операцията нямам голям избор в движенията - ограничемна съм от натоварване през следващите 6 месеца, но се опитвам поне и ходя доста пеша. Пия на гладно по много чаши вода, ям киви сутрин, пия вода с мед, ям овесени ядки, непрекъснато чета форуми за запек, съветите са все еднотипни, а личният ми лекар едва ли би ми обърнал внимание. Моля ви дайте съвет или по-скоро нещо. което
наистина ви е помогнало, моля ви....

Коментари

1.   Пий разхлабително..

2.   Знавш ли какво отиди на лекар там биха ти помогнали много по добре от колкото ние тук, тъй като ние не сме лекари а сме си обикновенни хора. Личният ти лекар ще ти обърне внимание, защото от това може да получиш натравяне на кръвта.

3.   Пий медицински въглен :) и сичко ще е ок

4.   Tова което бих ти препоръчал и помага срещу запек са зелен чай, дайджест и двойна целулоза.
daks637

5.   Пробвай с HUSK, безобидно е, ще ти помогне, има го във всички аптеки.

6.   Благодаря на всички за ценните съвети. Към номер 4 - организмът ми привикна към зеления чай и почти не ми действа :( бях дори на най-силния - с бамбук. Целулоза се опитвам да си набавя с овесени трици и зеленчуци. Но виж не бях чувала досега за дайджест, какво е това?

7.   А опитвала ли си с овесени трици, по едрите, и кисело мляко вечер ?

8.   Към номер 7- съветът за овесените трици получих малко преди твоята публикация от една колежка, която случайно ми го спомена. Искам да кажа, че това е най-ефикасното средство досега и да благодаря на теб и на нея за ценния съвет. Правя си прясно мляко с трици сутрин, понякога и вечер, смесвам с орехови ядки, с овесени ядки, понякога го правя с кисело мляко, друг път слагам мед, смокини и най-различни плодове! Харесва ми вкуса и всеки ден действа безотказно! Сега идва другият въпрос - ами ако спра, ще продължи ли мъчението за мен? Четох и разни форуми на "дюкянки", тези, които следват диетата на Дюкан, той съветва по 3 супени лъжици на ден овесени трици до края на живота... Засега нямам проблем, но съм безработна, не правя почти нищо, но когато започна работа, когато отида на море например, дали винаги ще имам възможността да си хапвам овесени трици, дали ако спра, кошмарът няма да започне отново? Благодаря предварително, ще се радвам да споделите опит... От Авторката

9.   Аз съм 7. винаги можеш да си носиш пакетче овесени трици, а кисело мляко има навсякъде. Предлагам ти да приемеш триците като допълнение към дневното хранене. Ако не ги ядеш всеки ден, а по-рядко, веднага организмът ще ти подскаже дали имаш нужда от тях по-често. не ги приемай като задължителен елемент от храненето, за да не ти омръзнат и да си търсиш причина да не ги ядеш. хубаво е, че си разнообразяваш вкуса. за триците винаги има варианти - мляко, в супи и други неща, защото те нямат вкус. Искрено ти желая успех и, най-важното, намери си мотивация !

10.   Варената царевица или тази на пара със сосовете много добре действа на корема.Една чаша пластмасова дневно е достатъчно....полезно и вкусно :))))

12.   Аз като пропусна 2-3 дена,2 кафета 1 литър боза и 1-2 банана...и ставам като перо:)))
Преди години имах период предимно на пържени картофи,кебапчета и вафли...и рекорда ми беше 6 дена
Като си оправих храненето и стана съвсем друга история

13.   Предлагаме програма BIOSTIMUL-LAX за решение на стомашни проблеми/констипации/.Успех над 80%.Mожем да обсъдим и решим заедно вашия проблем. За консултация с мен:М.Михайлов 0893667002/АЛТЕРНАТИВЕН ЛЕЧИТЕЛ/Email-biostimul@abv.bg,http://biostimul.tradernet.eu